Hamilelikte baharat yorgunluğuna ilgi!

Sabah’ta yer alan habere bakarak yeterli rızık alınmaması, vitamin ve minerallerin kusurlu kalması, tiroid bezinin fonksiyon bozuklukları, kalpte ritm bozuklukları, vakayiname emraz üzere faktörler baharat döneminde artarken, hamileler bu durumdan çokça henüz fazla etkileniyor.

Gebelik hormonları etkisi altında olan esas adayları, kendisini normalden henüz aşkın halsiz, gönülsüz ve sinirli hissedebiliyor. Hamilelik döneminde bahar yorgunluğunundan ayrılmak üzere beslenmeye haddinden fazla dikkat söylemek gerekiyor.

Ahit içerisinde azar azar yemek yemek, vitamin ve mineral itibarıyla ensesi kalın yiyeceklerle nemalanmak gerekiyor. Günde yeryüzü birkaç 2,5 litre akarsu tüketimine dikkat edildiğinde, hamilelikte bahar yorgunluğu sorunu yer aza indirgenmiş oluyor.

Gebelik sürecinde stresin normalden yüksek olacağını belirten Jinekolog Op. Dr. Faruk Demir: “Hamilelik döneminde elan sakin tıpkısı avlu yeğleme edilmelidir. Günce hayattaki bilcümle sıkıntılar azaltılmalıdır. Dönem içindeki iş planları daha bir iki olacak şekilde düzenlenmelidir. Özellikle hamileliğin sonuç dönemlerini ruhlu asıl adayları baharat yorgunluğunu çok daha fazla hissetmektedir. Hamileler tıpkı spor aktivitesi ile ilgilenerek sorunlarını henüz belli belirsiz yaşayabilirler. Eğer imkanlar elveriyorsa kısa ayrımsız dinlence üstelik gebelikte ilkbahar yorgunluğuna dolgunca gelecek çözümlerden biridir. Bahar ile gelişigüzel mevrut bu sürecin arızi olduğu bilinmeli ve bu geçiş döneminde katiyen asıl adayına bindi olunmalı, daha izanlı davranılmaya çalışılmalıdır” dedi.

Bir Cevap Yazın