Habertürk yazarı taciz şokunu yazdı!

HACDA TACİZ

“Hidayet ’mağara tam ifadesiyle ’Bu iş aynı toplumdaki erkeklerin buna ataklık edebilme kolaylığıyla ilişkin. Kadınların bu mesaleleri açıklamayacağından emniyetli olmarına dayanıyor. Tıpkısı kadına, başına geleni açıkladığından ’ki agâh ne yaptın de başına bu geldi ’ diyorlar. ’Anca giyindin, şöyle güldün, şurada bulundun. ’ Kadına bakıyorlar, taciz fail erkeğe bakmıyorlar.”

Adi üstelik öyle. Gene kendimden eş verebilirim. Daha 12 yaşındayken annemle birlikte kemer almaya gitmiştim. Verimli geldiğinden, “Arka bölüme ustanın yanına git, o dam araç dediler.

Insan gürpedek bire bir hareketle göğsüme dokunmuştu. Ağzımı açıp ayrımsız şey diyemedim. Öylelikle dondum kaldım. Korkum ve utancımdan anneme de benzeri husus söyleyememiştim. Ayrımsız şekilde ego suçluymuşum gibi hissetmiştim. “Sorunun odağında avrat var. Bu suçun işlenmesinde açık giyim ve kımıldatma edici kıyafetler giyinen kadının üstelik etkisi küçümsenmeyecek kadar iri” diyen Ilahiyat Profesörü Orhan Çeker ’e soruyorum: 12 yaşındaki aynı kız çocuğun dekoltesi tamam mu?

Anberin Antlaşma

Bir Cevap Yazın