’’GÜNE SELAM’’ DİYOR

* Artık CNN Türk ailesinin tıpkısı üyesisiniz. Bu gelişme size ne kattı?              

– Burada haberciliği, gazeteciliği alim, sahadan mevrut bir takım var. Haberciliğe onlarla devam edecek olmam da beni haddinden fazla     heyecanlandırıyor.    
   
* Aileniz mühendis olmanızı beklerken siz sunuculuğu seçmişsiniz… Ayrıntılar normalde şarkıcı atılmak lüzumlu, bu takdimcilik hayali elbette doğdu?      

– Daha basit tıpkı çocukken oturup metinler edip, annemin kendisi amacıyla doldurttuğu elinin körü kasetlerin konusunda bunları kaydederdim. Benzeri nevi radyoculuk yapıyor, günün mana ve önemini belirtecek konular üzerine konuşuyordum. Annem hâlâ o kasetlerin hesabını sorar bana… Hatta tıpkısı Fedon kaseti vardı, onu bozdum diye çokça kızmıştı.
  
* Evet bu yolculukta aileniz sizi destekledi mi?

– Başlarda gelip arızi dilek gözüyle bakıyorlardı. Ancak ego kafasının inadına giden bire bir çocuktum. ıki, üç ay sonradan baktılar ben vazgeçmiyorum, desteklemeye başladılar. Babaannem ve büyükbabam otururdu radyonun başına, ego onlara özlük programımdan Frank Sinatra ’lar, Louis Armstrong ’lar bergüzar ederdim. Söylediklerine bakarak onlar da raks ederlermiş. Sonra sunu şişman destekçim bile babaannem oldu zaten.

ŞİMDİYE KADAR ON PARALIK ZAYIF OLMAMIŞTIM

* Radyodan televizyona geçişte bocalamadınız mı?

– Yumruk oldu diyemem amma çok kırıcı tıpkısı dönemdi. O zamanlar ben bildirişim mezunu değildim, bu işi eskimemiş öğreniyordum ve yaşım çıktı küçüktü. NTV ’dahi çalışmaya başladığımda 20 yaşıma yeni girmiştim. Hatalar yapıyordum amma o büyüklüğünde haddinden fazla çalışıyordum kim bu hatalarımı tolere ediyorlardı. Bir de ben, bilmediğim aynı özdek oldu mu kesin sorarım.

* TRT ’nin resmi aynı dili vardır. Radyoda çalışırken bu dili koymak size acayip gelmiyor muydu?

– Gelmiyordu çünkü ben bu jargonların olduğu ayrımsız ailede büyüdüm.

* Pekâlâ yani, anneniz sizinle “Gayrı yemek vakti”, “Düşüncesiz dur Ayrıksı yoksa seni benzetmek zorunda kalacağım” üzere mi konuşurdu?

– Tamlık öyle değil birlikte… Sakat tarzda, adab-ı muaşeret kurallarına tutkun kalarak büyütüldüm.

* Nerede büyüdünüz?

– Ankara ’de…

* Asıl ve babanız hangi aksiyon yapıyordu?

– Annem hemşireydi. beraber annem ve babam ayrıydı, ego babaannemle büyüdüm. Ata tarafım, Safranbolulu tıpkı karı kendisine kat ve şeker üretimi yapıyor.

* Lokumcu benzeri babanın kızı namına çok kilo almamışsınız…

– Olur mu anca öz. Ben şu zamana kadar tek hastalıklı olmamıştım.

* Tamam pekâlâ zayıfladınız?

– Doğumdan bilahare 40 kilo verdim.

OĞLUMDAN ZORUNLU KENDISINE AYRIYIM

* Hamileliğiniz boyunca üstelik ekranlardan kopmadınız…

– Evet, zira yemeden içmeden koskocaman benzeri göbeğim vardı, yüzüm şişmedi.

* “Ya yayında sancılanırsam” endişesine bile mi kapılmadınız?

– Korktum tabii. Hassaten temmuz seçimlerinde 7 aylık hamileydim ve detaylı müddet ayakta kaldım. Reklam arasında çabucak iskemle repo-
yorlardı. Bilahare Dağhan doğdu.

* Sebep bu ismi  koydunuz?

– Çok sevdiğim tıpkısı isimdi, uygun gördük. Dağhan şu anda Ankara ’de anneanne ve dede ile bu arada. Çokça özlüyorum onu. Hafta sonları gidebiliyorum ya da onun okulu tatil olduğunda görüşebiliyoruz. 

* Neden orada Dağhan?

– Gâh anomalilerle doğdu. şu anda Ankara ’daki bir merkezde tedavi görüyor. ınşallah yaz sonuna büyüklüğünde yürürse İstanbul ’a dönecek.

GÜN BENİM IÇIN 03.00 ’TE BAŞLIYOR

* CNN Türk ’te “Güne Selam”yı sunuyorsunuz. Elbet bire bir program bu?

– Gündemi gülümseyen benzeri yüzle aktaran, müspet haberlerin dahi olduğu bir izlence. Bire Bir da etkileşimli tıpkı ürün yapmayı hedefliyoruz. Twitter ve Facebook ’fecir üstelik bize ulaşabilecek seyirciler.

* Saat kaçta uyanıyorsunuz?

– Saat 03.00 ’te kalkıyorum.

* Kendinize nasıl mesafe ayırıyorsunuz, baskı olmuyor mu?

– Haset gür programlıyorum. Bire Bir da doğrusu çokça uyuyan biri değilim.

GELECEKTE BILGI MERKEZİ YÖNETEBİLİRİM  

 Genişlik şişman destekçiniz ki?

– Annem ve babaannem. Tıpkısı de çok sevdiğim benzeri arkadaşım var Dilge adında. Arz el günlerimde yanımdaydılar. 

* Geleceğe yönelik hangi üzere planlarınız var?

– Tıpkı pusula yazmayı düşünüyorum. Bunun dışında dahi gazetede yazılar yazmayı isterim. Kendimi geliştirdikten sonradan illet benzeri veri merkezini yönetmeyeyim?

Bir Cevap Yazın