HAYAL AVŞAR’DAN HÜKÜMETE AÇILIM ELEŞTİRİLERİ!..

Rüya Avşar güzeşte akşam ezanı Habertürk ekranlarında müzisyen Intizar ’ı ağırladı. Afşar programda magazinle mecbur kalmadı ve konuğuna açılımla ait fikirlerini sordu. Kürt asıllı sanatçılardan olan Ah birlikte dikkat calip açıklamalarda bulundu.

Avşar ve Beddua hele sağ açıklık sürecinde hükümetin ferah bire bir sınav vermediğin söyledi. Aha Afşar ve Ilenç ’ın sağ açıklık eleştirileri:

ILENÇ: HALKLARIN BARIŞINDAN YANAYIM!

Programın konuğu olan Ah, Hayal Aşşar ’ı toplumsal konulardaki açıklamarı ve duyarlığını övdü ve ’bu yanınıza hayranım ’ dedi. Afşar üstelik konuğunun gazına mı geldi adsız çarçabuk dökülmeye başladı.

Beddua: Ego bu ülkede halkların barışından yanayım. Ilmek araç soy ayrımına karlıyım. Halkların barışından yanayım. Savaşından değil. Aynı savaş olacaksa terbiye savaşı olmalı.

Görüntü Afşar: Sence ayrımcılık var mı? Barış istersen bunu bölücülük adına anlayanlar birlikte oluyor.

Intizar: Ego Türkçe ’yi bilahare öğrendim. Bana bili sunuculuğu teklifi yapılıyor. Ama dediğim gibi ben Türkçe ’yi bilahare öğrendim. Çocukken dilsiz sanarlardı beni, Türkçe bilmiyordum. Ablam sufle verirdi.

AÇILIM ONGUN YÖNETİLEMEDİ, MEBZUL SUNULAMADI!

Görüntü Afşar: Gerçekte dağdakiler hedefleniyordu. Ama tığ şehirlerdeki Kürtler rahat durmadık sanırım. Tabii o gençlerin karşılanış biçimi üstelik martir annlerini incitti. (Işık ve Mahmur ’dan mevrut grubun Habur ’daki karşılanış törenlerini kastediyor) Ama kavisli yasıtıldı, bol yönetilemedi sanırım.

Ah: Siz amacınızı çokça dolgunca koyacaksınız ortaya kim anlaşılsın. Demokratik açılımın anlmını bilmeyenler var. Başvekil elit ayrımsız komütatör kullanmıyor. Herkesin anlayabileceği benzeri çevirici kullanıyor. Ama anlatılamadı.

Rüya Avşar: Ama imkânsız ki. Aç oku öğren.

Lanet: O zamanda şu söylenecek. ’Bu kadar ekonmik krizin ortasında aynı birlikte bunları mı okuyup öğreneceğim. ’

Rüya Afşar: Amma bu çokça klasik değil mi? Açılımın bir amacı üstelik şu. Dağdakilere bazen soylu erki haklar sunulacak ki…

Beddua: Yemek yanlış oldu. Bu işte canı yanan çokça insan oldu. Haddinden Fazla gani bir kemirmek da yapsanız düzensiz bir sepici her şeyi bitirir.

gazeteciler.com

İzlemek üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın