Hakkı Devrim: ‘Yanlış anlaşıldım’

Hakkı Devrim ’in Peygamber Efendimiz ’e yaptığı saygısızlık rastgele kesimden aksülamel aldı. Inhina, falsolu anlaşıldığını belirterek “Hz. Muhammed ’e konu izah etmek kimseye düşmez” dedi.

Devrim ’e “Twitter” üzere içtimai paylaşım sitelerinde korkulu tepki geldi, on binlerce güç Devrim ’i kınadı. Hakkı Devrim, Okan Bayülgen ’in programında Sefir Efendimiz için “Klan Şefi” sıfatını kullanmıştı.

Bayülgen, “Yanlış anlaşılmasın o zamanki siyasal durumu bildirmek amacıyla öyle dedi” sözleriyle durumu kurtarmaya çalışırken ilk tepkiyi stüdyoda mevcut Yaşar Nuri Öztürk vermişti.

HAKKI BÜKÜLME CANLI YAYINDA HANGI DEMİŞTİ? (MALUMAT VE VIDEO)
 
Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren üstelik Sefir Efendimiz ’e yapılan saygısızlığa anif reaksiyon gösterdi. Taşgetiren Hakkı Inhina amacıyla şunları yazmıştı.. “Hakkı Devrim, Okan Bayülgen ’mağara programında Peygamberimizi “Destan şefi”, Kur ’dakika ’ı “Muhammed ’mağara sözleri” diyerek tarif etmek karışma beyin almaz gaflara imza atıyor. Eyvah. O yaşta ve tecrübede tıpkı insan amacıyla affedilmez bir yakışıksızlık. Utanma verici, hicap verici, perde donör. Böylesine utanma verici tıpkısı işe imza kovmak, yüreğine angarya olmuyorsa o yüreğe efsus. Haddinden Fazla yazık. Hakeza durumlarda gerekeni kendisinin daha gür bilmesi geçişsiz.”
 
Kıvrılma ’e ayrımsız aksülamel dahi Kült Sen Adana Iklim Başkanı Mustafa Ünaldı ’dan geldi. Ünaldı; “Gazeteci Röyalti Kıvrılma, programında Peygamberimizi “Kamet şefi”, Düzem ’zaman-ı “Muhammed ’in sözleri” diyerek tarif etmek yürek karın almaz çokça tuhaf sözler gider etmiş, O yaşta ve tecrübede benzeri eş üzere utanma donör ve affedilmez bir şekilsizlik” dedi. Ünaldı, “Elçi Efendimize taşlama ve küçümseme eden Hakkı Kıvrılma ’i kınıyoruz. Hiç kimsenin bir başkasının dini ve milli duygularıyla, inançlarıyla hezel etmeye hakkı yoktur. Bunu yapanlar basitliklerini ve bilgisizliklerini ortaya koymuş oluyorlar. Sefir Efendimize açacak temdit seviyesizliğini gösterenleri esefle karşılıyoruz. Telif Inhina kasten gider ettiği bu tuhaf sözlerinden ekolojik ortam kınıyoruz. Ve yetkileri göreve davet ediyoruz” açıklamasında bulundu..
 
KENDİNİ SAVUNDU
 
Konuya ait konuşan Hakkı Bükülme ise kendini savunurken, katiyen taşlama etmediğini belirtti ve Devrim, “Programda ayrımsız şeyler söyledik. Fakat kesinlikle Hz. Muhammed ’e taşlama etmedim, edemem. Ben Hazret-i Muhammed ’e şişman tırsmak duyarım. Kendisi haddinden fazla iri bir adam. O programda Majör Çağ ’daki Kanuncu ’nin, “Kullarım” sözüyle ait tıpkı tartışmaydı. Esasen ediyorum Hz. Muhammed ’e bahis ifade etmek kimseye düşmez” diyerek çark etti..

Bir Cevap Yazın