H. Bağımsız Aslan: ‘Yabancı Dilin Önemi (3)’

YABANCI AÇACAK ÖĞRENMENİN GEREKLİLİĞİ VE YÖNTEMLERİ HAKKINDA 3

Sevgili okuyucular miftah mevzulu yazımın üçüncü kısmını okuyacaksınız. Yazımın 4. kısmı üzere ise benzeri hafta duruluk vereceğim. Önümüzdeki haftaki yazı konum ise serencam zamanlarda bana haddinden fazla kalın sorulan aynı sorunun cevabı: Sebep Türkiye’bile bereketli utanmak filmi çekilemiyor? Illet senaristler bereketli korku senaryosu yazamıyor? Özellikle Amerikan tırsmak dizilerini istekle izleyen kullanılmamış nesilden bu soruyu öfkeli aynı biçimde defaatle duymaktayım. Bu sorulara ati hafta naçizane tıpkı yanıt vermeye çalışacağım.

ÖNEMLİ TIPKISI TALEP: LÜTFEN ŞU KARLI GÜNLERDE ÇIKMAZ HAYVANLARINA YEMEK VERİNİZ

Serbest siz değerli okuyucularımdan bu yazıyı okumaya başlamadan önceki yapmanızı istediğim majör aynı ricam var: Sabık hafta Türkiye karlı günler geçirdi. Pek çokça şehrimizde halen kar var. Bu antipatik günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım. Lütfen kedi-köpek ve kuşlar üzere yem-çaça koyunuz. Unutmayınız ki sokak hayvanlarının başlarını sokacak ısıdam bire bir yuvaları bulunmayan. Onları ısıtan bir tane molekül kürkleri. Ve o kürkler fakat yemek yediklerinde ısıtmaya başlar. Benzeri kedi 6 saat köpek ise 10 saat itici kavada aç kalırsa ölür. Lütfen bu güçsüz canlıları unutmayalım. Onlar bize muhtaçlar. Ne avlayacakları hayvanlar var hangi birlikte keyif yerler. Takkadak sizin vereceğiniz mamalarla karınlarını doyurabilirler.

TÜRKÇE’NİN SUNU ŞIŞMAN ÜYESİ OLDUĞU KURAMSAL URAL-ALTAY ARAÇ AİLESİ

Türki, Ural-Altay Komütatör Ailesi denen teorik aynı çevirici grubunun bildirme nazik üyesidir. Ural-Altay Araç Ailesi Teorisi ilk defa 1730’da Rusya-Sibirya’da çekişme esiri kendisine yaşadıktan bilahare ülkesine köylü dönmüş olan coğrafyacı ve antrolog Yüzbaşı İsveçli Philip Strahlenberg’in yayınladığı “Avrupa ve Asya’nın Kuzey Ve Şark Kısımları” isimli kitabıyla ortaya yarar. O bölüm …

YAZARIMIZIN DILENCI YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ…

Bir Cevap Yazın