Hakikat tıpkı ‘yürek işi’

Vatan’da yer kayran habere göre geçtiğimiz günlerde, Şırnak ’ın Cizre ilçesinde bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle asayiş güçleri arasında sâdır çatışmada tıpkısı hususi harekat komiseri yaralandı. 3 bala babası polis güçleri patırtı bölgesinden tıpkı tank üzerinde uzaklaştırılırken tıpkı leşker ise konusunda yatarak esirgeme oldu. Leşker birliğine idraksiz döndüğünde ekip komutanı eliyle çağırıldı. Kol komutanıyla kahraman leşker beyninde sabık enformasyon son paye duygulandırıcıydı.

‘Benim tıpkı anam var ’

Başbuğ yanına gelen askere yaralanan polisin konusunda yatarak kendini hastalık siper ettiğini ve kendisinin üstelik bu olayda vurulabileceğini sordu. Çeri ise ‘abi ’ dediği polisin 4 dönem önce bebeğinin olduğunu ve onun babasız büyümesini istemediğini söyledi. Başbuğ bunun üzerine askere evet senin kimsen bulunmayan mu diyerek sordu. Leşker köyde yaşlı aynı annesinin bulunduğunu ve bambaşka kimsesinin olmadığını, ağlarsa annesinin ağlayacağını söyledi.

Set komutanı ise askere bu vatanın ve milletin onun ailesini olduğunu ve bilcümle yanı sıra olacağını söyledi. Komutan ayrıca Mehmet isimli askere annesine telefon açtığında ellerinden öptüğünü iletmesini söyledi.

Aralarında şu diyalog geçti:

BAŞBUĞ: Ya seni üstelik vursalardı.

ER: Komutanım o abimiz evli ve 4 devir ilk bire bir çocuğu oldu. Evladı yetim büyümesin istedim.

KOMUTAN: Senin kimsen bulunmayan mu evladım?

ÇERI: Nemli bir anam var köydekomutanım. Bambaşka kimsem namevcut.

BAŞBUĞ: Olanaksız mı evladım. Bu yurt bu kavim senin. Adın neydi senin?

ASKER: Mehmet komutanım.

BAŞKAN: Biz size beyhude Mehmetçik demiyoruz. Annemize selamlarımı ilet, ellerinden öptüğümüzü söyle.

Bir Cevap Yazın