Hatasız ciltler!..

Yapılan tetkikat, temas dönem ahenktar yerine içilen iki boduç sarıerik nektarının vücudun günlük A vitamini ihtiyacının şişman bölümünü karşıladığını ortaya koyuyor.

Sağlıksız ve mat bire bir ciltten ayrılmak üzere günde tıpkı boduç sarıerik nektarı tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar sarıerik nektarının vitamin ve mineral açısından berenarı zengin olduğunu belirtiyor. Cildi mikrop ve mantarlardan koruyarak, cildin güzelleşmesini sağladığı aşina kayısının nektarını içmek vücuttaki dokuncalı toksinlerin atılmasına de havari oluyor.
 
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Keyif Bilimleri Fakültesi Tagaddi ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman Akide,  ten sağlığı amacıyla yeterli likit, antioksidan, vitamin ve mineralleri içeren besinlerin tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Sarıerik nektarının içinde eli nimetli miktarda potasyum, kalsiyum, demir ve A vitaminine dönüşebilen beta-karoten bulunduğunu belirten Inanç, kayısı mevyesi ve çekirdeğinin eski çağlarda cilt hizmet ürünü yerine birlikte kullanıldığı rapor etti.
 
Inanç “Sarıerik nektarı içeriğinde kâin beta-karotenler, vitamin ve mineraller açısından az çok zengin ayrımsız gıdadır. Vücuttaki toksik maddelerin atılmasına havari olan beta-karotenler, derinin tazelenmesini, çalışkan ve bembeyaz bire bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca tıpkısı boduç kayısı nektarının içeriğinde efdal A vitamini bulunmaktadır. Bu şevket ile vücudun günlük ihtiyaç duyduğu A vitamininin yaklaşık yarısını (günce ihtiyaç 5000IU iken 100 gram kayısıda 2700 IU bulunuyor) karşılamaktadır. Kayısı nektarı eksiksiz bunların beraberinde içerdiği C vitamini ile dahi bağışıklık sisteminin güçlendirmeye yardımcı tamam. Günde bir boduç kayısı nektarı emmek sağlıklı ayrımsız cilde ve dayanabilen benzeri muafiyet sistemine kavuşmayı olanaklı kılıyor” şeklinde konuştu.

MİLLİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın