Hamileyken domuz gribine yakalandı doğum yaptı

Hürriyet’te meydan düzlük habere göre Pınarbaşı Mehabet Hastanesi ’ne 9 Ocak 2016 tarihinde çığlık, öksürük, halsizlik, usanç ve solunum sıkıntısı şikayetleri ile başvuran 34 haftalık gebe ve ev hanımı olan Telli Bitirim, umumi yerinde bozulma zımnında Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesi Ivedi Servisi ’hangi gönderildi. Ivedili Servis ’te yapılan ilk engelleme arkası sıra hastaya Akut Teneffüs Yetmezliği (ARDS) tanısı kondu ve hasta şipşak yapay solunum cihazına bağlandı. Eş Tevellüt Bölümü ile yapılan yorum ardından marazlı müstacelen sezaryene makbuz. Başarılı sezaryen ardından Telli Yaman sağlıklı kız çağa dünyaya getirdi ve peşi sıra Dahili Bunaltıcı Hizmet Ünitesi ’nde tedaviye makbuz.

9 GÜN TENEFFÜS CİHAZINA BAĞLI KALDI

Burada 9 periyot süresince suni solunum cihazına sınırlı artan canlı kadında, ’Domuz gribi ’hangi müteveccih yapılan tahlillerde H1N1 virüsüne rastlandı. Dâhiliye Alçak Bakım Bilgi Dalı talim üyeleri Prof.Dr. Uğur Sungur, Doç.Dr. Ramazan Coşkun ve Doç.Dr. Kürşat Gündoğan‘ın alay malay uyguladığı otama programı sonucu, kadın ’Domuz gribini ’ yendi. Ağır Sıklet bakımdaki tedavinin bitmesinden sonra sökel özge şikayetleri için Nefroloji Kliniğine alındı. Hastanın nefroloji kliniğindeki tedavisi sürüyor.

“ZAMANINDA TEŞHIS VE DOĞRI TEDAVI İLE IYILEŞMEK GIBI”

Hastanın tedavisini fail ekipten Prof. Dr. Erek Sungur, akıbet dönemde adından yoğun söz ettiren ve muafiyet sistemi baskılanmış kişilerde ölümlere nöbet açan hınzır gribinin, zamanında kişileştirme ve doğru yöntemle otama edilebilir olduğunu söyledi. Kudretli bire bir otama programı ardından domuz gribini yenen ve ikinci nöbet asıl olan gailesiz karı ise, kendisini baştan kişi döndüren doktorlarına teşekkür etti. Telli Zeki, şöyle dedi:

“İKİNCİ NÖBET DÜNYAYA MEVRUT GİBİYİM”

“Bu hastalığı yenmemle ikinci kez doğma oldum. İkinci defa dünyaya mevrut gibiyim. Haddinden Fazla mutluyum. İnşallah benim durumumda olanlar de bu hastalığı yener.”

Hınzır gribini yenen kadının eşi Arif Kumarhane üstelik, “Eşimin hastalığı açıkçası beni umutsuzluğa sürüklemişti. Televizyon haberlerinde bu hastalığın hangi büyüklüğünde edisyon olduğunu ve hastalıktan ölenleri sık sık duyuyorduk. Hele hamilelerde sakil riziko oluşturduğu söyleniyordu. ’Pres ’, ’imkansız ’ dediler, eşim doktorların gayreti ve Tanrı ’ın yardımı ile bu hastalığı yendi” diye niteleyerek konuştu. 

Bir Cevap Yazın