Hac öncesi virüs korkusu!

Vatan’bile vadi düz habere bakarak Keyif Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, virüsün tayin edildiği hastalardan 8’inin kilolu bakımda olduğu, biri Mekke’li iki kişinin durumunun sağlam olduğunu, ve küsurat serencam hastada ise semptomlara henüz rastlanmadığı bildirildi. Virüse yakalananlardan üçünün afiyet çalışanı olduğu kaydedildi Çoğu, ülkenin ikinci nazik kenti Cidde’de olmak amacıyla Suudi Arabistan’de sonuç haftalarda MERS virüsüne yakalananların sayısında balaban artım yaşanıyor.

söz konusu 11 kullanılmamış vakadan 4’ünün hükûmet merkezi Riyad’da ve altısının de Mekke’yi ülfet fail hacılar üzere ayrımsız methal noktası olan Cidde’de kaydedildiği bildirildi. Mekke’de ilk kez MERS vakasına rastlanması endişe yarattı.

Temmuz ayında, Islamlık aleminin şerif ayı Ramazan zımnında dünyanın dört bir yanından atak edecek milyonlarca insanın ülkeye girişi ve ekim ayında Hac zımnında gelecek olan hacılarla birlikte virüsün daha de yayılmasından bulut ediliyor.

Doğrulanan son rakamlarla alay malay Suudi Arabistan’da kaydedilen MERS vakası sayısı 272’ye ulaşırken, şu temel çatışma 81 sevimli virüs zımnında hayatını kaybetti.

Bir Cevap Yazın