Güzel Erdoğan’dan ‘Meral Akşener’ açıklaması!

Hürriyet’ten Ayşegül Usta’nın haberine bakarak Çağlayan ’daki İstanbul Türe Sarayı ’ndan çıkarken gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Meral Akşener ’mağara kaseti olduğunu hangi zamandan beri biliyordunuz?” sorusu konusunda “Bu umumi manada Cemaat ortamında geniş bir görüştür. 4 sene falanca oldu” dedi.

Bugüne büyüklüğünde niye açıklamadığının sorulması üstüne ise “Anca tıpkısı dayanç olmadı” yanıtını verdi.

Savcının daveti üstüne adliyeye geldiğini tamlayan Erdoğan, genel manada Gülen yapılanmasına ilgili konuştuklarını söyledi. MHP Saylav Meral Akşener ’mağara görüntülerinin olduğu tez edilen kasede ilgilendiren de konuştuklarını tamlayan Erdoğan, “Meral Akşener ’e ulaşmaya çalıştınız mı temas etmek istediniz mi tek?” sorusunu “Yarayışlı” diye niteleyerek yanıtladı.

Latif Erdoğan şunları söyledi:  

‘CİNSİYET AYRIMI OLMASIN’

“Meral Akşener ’in neler dediğini bilmiyorum. Fakat bunların hiçbirisi benim ifadelerimi yalanlama şeklinde benzeri rapor gayrimümkün. Dolayısıyla benzeri kadın kendisine rahatsızlığını anlatım etmiştir. Ona bile saygı duyarım bittabi. Aynı eş namına onu huzursuz ika babında değil siyasal oyuncu namına söyledim. Orada birlikte cinsiyet ayrımı olmamalı. Yani Türkiye hesabına haddinden fazla yavuz çokça faydalı bire bir molekül yapıldığı kanaatindeyim. Zımnında o kasetlerin kategorik çağ yüzüne çıkartılması gerektiğini düşünmekteyim. İnsanların hakeza tıpkısı töhmetten kurtarılması gerekmektedir. Biz aynı vesilelik yapmış olduk. Ben Deklare programına geçmiş çıktığım ant hakeza tıpkısı kaseti Kemalettin Özdemir üzerinden söyledim. Tabii anca benzeri durumda önce mağdurların bu durumu savcıya derk ettirmeleri geçişsiz. Bu benle ilişik tıpkı bahis değil. ‘Görüntüyü seyrettim ’ demiyorum elhak seyretmedim. Hemen duydum. Çatı olacağı kanaati ile söylüyorum.

‘BİR INANLI SÖYLEYEBİLİR Mİ?’

Aksine bir insafli söyleyebilir mi? O iftira tamam amma bugüne büyüklüğünde yapılanlardan de depar yaparak kurgu olacağını filhakika vicdanen dahi anca söylüyorum. Bana Mustafa Yeşil ifadesinde Kemalettin Özdemir ile Meral Akşener ’in ilişkisi olduğu bire bir kaset deyince onu söyledim. Ama oradaki konuşmalar üstelik ilkin mücehhez, düşünülmüş, taşınılmış ayrımsız müşavere değil, elhak o anda olgun çıkması üzerine söylenmiş sözlerdir. Benzeri başkasının telkinde bulunulması falan tıraşçı şeyler. Cemil arkadaşımızın yorumu üzerine ben dahi eski bilgilere dayanarak böyle ifade kullandım.” 

Bir Cevap Yazın