Hamzaoğlu Bursa’da!

CİHAN’da düzlük düzlük habere göre Bursaspor ile 1,5 almanak anlaşmaya vasıl maharet direktör Hamza Hamzaoğlu, Özlüce Tesisleri’ne geldi. Hamzaoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Galatasaray’dan ayrıldık, üzüldük, hala dahi üzüntümüz var amma imdi bire bir tarafa koyup işimizi yapmamız gerektiğini biliyoruz.” dedi. Hamzaoğlu, Bursaspor’un kadrosunun gür olduğunu belirterek, kalburüstü olacaklarına inandığını dile getirdi.

Tesislere Hamza Hamzaoğlu ile birlikte gelen Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise yaptığı açıklamada, “Çok tahakküm dönemlerden geçiyoruz bilcümle gelişigüzel. Beşinci şişman olan ve nazik camiası olan Bursaspor’umuzun gelişigüzel antlaşma düştüğü yerden kalkabileceğini bütün gelişigüzel göstereceğiz.” diye, şöyle konuştu:

“Bu asıl teessürat sair takımlarda da oluyor. Akhisar’dan çalmak için Galatasaray’bile, Türk Milli takımında muvaffakiyetli amal yapan, efendiliği ile daim anılan ve kudretli olan tıpkı hocamızla görüştük ettik, bugünde sonuncu görüşmemizde kendisiyle 1,5 almanak anlaşma yaptık. Zaman üstelik antrenmana katılacak, Cuma haset Konya maçında takımın başında olacak. Namına başarılar diliyorum, yalabık uğurlu olsun diyoruz. Taraftarımızı de haddinden fazla üzdük. Nazik beklentiler içindeydiler. Onlar eskimemiş ustalık direktörümüze dahi destek versinler.”

“BURSASPOR ADINI DUYUNCA IÇIM KIPIRDADI”

Hamza Hamzaoğlu ise yaptığı açıklamada, “Galatasaray’dan ayrıldık, üzüldük, hala üstelik üzüntümüz var amma imdi benzeri tarafa koyup işimizi yapmamız gerektiğini biliyoruz.” diyerek, şöyle konuştu:

“Bursaspor adını duyduğumuzda, başkanım beni aradığında az buçuk içiş kıpırdadı, domuzuna amal yapabileceğimizi düşündüğümüz benzeri kulüp. Tığ de elimizden geleni Bursaspor’un faydasına yapmaya hız edeceğiz. Bursa’nın potansiyeli beyninde. Hemen az buçuk uzaklaşmış olan dinamiklerin bir araya gelmesi gerekiyor. İnşallah tığ da bunda az buçuk katkı sağlayabilirsek, Bursaspor’un özlediği günleri gine yaşamasında aynı kaktı sağlayabilirsek mutlu olacağız. Bunu bile başaracağımıza inanıyoruz. O heyecanla geldik. Cenabıhak bizleri mahcup etmesin. İnşallah hep beraber başaracağız.”

“BURSASPOR’U AKSEPTANS ETMEMDEKİ GENIŞLIK BALABAN ETKIN TARAFTARIN POTANSİYELİYDİ”

Hamzaoğlu, Bursaspor’u yeğleme etmesinde taraftarların üstelik iri etkisi olduğunu belirterek, “Lehtar bu sene gözlemlediğim kadarıyla az buçuk ırak kaldı takımına. Bence küsmeye lüzumlu yok. Burada Ertuğrul hocayı birlikte anmadan geçmeyeceğim. Kendisi burada Bursaspor’a tarihinde ilk defa bökelik yaşatmış tıpkı hocadır. Bana göre benzeri Anadolu takımı ile böke koyulmak haddinden fazla kebir bir muvaffakiyet. Kendisini kutlama ediyorum.” derken, sözlerine şöyle devam etti:

“Esasen burada kadroyu incelediğimizde Ertuğrul Akva hocanın bize ferah bir mızıka bıraktığının farkındayız. İnşallah onun yarım bıraktığı işi tığ tamamlarız. Taraftarımız de bizi bu dayanabilen yarışta boydak bırakmasın. imdi değme maçı kazanmamız cins değil. Kaybedeceğimiz maçlar da olacaktır. Amma sahada örtmek amacıyla savaş edecek aynı Bursaspor olacak. Tığ onların dahi tribünde bize yardım sağlayacaklarına inanıyorum. Zaten Bursaspor’u kabul etmemdeki yeryüzü şişman etkili üstelik taraftarın potansiyeliydi. İleriyi düşündüğümüzde burada oynayacağımız Avrupa kupası maçlarında tribünlerin meşgul olduğunu tayf edince biraz daha heyecanımız artıyor. İnşallah o günleri üstelik göreceğiz.”

“ERSEL UZGUR İLE BITMEME EDEMEYECEĞİZ”

Bire Bir gazetecinin, takımın durumunu ve Ersel Uzgur ile bitmeme edip etmeyeceğini sorması üzerine ise Hamzaoğlu, “Topluluk tabiatıyla, daima mağlup olmak oyuncuların biraz özgüvenini almış görünüyor amma çok gücük sürede toparlanıp o ateşli oyunu yeniden ortaya koyacaklardır. Ersel sarıklı ile bitmeme edemeyeceğiz. Ben kendi ekibimle, Akhisar’dahi ve Galatasaray’birlikte çalıştığım ekibimle bitmeme edeceğim.” diyerek cevap verdi.

Hamza Hamzaoğlu’nun yardımcılıklarını ise Fuat Buruk, Saika Uran, Serkan Selman ve kaleci antrenörü Metanetli Mert’in yapacağı belirtildi.

Bir Cevap Yazın