Hamilelikte alınan kilolardan korkulmamalı

Akşam’dan Bayram Ayı Özçelik’in yazısı..

Kilogram, rastgele eş için alıngan bire bir konudur ama hele “gebe” benzeri kadın üzere çok henüz önemlidir. Çabukça kolaylıkla hep kadınlar çocuk sahibi olmaya değişmeyen verdikleri andan itibaren, o anki kilolarının üstünde bir kiloyla dolaşacaklarını ve bu kiloları doğumdan itibaren kısaca tıpkısı yıl ortamında vereceklerini adisyon ediyordur. Amma buna karşın, hamileliği kıtipiyoz yaşadıklarındaysa bunalıma giriyorlar. Hamilelikle alay malay temel adayının sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmesi için kendi kilogram durumuna göre muhtemelen bir kilo alması gerektiğini bilmeliyiz.. Dünyaya beyan etmek istediğiniz yavrunuz sizin için berenarı sevinçli, alay dolu, mutluluğunuza artıracak olması, alacağınız kiloların önemini zorlu dahi altın kılmıyor olmalı…

‘Illet 3 zalimce kilo alıyorum? ’

Akıbet haftalarda bir bebeğin sayı farkı ağırlığı 3 kilogramsa, hastalık hamileliğimin böylelikle bunun yer birkaç 3 merhametsiz henüz kilogram almış oluyorum sorunuza dahi yanıt isnat etmek istiyorum.

Aldığınız kilogram bebeğinizin ne büyüklüğünde nazik olacağıyla ilişik değildir. Aldığınız kiloların çoğu bebeğinizin büyümesini sürdürmesi amacıyla vücudun salgıladığı sıvılardan meydana sağlık. Anneye ait yağ depoları, protein ve özge gıdalar, hamilelikten periferi meydana mevrut ekstra çağ seviyeniz, bebeğinizin zarfında bulunduğu sıvı ve bebeğinizin ilk altı ayında onun amacıyla hayatı boyunca önemi olan asıl sütü amacıyla büyüyen göğüsleriniz… Hamileliğin sonrasında bunlar normal durumlarına filhakika kısa sürede döneceğinden ülküsel kilonuzu yakalamanız amacıyla sizden kolaylıkla uzaklaşacaktır. Unutmamalısınız ki öncelikle ihtiyacınız olan besinleri tüketmelisiniz.

Folik asit: Yeşil sebzelerde ve narenciyede bulunur.  Günlük tüketilmesi gerekir.
Kalsiyum: Süt ürünlerinde ve kalsiyumu güçlendirilmiş yemeklerde bol miktarda bulunur.
Çipo: Benzeri tike kırmızı cilt, balık, tavuk ya dahi kurutulmuş meyveler günce çipo ihtiyacınızı karşılar.
Ilk üç ay içerisindeki kusmalar bebeğinizin beslenmesine zayıflık imkânsız. Vücudumuz bebeğimizin arz bereketli şekilde beslenmesi üzere programlanmıştır.

Kendinizi bir iki yoracak egzersizler yapın!

Geçmiş önceki doktorunuzla konuşmalı ve spor üstüne düşüncelerini almalı, şayet hamileliğiniz problemsiz benzeri hamilelikse, mahsus kendinizi çok zorlamadığınız sürece, doktorunuz birçok aktiviteyi yapmaya devam etmenize izin verecektir. Kendinizi henüz beş altı yoracak egzersizler yapın, söz gelişi yürüme, yüzme tür. Bu egzersizler sizin yorgunlukla savaşmanıza bile arkalama eder. Lütfen hanımlar, aklımızda tutmamız müstelzim, bu dönemin mufassal kalmaya say zamanı olmadığıdır. Hakeza ummak yerine, bize verilen böylesine iyicene ayrımsız dürü amacıyla vücudumuzun bittabi tasarlandığını ve mükemmelliğini düşünün derim. Hamileliğinizin sonunda gelecek “tekmil varlığa” odaklanmaya çalışın. 

Çok kilogram alma konusunda endişelenmekte haklısınız. Büyük olmak, sizi bazen komplikasyon riskleriyle karşı karşıya bırakabilir. Bu riskler hamileliğe sınırlı şeker, gerilim ya üstelik sezaryen türlü. Bu gün aldığınız değme gramda, alevlenmek üzere akıllıca bir zaman değildir. Doğumdan 24 saat sonraları kadınlar, alelumum bebeğin kilosunun 2 merhametsizce kadar kilogram kaybedecek. bundan sonra her kamer metabolizmanıza ve aktivite düzeyinize sınırlı adına kestirmece yarım yamalak kilogram kaybetmeye devam edersiniz. Emzirme dönemindeyse rejim yapmamalısınız.

Kucak dolusu güzellikler

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın