HAFTANIN DEĞİL YILIN TV DEDİKODUSU!..

Yazacak bire bir madde bulamıyorum. Hele TV’ciler sanki melek kabilinden. Bu yüzden mecburen (!) Patagonya’daki TV’ciyi anlatacağım.

Kendini resul filan sanıyor amma esasen hilekâr… Tek şey değil gelmek elan akla yatkın peki. Kesiksiz birileri ile dolma geçiyor meğerse kendisi tamamen faul. Ister karakter yerine, ister fon namına. Eskiden herhangi bir Patagonya gecesinde karşılaşırdım. Elinde mikrofon dolaşırdı. Davetlerde törenlerde şaklabanlık yaptığı günlerden beri tanırım. Yanıma sokulup ‘sempatik delikanlı’yı oynayarak bütün sorardı ‘Aykut abi ne diyorsun ben ilerde TV’ci olacak mıyım?’ Hangi diyeceksin kim…’ Oldun dahi deyip sallardım. ‘Oğlum sen bu âdem kafan ile bu patlak gözlerin ile ekrandan iticilik saçıyorsun. Bu göz kırpma ile bölüt hayat görünemezsin. Ekranda donatmak zorunda değilsin, Tanrı herkesi TV’ci namına yaratmıyor. Git marangoz falanca ol’ diyemiyordum. Gailesiz çocuk hayallerinle yaşa, yıkılmasın diye niteleyerek. Amma hakeza dostça pazarlıklı olduğunu bilsem…

Şunu birlikte tıpkısı esas. Tutum ettiğimden daha uslu imdi. Daldan dala konup mal kazandı. Tek aha kudretli olamadığı halde gene da bilcümle aksiyon buldu. Savacı bile oldu, özel gösteri programı de sundu. Çünkü çarkın lacerem döndüğünü iyi öğrendi. Önceki genel ağ çöplüğündeki ara sıra şantajcılar ile eş oldu bilahare TV mafyasına girdi. Başkaca TV programları için alfabe bile yazan gazeteci! oldu. Patagonya halkını çok hoşgörüsüz zekalı sanıp, showman birlikte olmaya kalktı. Yani rastgele taşın altından bundan sonra.

Haa… Bildirme kocaman konuyu unuttum. Cebi servet görüp birkaç ceket alırken, bittabi ki arabasını ve eşini de değiştirdi. Bakir eşi zaten kameraman. De çok düşüncesiz ve tatlıca tıpkısı eş. Adama işler yaratıyor. Zaten TV mafyasına karısı eliyle sokuldu.

Buraya büyüklüğünde münteha. Zira Patagonya’dahi kâffesi yalın kat işler. Birçok can var böyle. Halkın ‘örnek adam, balaban TV’ci’ diye niteleyerek bildiği, ciğeri beş para etmeyen ırz düşmanları…

Ama serencam aylardaki detaylar büyük. Üçüncü bahis haberleri zira. TV dedikodusundan çok müfrit leş boyutlarda. Kahramanımız güzelce sapıtmış. Birlikte etkin stajyer kızlara merak sarmış. Kızları birlikte Facebook’tan seçiyormuş. Yani adamakıllı ahlaksızlaşmış. Küçücük kızları Etiler’deki garsoniyerine götürüyormuş. Hangi yaptığını anlayın artık. Tıpkı sarışın gitmediği üzere işten uzaklaştırılmış. Çok enteresan karısı de şikayetlere inanmıyormuş… ‘Benim kocam yapmaz böyle madde’ diyormuş. Hassaten aynı epey kızı ‘Kocama bühtan attın, kocamda gözün var’ diyerek resmen dövmüş. Bu herkesin tanıdığı ayrımsız TV yapımcısı… Düşünün artık.

Hin çocukları, onlarla başa geçmek print. Bakın hangi planlamışlar. TV’ci arkadaşımız garsoniyerine gidince karısına bilgi verecekler. ‘Git bile güvendiğin kocanın halini gör’ diyeceklermiş. Üste tıpkı TV’ci kız (ama takiben koşulan ve sıkça tacize uğrayan kız) kendini bu hisse senedi üzere feda etmiş. Yakalanmayı göze almış, tamamıyla bu adamın içyüzü ortaya çıksın diye…

Ne dersiniz 2009 yılının Haziran ayında Patagonya’dahi neler oluyor görüyorsunuz… Üstelik bunların kahramanları münevver kişiler. Karısından Cenabıhak kadar korkan paranın bozduğu kişiliksizler bunlar. Ego çok kibarca yazdım. Daha neler var birlikte… Patagonya’ya beceriksiz iseniz araştırın. Amma duyduklarınızı halkla üstelik paylaşın.

Aykut Işıklar/Zaman

 

Bir Cevap Yazın