HAKAN’I TOPA TUTTU

Ünlü piyanist Fazıl Mücahede ’ ’Tenhalık Kederi ’ ’ isimli ikinci kitabında, gazeteci Ahmet Melik ’ı topa tuttu.

ÇARKIT TARİKATÇI BAKIR ALTIN Mİ?

Dünyaca adlı piyanist Fazıl Emek ’ ’Tenhalık Kederi ’ ’ isimli ikinci kitabında, gazeteci Ahmet Kağan ’ı topa tuttu. Düzentileme, ’ ’Örneğin tıpkısı Ahmet Melik vardır, Hürriyet yazarı… Zekidir, politik tespitleri akıcıdır… Bizim sokakta oturur, arada bir karşılaşırız, ahbapça ederiz. Tuhaftır ama, bu adama güvenemezsiniz. Hangi olduğunu bilmezsin, katiyen anlamazsın. Çarkit ayrımsız tarikatçı, eskimemiş bir kizilca mi ? Yoksa ikisi fücceten mi ? Yoksa hiçbiri mi ? ’ ’ diye niteleyerek yazdı.

Fazıl Faaliyet ’ın yeni kitabının, Ahmet Melik ’ın dahi çalıştığı Özgürlük ’mağara betik grubu, Doğan Betik aracılığıyla yayınlanması bile ilgi çekti. Kitabında saz konusunda yazılara vakar veren Fazıl Düzentileme, Zeki Müren ve Araklama Veysel başta oluşmak amacıyla, gazeteci Zeynep Ağızcıl, müzikçi Itimat Dağüstün ile âşık Stabil Altıok ’un kızı Zeynep Altıok ’un yazı ve görüşlerinden üstelik alıntılar yaptı.

TIPKI ELİNDE KURAN, TIPKI ELİNDE KONYAK

Fazıl Mesai kitabında Ahmet Kağan ’ı kaba ifadelerle eleştirirken, ’ ’Bire Bir elinde kanyak, bire bir elinde kuran ’ ’ dedi ve şunları yazdı:

“Sakat tıpkı köklü İslamcıdır. AKP ’yi kuran Akıncılar ’dan gelmedir. Tek konuşmadık kendisiyle İslamcılık meselelerini… Belki bibi öyledir…. Hem laik, hem İslamcı… Varsa bittabi anca bire bir özdek. Orhan Ege ’nin ’Ayrimsiz Elinde Cımbız Benzeri Elinde Mirat ’ dizesi misali… Ahmet Hakan ’ın üstelik aynı elinde kanyak, diğerinde Kuran…Çünkü o içkisiyle, kadınıyla, oturmayı seçtiği mahallesiyle, galiba ki “laik” anlayışın içindedir. Günahkâr mıdır yani ? Bozuk ortamına dönse af dilemesi mi gerekir?

Kitabın kap tanıtımında ise ’ ’ ’Dünyanın ciharıyek yanı sıra yüzlerce konser veren, sayısız ihsan kazanan, eğitmenlik işleyen Fazıl Emek, işlek yer ünlü piyanistlerden biri. Mozart, Beethoven, Haydn, Bach, Stravinsky kabilinden bestecilerin eserlerini yorumladığı uç performansları bir yana, yaşadığı toprakların müziğinden ve kültüründen esinlendiği oratoryoları ve konçertolarıyla dahi acun alışılmış çalgı repertuarında yer edinmiş tıpkısı acun sanatçısı Çalışma. Fakat piyanistliği ve besteciliği büyüklüğünde düşünceleriyle bile gündemde.. ’ ’ denildi. Fazıl Faaliyet ’ın ikinci kitabı ’ ’Tenhalık Kederi ’ ’ 178 sayfadan oluşuyor.

Gazeteport

Bir Cevap Yazın