Hasis Halil hakeza maktul!

Habertürk’ten Amaç Uslubaş’ın haberine bakarak Kütahya ’nın Simav İlçesi ’hangi ilişkin Eğirler Köyü ’nün ormanlık alanında umum ve ayakları bağlandıktan bilahare boğulup, başı taşla ezilmiş halde kâin 12 yaşındaki Halil Keder ’un ölümünün ardındaki sır aydınlandı. Bir köyde hararetli 14, 15 ve 17 yaşındaki üç çocuğun saldırı ettiği hoşur Halil ’mağara “Hoşnutsuzluk edeceğim” demesi konusunda öldürüldüğü ortaya artık. Bir şüphelilerin Halil ’e henüz evvel de saldırı ettiği gelecek sürüldü.

12 yaşındaki 7 ’nci dershane öğrencisi Halil Keder, ana-babası ayrıldığı üzere köyde babaannesiyle yaşıyordu. Taşımalı sistemle yandaki kasabadaki okulda beraber tahsil gören arkadaşları, cuma namazı akşamı babaanne Hatice Bulut ’a uğrayarak “Halil okula gelmedi” dedi. Torununun eve gelmesini bekleyen babaanne, çarçabuk inşaatta müteharrik oğlu Dursun Endişe ’u (37) aradı. Fenomen duyulunca köylüler ve eş, gerçekten Halil ’i çevrede aramaya başladı. Azgın temel, ikinci periyot devam

ZANLI 3 BALA TUTUKLANDI

Aramaya katılan köylülerden Salih Uzun, köye yaklaşık bir kilometre mesafedeki Damlalı mevkiinde Halil ’in ahali ve ayakları ilişkin, pantolonu sıyrılmış haldeki cesedini buldu. Başı da ezilmiş olan talihsiz çocuğun cesedi morga kaldırılırken; Cingöz güdük müddet bilahare eden oldukları öne sürülen ve tıpkı köyde hayatiyetli H.K. (17), T.T. (14) ile A.K. ’yı (15) gözaltına aldı. Mahkemeye sevk edilen 3 yavru tutuklandı.

CESEDİ 500 METRE SÜRÜKLEDİLER

Nahoş üç çocuğun, okula giderken gördükleri Halil ’i cebren köyün art kısmındaki akarsu deposunun yanına götürüp atak ettiklerini, “Sizi yakınma edeceğim” demesi konusunda umum ve ayaklarını öz bot bağcıklarıyla bağlayıp boğduklarını, başına üstelik taşla vurduklarını itiraf ettikleri öğrenildi. Zanlıların, cesedi ise görüngü yerinden 500 metre uzağa taşıdığı belirlendi.

‘CANIM OĞLUM NERELERE GİTTİN? ’

Azgın olay 120 haneli, 450 nüfuslu Eğirler Köyü halkını sarstı. Torununun ölümüyle balaban kötü cıvıl cıvıl Hatice Keder “Gitti torunum” diye niteleyerek yaş döktü. Epey Halil ’mağara İzmir ’dahi etkili annesi Ferişte B. (30) ise oğlunu en üst perşembe günü köye geldiğinde gördüğünü, özlem giderdiklerini anlatırken, “Canım oğlum beni bırakıp nerelere gittin” diyerek yaş akıttı.

KÖYÜN İMAMINDAN KAN DAVASI UYARISI…

Talihsiz çocuğun morgdan alınan cenazesi mazi gün ortası saatlerinde köy camisinde kılınan namazın arkası sıra toprağa verildi. Şüphelilerden A.K. ’nın babası İ.K. bile cenaze namazına katılırken, köyün imamı yaptığı konuşmada herhangi bir iki tarafa bile çıdam dilerken Zaman davası gütmeyin” uyarısında bulundu.

OLAY YERINDE TATBIKAT

Bed torunlar H.K., T.T. ve A.K. esbak olağan üstü güvenlik önlemleri arasında cinayeti işledikleri yere getirilerek manevra yaptırıldı…

Bir Cevap Yazın