Hayko Bağdat’tan Gökçek’e sorun!

CİHAN’ın haberine göre gazeteci – yazar Hayko Bağdat, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek karşı, nefis haklarına saldırdığı gerekçesiyle 10 bin liralık tazminat davası açtı. Tanıt namına da Melih Gökçek ’mağara kendisi karşı açtığı davanın dosyası ve sosyal medyada kullandığı ifadeler gösterildi.

Taraf gazetesi yazarı Hayko Bağdat, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında tazminat davası açtı. Avukatı aracılığı ile Ankara Nöbetçi Asliye Ülfet Mahkemesi Hakimliği ’ne sunulan dilekçede, dava gerekçesi kendisine Melih Gökçek ’mağara Hayko Bağdat üzerine açtığı davanın içeriği, içtimai medyada Bağdat ve Ermeniler hakkındaki ifadeleri yer verildi.

Dilekçede “10 bin lira manevi tazminatın davalıdan alınarak müvekkile verilmesine ve kararın masrafı davalıdan karşılanmak için ulusal çapta im eden tirajı yer efdal üç gazeteden birinde yayımlanmasına, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin mahkemeli taraf üstüne bırakılmasına karar verilmesini saygılarımızla kâm ediyoruz.” denildi. 

Bir Cevap Yazın