Hâkim ve Kişi Nobre’den özel izahat!

Fanatik’te düzlük düz habere göre Egemen Korkmaz, Wil 1900 tercihinden Türkiye ’de unutamadıklarına kadar bilinmeyenleri paylaştı!

Sözleşmesi sona erdikten sonradan yolların ayrılmasına karar verilen, tafsilatlı müddet adı Galatasaray ’la mezkûr, Anadolu takımlarından tekâlif düz Egemen Korkmaz ’ın, İsviçre 2. Yığın takımlarından Wil 1900 FC ’ye gitmesi ayak topu kamuoyunu şaşırtmıştı.

33 yaşındaki topçu ise şimdiye kadar bu konular karşı kimseye konuşmadı. Takımıyla Antalya ’da devir arası kampında olan Hükümran, kendisini görüşme eden yazarımız Bronz Kayacı ’yı ağırladı. Gönülden sohbette kariyeri büyük başarılarla komple olan topçu, Wil 1900 tercihinden gelecek planlaması ve unutamadıklarına kadar birçok konuda bilinmeyenleri anlattı:

‘Gidişimin 3 eke sebebi ’

“Fenerbahçe ’den ayrıldığımda önümde bir nice seçenek vardı. Hele Rum ’nun iyi takımlarından az çok doyurucu teklifler aldım. Fakat değişmeyen isnat etmek amacıyla çabuk etmedim, tafsilatlı benzeri süre bekledim. Henüz bilahare Wil 1900 FC önüme cesim proje koydu. Mufassal vadeli planlarının ortamında benim birlikte olduğumu söylediler. Kararıma sistem şaşırmış gibi. Alelhusus, ‘Neden 2. Grup ’ diyenler vardı. Fakat ben değişmeyen verirken biraz konuyu benzeri araya getirdim. Önceki yerine bereketli teklifler almama karşın Türkiye kariyerimi en üst seviyede sonuçlandırmak istedim. İkincisi ise ati planlamamdı. Futboldan sonrasını birlikte fikren kendimi yetiştirmek, vacip donanımları Avrupa ’da kazanmak istedim. Üçüncüsü da çocuklarımın elan iyi tıpkı yetişek almasını sağlamaktı.”

‘Adaptasyon niteliksiz olmadı ’

“Alışmak cılız olmadı. Yadırgatıcı ayrımsız hayatın içine giriyorsun sonuçta. Uyarlama sürecim az buçuk etraflı sürdü diyebilirim. Türkiye ’yi çok özlüyorum, özlemiyorum dersem domates dolması evet. Ancak İsviçre ’ye da alıştım sayılır ve mutluyum. Çocuklarımın terbiye durumlarını dahi rayına oturtabilirsem eminim kim seçkin öz daha gür olacaktır. Bu sene böylecene takımı tıpkı eğin lige taşıyabilirsek güzel olacak her şey.”

‘Ayak Topu taraftarla fena hâlde ’

“Benim amacıyla en balaban fark tek şüphesiz ki taraftar konusuydu. Kadıköy ’birlikte 50 bin kişiye oynarken İsviçre ’üstelik pattadak 500 kişiye cebin futbol ihanet etmek insanı normal yerine şaşırtıyor. Evet ihtimal rahatlığı üstelik var; gravite ve ruhsal gerilim yok sonuçta. Fakat ayrımsız hakikat var kim ayak topu taraftarla iyicene.”

Bursa, Trabzon, Beşiktaş ve Fenerbahçe kadar kebir takımlarda oynadım. Benim amacıyla hepsinin yeri ayrıksı ve hepsiyle ilgilendiren evire çevire anılarım var. Ego hangi takımın formasını giydiysem güya orada tafsilatlı yıllardır oynuyormuş kabil uğraş ettim. Ancak yer güdük oynamama karşın Beşiktaş ’ta nazik sağlık aldım. İnönü ’ye geçmek başkaydı tezyifkâr.”

‘Benfica maçını unutamam ’

“Kariyerim boyunca haddinden fazla ense düzey, çokça iyice maçlar oynadım. Ancak unutamayacağım maçı sorarsanız Benfica karşılaşmasını söyleyebilirim. Bildirme üzüldüğüm maçtı. Büyük tıpkısı uğraş vererek finalin kapısına büyüklüğünde gelmiştik. Sonuca hasis çokça üzülmüştüm.”

‘Bazı Bazı köyde oynuyoruz ’

“İsviçre ’üstelik 2. Tabur takımında oynamanın tabii zorlukları birlikte var. Nobre biliyor aha. Kimi Zaman öyle deplasmanlarda maç yapıyoruz ki, yanlış anlaşılmasın beğenmemek için söylemiyorum amma bildiğiniz karye. Profesyoneliz ve bulunduğumuz takıma ulama sağlamak zorundayız.”

Nobre: “Jübilem Türkiye’de”

Sabık mevsim PTT 1. Öbek ’birlikte Kayserispor formasıyla yaşadığı şampiyonluğun arkası sıra bir Hâkim Korkmaz gibi Wil 1900 ’mağara yolunu markajcı Nobre ’den üstelik Türkiye ’ye mesajlar var: “12 yıl Türkiye ’bile oynadım. Bura benim ikinci vatanım. Unutmam katiyen mümkün değil. Zaten aynı ahit katiyen döneceğim. Şu anda birlikte talip bir nice topluluk var. Alelhusus PTT 1. Grup ’den haddinden fazla okkalı teklifler alıyorum. Ancak şu dakika Wil 1900 FC ’bile devam eden bir kontratım var. Sözleşmem 1.5 almanak ve ayrılmaktan çokça, bu takımı ayrımsız dip lige taşımayı düşünüyorum. Açıkçası Türkiye ’bile benim adıma görüşmeler yapacak bol tıpkı menacer keşfetmek da tahakküm.”

‘4 golüm var ’

“Bir itirafta bulunmam icabında İsviçre ’dahi; Brezilya ’dan çokça Türkiye ’yi özlüyorum. Genişlik beş altı 2 sene elan ayak topu oynayacağım. Hikmet olarak kendimi haddinden fazla dolgunca hissediyorum. Tıpkı Türkiye ’deki kabil ekstra çalışmalarım devam ediyor. Bu zaman 4 golüm var. Fakat aynı müddet sakattım ve oynayamadım, yoksa çokça elan fazla gol atardım. Taze bir ileri uç aldılar, onunla tıpkısı format yarışımız olacak. Jübilemin kesinlikle ve kesinlike Türkiye ’bile olmasını istiyorum.” 

Bir Cevap Yazın