Hadise’nin dekoltesi RTÜK’e takıldı!..

Show TV ’üstelik Sair Ulusoy ’un 9 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan “Hey Deli Dolu” adlı magazin programında “Ve Olay, gözleri şaşı etti, dilleri dilsiz etti ve o hangi dekolteydi” anonsuyla verilen Fenomen ’nin açık giyimli kıyafetleri RTÜK ’ü böldü. RTÜK uzmanlarının hazırladığı raporda dekolteye mümasil hava yapıldığı, göğüslere art arda özen çekildiği, gençlerin ahlakına kötülük verecek saatte ve yardımcı sembolsüz yayınlandığı vurgulanarak şunlara kayran verildi:

Dekolteye odaklanma

“Yayının kadın bedeninin seksüel şey namına algılanmasına neden olacağı değerlendirilmiştir.
Dekolteye odaklanılmasına müteveccih çabanın, naşir sorumluluğuyla bağdaşmadığı, böylece hem eş bedeninin bire bir sermaye kadar gösterilerek istismar edildiği hem de yavru ve gençlerin bu asıl anlatım ve görüntülerden damarlı yönde etkilenebileceğinin gözardı edildiği değerlendirilmiştir.”

RTÜK Peş Müesses üyelerinden Davut Dursun, Esat Münhal, Süleyman Demirkan ve Mürtefi Öztunç ihlal bulunmadığını savunurken, Taha Yücel, Hasan Tahsin Fendoğlu, Hamit Ersoy ve Nurullah Öztürk ihlal bulunduğu için ceza verilmesini istedi.

Bire Bir üyenin toplantıda bulunmaması dolayısıyla oylar 4 ’e 4 eşit imdi. Peş Kurul, Fenomen ’nin dekoltesine ayrımsız elan bakılmasını kararlaştırdı.

ÖNDER YILMAZ / TABIIYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın