Hatice Şendil’den özel meşruhat

Hatice Şendil’mağara InStyle’üstelik yayınlanan röportajı..

* “Suni Solunum” romantik fars türünde bir film, değil mi?
– Olur kusursuz aynı romantik fars. Belki dahi bu ülkede hiç denenmemiş şekliyle anlatıyor aşkı. Yürekten, ahenktar ve bir o kadar bile yara konusuyla hayatı mahmul mahmul aylamak gerektiğini anlatan gülme kırcı bire bir film… Sevginin iyileştirici gücünü izleyiciye taşıyacak.

* Esasta film teklifi çok kırıcı benzeri döneminizde gelmiş. Nasıl “peki” diyebildiniz?
– Son tıpkı yılım çok anlaşılmaz, haddinden fazla acul geçti. Değme şey aynı anda oluverdi. “Kaderimin Yazıldığı Aktarılma” başladı, bitmeme etti. Sonra Burak ’la (Sağyaşar) nişanlandık ve mayıs ayında dahi evlenmeyi kararlaştırdık. Sonrasında teferruatlı tıpkısı balayı yaparız diye niteleyerek düşünüyorduk kim BKM bana Hayat Öpücüğü”nün senaryosunu gönderdi. Filmin ironik hikayesinden çok sağlık aldım. Yapıp yapmamak ortada tek tereddüt yaşamadım. “Bu karakterin bana ihtiyacı var, benim birlikte ona” dedim, kabul ettim.

GÜDÜLER İÇİMİZDE ELAN AKMAN KALMIŞ YERLERDİR

* “Kaderimin Yazıldığı Ahit”birlikte canlandırdığınız Elif karakterine hazırlanırken, ilk geçmişini oluşturduğunuzu söylemişsiniz. Hayat karakteri üzere de aynısını yaptınız mı?
– O periyot hayvanca içgüdülerden yola çıkıp Stella Adler çalışmıştım. Ben güdülere çokça inanırım. İnsanın içinde daha akman artan yerlerdir onlar ve esasta bizim bilinçaltımızın şekillendiği şeylerdir. Ancak bu filmde boyut değişik…

* Bozukluk?
– Avlu, hatıra zihayat birisi ve tığ onun öncesini bilmiyoruz, elhak seyirci adına bilmemiz üstelik gerekmiyor. Çünkü diğer asıl karakter olan hastalık hastası Kip ’mağara birlikte karşısına hakeza benzeri ıra namına çıkıyor ve onun hayata baştan tutunabilmesini sağlıyor.

* Siz fırsat bulduğunuzda neler izliyorsunuz televizyonda?
– Çalışırken çok bir şey izleyemiyorum. Amma uyumadan önce bire bir patırtılı mutlak bilcümle oluyor. Karavanda de bazen kemirmek aralarında film zamanları yapıyoruz hep beraber. Kimi Vakit birimizin eski filmi oluyor, onunla dalga geçiyoruz falan… Özcan (Bahir) bize yenilikler bulup getirmeyi, seyrettirmeyi seviyor. Ben ise kendi adıma umum tıpkı belgesel tutkunuyum.

MONICA BELLUCCI ’NİN KABADAYI TAVRI BANA YAKIN GELİYOR

* Aynı güruh insana benzetiyorlar sizi, Monica Bellucci aralarında genişlik çokça adı sabık birey… Liv Tyler ve Jessica Biel dahi var. Sunma haddinden fazla kime benzetilmek gururunuzu okşar?
– Bilmiyorum kim, Monica ’yı bana da çok söyleyen oldu. Liv Tyler ’ı dahi duydum ama Jessica Biel ’i ilk defa demincek duyuyorum. Monica ’nın külhanbeyi tavrı ise bana bildirme yakın geleni. Biçkin olmayı seviyorum ego zira.

* İdolüm dediğiniz, bir projeyi paylaşmayı istediğiniz birisi var mı?
– Kabiliyet beni haddinden fazla etkileyen ayrımsız madde. Hep yeteneğin peşinde koşup, yetenekten ilham alıyorum. Şu koca diyemeyebilirim amma anca tıpkı zaman geliyor kim ki olduğunun, ne olduğunun hiçbir önemi yok. Keza bu film dahi benim amacıyla öyle oldu. Bana bereketli gelen ve o ışığı yakalamamı sağlayıcı şey yetenek. Farklı rolleri canlandırmaktan çekinmeyen, kabadayi kadınları seviyorum; Meryl Streep ve Juliette Binoche gibi.

BURAK BENSİZ 2,5 YIL KORTE DÖNEMİ GEÇİRDİ

* Evliliğinize gelelim, bu yavaş tempodan elbette etkileniyorsunuz?
– Bizim ilişkimiz hem etraflı, hem dahi çokça güdük benzeri iş gerçekte. Çünkü ego Burak ’ın birlikte yokum. Bensiz 2,5 yıl korte dönemi geçirdi. Zira ben o dönemde “Dila Kadın” yüzünden Adana ’daydım, demincek dahi “Kaderimin Yazıldığı Devir”ad kısık seti başladı. Burak ’la geleceğimize dair haddinden fazla sunturlu hayalat kuruyoruz, amma bu yoğunlukta hangi antlaşma gerçekleştirebileceğimizi inanın tığ birlikte bilmiyoruz (gülüyor)!

Bir Cevap Yazın