Haklarında kamu davası açıldı!

Sabah Gazetesi’nden Ikbal Yaman’ın haberine göre ünlü manken Deniz Akkaya ve işadamı sevgilisi Maksat Varol barışıp halk ele tıpkı davete katılsalar da savcılığa birbirleri haklarında yaptıkları yaralama ve gözdağı şikayetleri adli makamlarca sakil bulunarak amme davasına dönüştürüldü.

Tasavvur Varol’a, Bahir Akkaya’yı 3 yol tokatlayıp kafasına hoparlör fırlattığı için yaralama ve tehditten, Bahir Akkaya’ya ise işadamı sevgilisine gönderdiği SMS mesajları sebebiyle tehditten ülkü açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca hazırlanan ve Bahir Akkaya ile Gaye Varol’un çapraz müşteki-yabansı yerine düz aldıkları iddianameye bakarak Akkaya, benzeri TV programında Amaç Varol ile ilişkisindeki sorunlardan bahsetti. Varol, sevgilisinin TV’deki konuşmasına kızınca etraf kavgaya tutuştu. Bu sırada Varol birdenbire ayrımsız şekilde Bahir’e tokat atıp omuzlarından silkti. Sendeleyen Akkaya’nın başı balkon kapısının camına çarptı. Akkaya’nın tartışmayı sürdürmesi üstüne Varol ayrımsız tokat henüz atınca Deniz Akkaya şehir güvenliğinden polis güçleri çağırmalarını arzu etti. Sevgilisinin polis çağırmasıyla daha da öfkelenen Varol, iddiaya bakarak evde mevcut patırtılı sisteminin parçalarını Akkaya’nın kafasına fırlattı. Görüngü adına gelen polis güçleri kavgaya müdahale etti. Taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

Akkaya’ya Adli Tıp’tan belli belirsiz nitelikte yaralandığına dair rapor verildi. Akkaya’nın ise sevgilisine “Sana bu evi oyuntu edeceğim” diyerek zılgıt mesajları gönderdiği ortaya çıktı.

‘KASTEN CERH UYGULANIR’

Ancak muhit 6 Kasım’dahi larp şikayetlerinden vazgeçtiklerini bildirdi. Müddeiumumilik şikayet dilekçesini akseptans etse bile Akkaya ve Varol’a müteveccih zılgıt iddialarının şikayete ilişkin tıpkısı suç olmadığı ve gene Deniz Akkaya’nın yaralanması eyleminde kullanılan gürültülü sistemi parçalarının silah sayılması nedeniyle ise Varol üzerine kasten yaralama maddesinin uygulanması gerektiğine, şikayete tutkun kalamayacağına değişmeyen verdi.

İKİSİ IÇIN BILE DELIK İSTENİYOR

Müddeiumumilik, Deniz Akkaya üzerine yıldırma suçundan 2 yıla büyüklüğünde, Garaz Varol üzerine ise hem zılgıt hem bile cerh suçlarından 3.5 yıla cezaevi talebiyle ülkü açtı. Sevgili Temel Ukubet Mahkemesi’nde görülmeye başlanacak. 

Bir Cevap Yazın