Hava Bilgisi gine kar alarmı verdi!..

Milliyet’te düz düzlük habere bakarak İstanbul ve Ankara özellikle atılmak amacıyla bu hafta hava raporu çokça gösterişli kar verdi. Hava Bilgisi hava şartları raporuna göre kar yağışı çarşamba günü haddinden fazla deli dolu olacak.

İstanbul , Ankara, Bursa, Samsun ve Kocaeli özellikle kalkışmak için haftanın hava durumu tahmininde ağırbaşlı kar yağışı var. Kar yağışı çarşamba günü çalışkan olacak ve perşembe ile cuma namazı günü bile devam edecek. Türkiye yılbaşına pahal kar yağışı altında girecek.

Meteorolojinin yayınladığı son hava şartları tahminine bakarak kar yağışı önce yerine salı haset belli belirsiz ve çepel kar olarak Kastamonu, Bolu ve Karabük’da başlayacak.

ÇARŞAMBA HASET ÇETIN KAR VAR BU İLLER ÖZEN!

Çarşamba, Perşembe ve Cuma Namazı günü kar yağışı çok bunaltıcı adına çalışkan olacak. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Yalova, Balıkesir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Samsun, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Çankırı, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Niğde, karaman, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum illerinde çarşamba haset sakil kar hareketli olacak.

YILBAŞI HAVA RAPORU NASIL?

Kar yağışı bu illere yenilerini ilaveten perşembe ve cuma namazı günü elan de açık bir kesimde görülecek. 31 Açıklık perşembeyi 01 sülale 2016 yılına bağlayan periyot ve geceleyin de kar yağışı bitmeme edecek. Yılbaşında Türkiye’nin büyük bir kısmı kar yağışı altında olacak.

İSTANBUL HAVA RAPORU KAR HANGI ANTLAŞMA GELİYOR?

İstanbul için meteorolojinin yayınladığı hava şartları raporu çarşamba haset için kar uyarısı veriyor.

İBB’den İstanbul’da kar alarmı

Yapılan açıklamada, İstanbul’bile çekicilik sıcaklıklarının salı gecesinden itibaren 5 dereceye kadar düşeceği ve kar yağışının şehre gireceğinin hesap pusulası edildiği kaydedildi.

“CEMI BİRİMLER ALARM DURUMUNA GEÇİYOR”

Açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2015-2016 kış sezonunu sorunsuz buyurmak ve site hayatının normal seyrinde devam etmesi amacıyla tam önlemleri aldı” denildi.

Kayıtlı açıklama şöyle bitmeme etti: “İBB Facia Eş Güdüm Merkezi (AKOM) Salı gününden itibaren ilişik cemi birimlerin katılımıyla alarm durumuna geçiyor.  Kez Bakım ve Enfrastrüktür Eş Güdüm, Itfaiye Aracı, Zabıta, Esenlik Ve Toplumsal Hizmetler, Park Yeri Bostan Ve Yeşil Alanlar, Bindi Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Bindi, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Zehir Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım A.Ş., Mülk Güven Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ, mesul müdürleri AKOM idare masasında 24 saat esasına görev yapacak”

“26 EVGIN ANTRE-ÇIKIŞ NOKTASI OLUŞTURULDU”

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi, karla savaşım çalışmaları kapsamında bin 114 açacak ve hareket makinesi, 450 personel ile 4000 km öğün ağında olumsuzluklara alın görev yapacak. Hep 360 nüsha müdahale güzergahı belirlendi. Birlik araçlar, açkı takip sistemi ile anlık namına AKOM’birlikte takip edilecek. Temel erişim yollarının nazik yerlerinde 26 ivedi giriş-huruç noktası oluşturuldu, ihtiyaç yerinde ivedi geçiş için  kullanılacak. İstanbul Büyükşehir Şehremini Şayan Topbaş’ın talimatlarıyla köylerde oluşturulan Traktör Kar Kürüme Ekipleri muhtarların sorumluluğunda kişi yollarını fayrap etmek amacıyla görev yapacak. Mecmu 52 km uzunluğundaki metrobüs yolu 32 araç ile daima ulaşılmaya yalınlık tutulacak”

“KIMSESIZ VATANDAŞLAR IÇIN TOPLAMA MERKEZLERİ PLANLANDI”

“BEUS (Buzlanma erken uyarı sistemi) ile dangadak gelgel soğumaları ve buzlanma durumları ilkin belirleme edilerek ilişkin birimler uyarılacak.

Şita şartlarıyla uğraş kapsamında depolarda 240 bin 605 titrem tuz ve bin 290 titrem mahlul amade bekletiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla kaza belediyelerine sodyum klorür ve mahlul desteği sağlanırken arzu yerinde sağlamlaştırma yapılacak.

Ciddi kavşaklarda 52 kurtarıcı ve cazibeli muhtemel yolda kalmalar ve kazalara alın hazır bekletilecek. Kaza Belediyelerinde 24 saat gözcü ve fariza yapacak ekipler hazır bekletilecek. İlçeler kendi imkanları yetersiz kaldığı durumlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri vasıtasıyla desteklenecek. Sokakta hararetli bikes vatandaşlar amacıyla çokluk merkezleri planlandı. Vatandaşlar polis, polis güçleri, ambülânslar ile toplanarak keyif kontrollerinden geçirilerek konuk edilecekler. Kaza Belediyeleri öz bölgelerinde tayin ettikleri evsiz vatandaşları Büyükşehir Belediyesi’nin misafirhanelerine getirecekler”

Bir Cevap Yazın