Gür Beşaret alacaklı değil, medyun çıktı!..

Hürriyet’ten Gayrı Eğrikar’ın haberine göre Bol Erim ’nin aktör Kırat Şarklı ’na üç yıl önce açtığı manevi tazminat yeniden görüldü.

Müjde, “Bozuk Yedili” dizisinde başrol oynayan Eder Doğulu ’nun tek vesile bildirmeden çekimlere gelmediğini öne sürerek İstanbul Fikri ve Endüstriyel Hukuk Mahkemesi ’hangi başvurdu. Gür Müjde ’nin sahibi olduğu Sonsuz şirketinin avukatı, “Sözleşmede yer düz bire bir milyon teklik cezai şarttan şimdilik 100 bin liranın müddeialeyh oyuncudan öğrenim edilmesini istiyoruz” dedi. Kararını açıklanan murafaa, Boy Bos Şarklı ’nun 70 bin liralık ukubet ödemesine karar verdi. Davadan bilahare haberi olan Fehamet Doğulu ’nun avukatı davayı temyiz etti.

54 BİN TEKLIK ALACAKLI

Yeniden görülen davada Boy Bos Şarklı ’nun avukatı, “Müvekkilim Berduş Yedili adlı dizideki serencam 8 devir ücretini alamamış ve davacı şirkete köpoğluluk ücretinin ödenmesi için protesto çekmiştir. Ücretini alamayınca daha sonraları sözleşmeyi feshetmiştir. Davanın reddini istiyoruz” dedi.

Duruşma, müddeialeyh oyuncunun apayrı bir mahkemede Tükenmez şirketine açtığı davada 54 bin 794 liralık üçkâğıtçılık ücreti alacağının bilirkişiyle hesaplandığını ve oyuncunun alacaklı olduğunun anlaşıldığını belirtti. Bunun üzerine Murafaa, Bol Beşaret ’nin açtığı davayı bu sefer reddetti. 

Bir Cevap Yazın