Habervaktim’den Ahmet Hakan’a üzücü kadar karşılık!..

Tek seviyesi sıfır çukuru!

Evveli ayrımsız takım ibretlik hikayelere şahit olduk. Fakat bu büyüklüğünde çirkefine bu kadar îrabda mahalli yoksuz adi yaratığa, hakeza tıpkı kahpeye bu topraklar hiçbir ahit şehadet etmedi.

Bu gidişle etmeyecek da!

Yılın iri tıpkısı bölümünde dindar kesimlere, Vakit ’e ve habervaktim ’e saldırıyor, balçık atıyor, salyalar saçıyor!
Sonunda “doğrusu bunun için alıntı edildi” iddiasını gelişigüzel güzeşte dönüş elan da güçlendiriyor.

“Öç alacaksın, hıyanet edeceksin, bühtan atacaksın, küfredeceksin!” diye niteleyerek kiralandığını adeta zar ediyor. “Topyekün savaşta yapılacaksa bir çirkeflik, yapılacaksa aynı orospuluk, yapılacaksa benzeri kahpelik, bunu sen yapacaksın peki sen yapacaksın” emrini bir bir adına getirdiğini haykırıyor adeta.  Üç kuruş üzere anca şirretlikler yapıyor ki, hatırlı, değerli tıpkısı çok dindar utancından seviyesine inip karşılık vermiyor/veremiyor. Vermeye yeltenenleri da, etmedik acı küçümseme, etmedik iftira bırakmadan püskürtmeye çalışıyor.  Deminden bu çukur o bir karış dilini bu defa birlikte mütedeyyinlerin namusuna uzatıyor!

Amma kâfi çıktı.
Ey çukur şunu bil: Utangaç insanlar gelişigüzel şeye sabreder ama namusuna çevirgeç uzattırmaz.
Yeter imdi, dur orda” der ve haykırır: “Sen adalet nedir, izzetinefis nedir biliyor musun ki? Geçmişin ortada, şimdin aşina. Evvelce yazdıkların ortada, şimdikiler bilinen. Zaman ne kabil ortamlarda, kimlerle yatıp kalktığın beyninde. Sen mi sıhhat dersi vereceksin bize. Beyin ve karakter bozukluğunu gözler önüne seren ‘psikotik epizod ’ durumun git gide henüz üstelik ağırlaşıyor, müptezelliğin zirve yaptı bunun farkında mısın? Sana kaynak, git tedavi ol. Ortamında bulunduğun çukurda boğulurken bari, ağzına dolan pislikleri ta bizlere püskürtmeye çalışma. Uzak dur uzak. Çekil inine. Çukurunda laf.”

Hasan Tığ/habervaktim.com

 

Bir Cevap Yazın