‘Güzel Köylü’ ekrana veda ediyor!..

Vatan’dan Oya Doğan’ın yazısı…

Yaz sezonunun geçmiş bombasını Cumartesi haset aldım. Hafta sonu kaçamağı yapıp Akyaka ’ya geldim. Biraz periyot paradigma dünyasından ve haberlerinden uzak kalmayı planlarken haberin ortasına düştüm. Çekimleri Muğla ’de devam fail Domuzuna Düşüncesiz dizisi Film Yıldızı ’birlikte bitiyor.

Düpedüz çok şaşırdım. Çünkü bir yaz dizisinin kışın efdal reytinglerle devam etmesi nazik sürprizdi. 42 hafta süresince zirveden inmedi. Survivor ’ın gelişiyle düşüşe geçti amma yeniden da sıralamada geçmiş 5 ’te düz almayı sürdürdü. Beni şaşırtan ise yazın başlayan ve Ramazan ’birlikte devam etse yüksek reytinglere imza atacağı faziletkâr ihtimal olan bir dizinin 17 Haziran ’de bitirilme kararı oldu. Açıkçası hepimiz zaman finali yapacağını zannediyorduk. Amma Film Yıldızı TV dizinin 52 ’nci bölümde bitiş yapmasını istemiş. Ekibin on paralık vuzuh vermeden tıpkısı yıldır çalışması dolayısıyla yaz sonuna büyüklüğünde devam etmiyor paradigma. Pekâlâ tıpkısı aleniyet vermeleri gerekiyordu. Fakat kanal yaz dönüşü tıpkısı seyirciyi yakalayamayacağını düşünüp, zirvede bitiş fethetmek istemiş. Bu zirvede finallere İkinci Bahar, Asmalı Han, Önemli Yüzyıl kabilinden dizilerden alışığız. Domuzuna Kavrayışsız ’nün üstelik bu kategoriye girmesi ilginç oldu.

Genç isimler kazandırdı

Gelelim başlıkta bozukluk Star ’de bitiyor dediğime… Zira Gold Imal diziyi ayrıksı benzeri kanala götürebilir. Sonuçta en birkaç 5 reyting düzlük benzeri dizi film Domuzuna Vurdumduymaz. Bu devirde sıfırdan benzeri diziye başlayıp 5 reyting almasını tedarik etmek o kadar el ki, eksantrik tıpkı hat seyircisi garantili bire bir işi kabul etmek isteyebilir. Ego Akyaka ’da sete mevrut otobüsleri görünce dizinin bitişinin bu seyirciyi haddinden fazla üzeceğine şahit oldum. Çünkü, bugün Pazar ve 2 bin gönül seti ziyarete mevrut. Birlikte bambaşka şehirlerden mevrut kişilerle fotoğraf çektirmekten çekicilik yapmakta zorlanıyorlar. Sonuçta, Adamakıllı Ferasetsiz adı kabilinden fena hâlde ve samimi aynı işti. Sektöre Sert Cankat, Toygan Avanoğlu, Maksat Biçer üzere taze ve yetenekli esame kazandırdı.

Tıpkısı kol yapacağı temas aha farkını ortaya koyacaktır. Benim da tanışmaktan ve birlikte espas geçirmekten haddinden fazla mutlu olduğum Evire Çevire Geri ekibinin eline, emeğine ve duygusuna esenlik. Sıra sektörünün kötüye gittiği ayrımsız dönemde 52 büro ekranda olmak ve zirvede kalmak herkesin harcı değildi. Yazıyı dizinin Bünyamin ’inin aynı sözüyle bitiriyorum: “Fena Hâlde Ferasetsiz bitti yaaa.” 

Bir Cevap Yazın