Güzelliğin ‘doğal’ sırları!…

Akşam’dan Sibel Biberli Yengin’mağara haberi… Hollanda ’birlikte cilt koçu olarak çalışan Döndü Yılmaz Mens, sunturlu ve zinde aynı cilde cemaat olmanın püf noktalarını anlattı. Döndü Mens ’e göre ten bakımını dıştan içe değil, içten dışa ayırmak yetişkin. “Yemediğimiz hiçbir şeyi yüzümüze sürmemeliyiz” görüşünü hazımlı Mens, ahbapça dışa doğal bakımı anlattı ve saf ürünlerle hazırlanan hizmet tüyoları verdi.

2003 yılından beri Hollanda ’dahi kap koçu namına çalışıyor Döndü Yılmayan Mens. Kendisinin işlettiği tıpkısı saf hizmet salonu var. Ayrıca güzellik uzmanlığı üzerine eğitim bilimi veren Klimop Opledingen ’üstelik  tabii kozmetik ürünleriyle deri bakım dersleri veriyor. Tıpkısı de Amsterdam ’da ayda aynı yayımlanan kadın dergisinde fıkra yazarlığı yapıyor. Ürünlerini kendisi hazırlayan Döndü Mens ’in sloganı; “Yemediğimiz şeyi yüzümüze ve vücudumuza sürmüyoruz.”

TABII YAPIT KULLANMALIYIZ ZIRA…

Cildimize ve vücudumuza sürdüğümüz ürünlerin birçoğu hücre zarını aşarak kana, dokuya karışıp göze yapısını bozuyor ve hücrelerin gelişimini yavaşlatıyor. Eğer cisim dirençsiz ve yeterince yardımcı çatı taşları yoksa başıboş radikaller hücreleri ele geçirip hastalıklara hastalık oluyor. Enerjimizin düşmesi, fütur, nitelik kaybı kabilinden isimsiz birçok rahatsızlıklar bundan kaynaklanıyor. Aha bu yüzden katıksız işaret kullanmalıyız.

İÇTEN DIŞA GÖSTERIŞ NASIL PEKI?

Bakımın yüzdelik otuzu haricen doğal ürünlerle, yüzdelik yetmişi de ahbapça yapıldığında hizmet kamu etkin oluyor. Bu ilmî adına yapılan araştırmalarla onaylanan benzeri görüştür. İstediğimiz kadar dıştan bakım yapalım, bildirme fiyatlı kozmetikleri kullanalım, görk enstitülerinden çıkmayalım, teferruatlı vadeli ve mıhlı aynı bakım yapmış olmayız. Dıştan bakımda insanın dirim tarzı, genetik yapısı, beslenmesi, spor, uyku hepsi etkendir. Içten dışa doğal bakım gelişigüzel ikisi bile uygulandığında gerçekleşiyor. Buna yüzde yüzlük metin, tabii bakım ve güzellik diyebiliyoruz.

YEMEDİĞİMİZ HIÇBIR ŞEYİ SÜRMÜYORUZ 

Vücudumuzun neye ihtiyacı olduğunu anlayıp beslenmemizi ona göre ayarlamalıyız. Bu üstelik ne yediğimize ve içtiğimize dikkat ederek olur.  Yaşlanmayı kimse durduramaz elbette. O yüzden isteğimiz dosdoğru ve tabii benzeri şekilde genişlemek olmalı.

Kullandığımız ürünlerin içeriğinde neler olduğuna bakmalıyız. Çoğu kozmetik ürünlerin ortamında işaret donör kimyevi mahsulat var. Antrparantez bu ürünlerin kullanma süresini götürmek üzere geçer not kimyasalları ve boyut verici kimyasalları da düşünürsek, cildimize hangi sürüyoruz diye iki kat düşünmeliyiz.

Bunların içinde parafin, paraben, motor düşman, dokuncalı asitler var. Söz Gelişi, parafinin ne içten hariç, hangi haricen içeri geçişi bulunmayan. Kapatıcı car kabilinden yüzümüzü sarıyor, oksijen alışverişini ve cildin çağ almasını engelliyor. Yemeklerde neden “kandil salatası” yemiyorsak, cildimize illet alkan sürelim zira parafin da mumdur.

YANLIŞ KULLANILAN KOZMETİKLER 

Hatalı makbul kozmetiklerin açtığı zararlar elden deri hastalıklarıyla tutkun değil.  Gayrı hastalıkları bile tetikleyip hastalığın artmasına sebep oluyor. Amsterdam Üniversitesi marifetiyle yapılan ayrımsız araştırmada, sebebi adsız bir nice hastalığın natürel sıfır kozmetik ürünlerinden kaynaklandığı belirleme edilmiştir. Susadığımızda motosiklet yağı içmiyorsak cildimize bile kimyasal içerikli mahsulat sürmemeliyiz.

KATIKSIZ ÜRÜNLERLE GÖRK TÜYOLARI

Sulu Zırtlak; dezenfekte edici özelliği var, C vitamini içerir, uykuluk ve bağırsakları dezenfekte kıymetiharbiye. Ruhlu benzeri anti-oksidandır, erkin radikallere karşı vücudun bereketli ayrımsız koruyucusudur. Cildi parlatır, kalite araç ve mebzul tıpkı temizleyicidir. Tıpkı kâse içine, kusurlu limonu sıkıp biraz akarsu arttırma edin. Sonra bile pamukla cildinizi yukarıdan aşağıya akıllıca silin. Emi olun bereketli tıpkısı cilt temizleyicisidir.

Zeytinyağı; A, D, E ve K Vitaminlerini içerir (yağda eriyen vitaminler), ten aracılığıyla çok tez akseptans edilir. Müfit bire bir yağdır ve göze yenileyici özelliği vardır. Bağırsakların çalışmasında haddinden fazla etkilidir. Cildimizi besler ve taravet verir. Vazgeçemeyeceğimiz büyük ayrımsız natürel üründür.

Yumurta; haddinden fazla tüvana protein içerir, ayrıca Omega 3 içerir. Cildi besler, kuruluğu giderir. Sarıerik kıvamında kaynatılan ve tereyağında hafif pişirilen yumurta çok besleyicidir. Ciltteki veya vücuttaki tıpkısı hasarı onarır. B5 ve B12 Vitamini vardır, bu cildin nem oranını dengeler. Bal; anti-septiktir, iyileştirici özelliği vardır, dezenfekte valör. Cildi yumuşatır, hareketli tıpkı anti-oksidandır. Havari yapı taşıdır adeta, cildi temizler ve nem verir.  Nemi ortamında hapsettiği için, cildin nemini dışarı vermez ve nem oranını dengeler. Alelhusus ark ciltler amacıyla ve 30 yaş cisim amacıyla tavsiye mektubu edilir.

Ihlamur Losyonu

Kaynamış suya bir sehim ıhlamur kucak, ağzını kapatıp 10 zaman bekletin. Elde ettiğiniz çayı buz kabına döküp  buzlukta saklayın. İki günde aynı cildinizi temizledikten bilahare, yüzünüzde buz parçasını gezdirin. Veya hazırladığınız çayı bir pencere şişede buzdolabında saklayıp sabahleyin-akşam pamukla cildinizi silebilirsiniz. Cilde sakinlik, zindelik verir, kayırıcı tabakayı yeniler.

Işkembe ve bağırsaklar amacıyla zeytinyağı üzere

İki günde tıpkısı, sabah aç karnına ayrımsız boduç ılık suyun içine benzeri kemirmek kaşığı temiz zeytinyağı katıp amacıyla. Bağırsak ve mide problemlerine çokça hayır. Mide zarını güçlendiriyor ve yaraları iyileştiriyor. Peklik problemi olanlara da hele tavsiye edilir.

Hindistancevizi merhametsizce düşman 

Bu bile mucizevi tıpkı onma deposu! Diş hitit çekilmesi varsa, ağzınızın içi sıklıkla dokunaklı oluyorsa ve benzeri zamanda sabahleyin kalktığınızda daraç organizmaları yutmamak üzere iyi aynı hal. Sabahleyin aç karnına su de içmeden tıpkısı çay kaşığı hindistancevizi imansız yağını 15 ile 30 zaman beyninde ağzınızda bekletin. Sakın ama zinhar yutmayın. Sonra tükürün.  Aksatmadan gelişigüzel sabah yapın, faydasını göreceksiniz. Bunu 2 günde tıpkısı yapın veya zamanınız oldukça yapın.

Sulu Zırtlak ve portakal kabukları

Hamiş sulu zırtlak ve portakal kabuklarını atmayın. Banyonuzun bire bir köşesinde bekletin. Duş sırasında içine az buçuk sodyum klorür veya şeker koyup topuklarınızı, koltuk altınızı, dirseklerinizi ve diz kapaklarınızı ovun.  Hem dolgunca bire bir temizleyicidir hem üstelik kadem ve dayak şeş arak kokusunu giderir. Bunun aynısını ağda yaptıktan 3 çevrim sonraları vücudunuzda ağda yapılan bölgeye kullanabilirsiniz. Gözenekleri temizleyerek, kılların şen büyümesini sağlar ve kıl dönmesini engeller.

Cildim çokça kurudu ve kırışmaya başladı diyorsanız

3 gümüş varak marul, 3 gümüş varak maydanoz, 4 felç hususi yağlar (lavanta veya badem antagonist olanaklı) ve 3 yemek kaşığı saf zeytinyağını blender ’dan geçirin. Gelişigüzel akşam bu karışımla cildinize ovma yapın. Bu formülden eğlenceli olarak yararlanın. Karışımı buzdolabında 1 hafta saklayabilirsiniz. Cildinizin toparlanmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın