Harir Durkal illet karakolluk oldu?..

BÖYLELIKLE KARAKOLLUK OLDUM…

Geçen veriş Şişli ’den taksiyle huruç süfli iniyoruz. Bir Lahzada arkamda bile motorlu ayrımsız güre bala. Kayıyor, frene basıyor, esasen kayıyor. Elimle “Kayıyorsun sakil” diye işaret ettim. Ben ona sıhhat yaptığımı düşünürken;  annemden başlayıp, sonu köle başlayan  bire bir küfür sallamasın mı!

Taksiyi durdurdum ve dayanabilen tabiatıyla onu birlikte. Sinirden sarsakça, “Şaibe değil mi ego senin iyiliğin için seni uyarıyorum” kabilinden insani birkaç husus söylemeye çalıştım. Amma baktım ki oralı değil. “İyisi mi polis gelsin” dedim, 155 ’i aradım. O de atladı motoruna kaçmaya çalışıyor. Neyse uzatmayayım, bana aynı anormal kuvveti geldi, motorun arkasına yapıştım. O sırada mahallenin abisi duruma şahit olup, bu dinç yerine benden özür diledi; laf kapandı. Yani ego anca sandım…

Bindim gine taksiye, 500 metre falanca gittik ki, yolun aşağısında bu tüvana, motoruyla yolumuzu kesti. “Hah” dedim “Aklı başına geldi, bozukluk dileyecek.” İndi motorundan geldi, aynı öfke açtı kapımı ve bana dünyanın neresine gitsem, beni bulup hayatı keskin edeceğini, belam olacağını söyledi.

Neyse kim ben İstanbul ’un en beyefendi kişisinin kullandığı taksideymişim de sürücü fırlayıp geldi, çocuğu uzaklaştırdı. Ve o akşam trafiğinde bilcümle taksi şoförleri o sokağa girmem, buraya gitmem diye niteleyerek mıymıy yaparken bana “Iştiyak ederseniz demincek karakola gidip şikayetçi olun. Ben de sizinle geleyim, şehrin göbeğinde sizi gözdağı ettiğine şahidim” dedi.

İlk istifham: “Taciz var mı?”

Geçmiş Harp Okulu Polis Karakolu ’na gittik. Memurların sorduğu geçmiş soru Taciz var mı?” oldu. Muhtemelen ki bu konularda daha çok kimseye ayakkabı bırakılmıyor. Durumu anlattım. Onca işlerinin arasında bununla ilgilenirler mi acep diye düşünürken hangi kadar yanıldığımı gördüm.

İlgileniyorlar, hem dahi layıkıyla. Ancak olayın olduğu saha Şişli ’ye ilişkin olduğu için ifademizi orada vermemiz gerekiyormuş. Hem saat 18.00, hem birlikte yılbaşı trafiğini fakat orada dinç bilir. Hastalansam doktora gitmem, o büyüklüğünde yani!

Buna karşın taksici beni Şişli ’ye götüreceğini söyledi. Kendisine benim yalnız gidebileceğimi, şahit olmak istemezse bile bunu tatlılıkla karşılayacağımı belirttim. Hangi dahi olsa karışmak istemeyebilir. Önünde cinayet işlense “Görmedim, duymadım, bilmiyorum” diyenlerin şehrindeyiz…  De üstelik işini gücünü bıraktı, benimle devriye karakol geziyor diye mahcubum namına…

“Hayır hanımefendi. Aleni kendisine zılgıt edildiniz. Ben de şahit oldum. Gidelim” dedi, gidildi. İfadeler verildi, şikayetçi olundu ve kötüler büyüklüğünde mebzul insanların bile etrafımızda olduğunu bilmenin getirdiği darmadağınık havas ortamında karakoldan çıkıldı.

Ha bana de gani ayrımsız ders oldu!  

Siz siz olun zinhar sokakta, trafikte tanımadığınız kimseyle tartışmayın. Velev ki tıpkı akıl hastası size bulaşıyorsa bir lahzada 155 ’i arayın.

İPEK DURKAL / ULUSALLIK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın