Hayko Cepkin:

Hürriyet’te düz kayran habere bakarak Cepkin, mukayyet ayrımsız izah ile tehditlere sorumluluk eğmeyeceğini bildirdi.

Beyoğlu’nda bar çıkışında tıpkı kadını darbettiği iddiasıyla yargılandığı davada, bin teklik adli mal cezasına çarptırılan Cepkin, yargılandığı davayla ilgisi sıfır görüntülerin basına verilmemesi için 50 bin teklik karşılığında şantaj parası istenerek tehdit edildiğini belirtti.

2 YIL ILK YAŞANAN OLAYIN GÖRÜNTÜLERİ (VIDEOTEYP)

Cepkin, yaptığı kayıtlı açıklamada, 2 sene önceki meydana mevrut ve çıkmaz ortasında kim oldukları bilinmeyen bir grup marifetiyle namına yapılan “darplı ırkçı, faşizan taşlama ve söylem içeren saldırının” davasının sonuçlandığını kaydetti.

“50 BİN LIRALIK KARŞILIĞI ŞANTAJ PARASI İSTENDİ”

Çıkan sonucu ve sebebini görmezden gelerek, ağız ağıza yandaş ve kombinasyon linç kampanyası yürütüldüğünü rapor eden Cepkin, “Vur patlasın çal oynasın neşesi içerisinde 50 bin liralık karşılığı şantaj parası istemiyle sav görüntülerini kendi sorun konusuyla alakası olmamasına karşın basına vermekle yıldırma edilmişimdir. Güya savundukları ‘kadına şiddet’ konusunu mülk karşılığı ‘bak kariyerini bitiririz’ ast başlığında satmayı hedeflemişlerdir” değerlendirmesinde bulundu.

“SÖZÜM ÜZERI BÜKMEMİZİ MUNTAZIR BEBELERE”

Cepkin, bu sürece amil olan kadının fotoğrafını ve adının yayınlamayarak afişe olmamasını sağladıklarını belirterek, “Sözüm… Düzenlenen ve tevhit saldırıp bu kumpası yürütürken koruma görevlisi ile karşılaşacaklarını kestirememiş, sorumluluk bükmemizi bekleyen bebelere….Ne amaca bakım ederlerse etsinler, kendilerine alın bizden canip zinde durdu, mahkemede birlikte bizim yanımızda şehadet etti diye bambaşka benzeri kadının hayatını, ailesini hiçe sayıp kendileriyle dayalı olmayan görselleri kendi konularıymış gibi paylaşan servis eden sözde hak savunucularına…Her ant olduğu kabil esas esas mebde noktasını, ‘ırkçı faşist saldırganlığı’ kendi lehtar konusu çerçevesinde es geçmeyi, görmezden gelmeyi akla yatkın görenlere” ifadelerini kullandı.

“KÜLT, ANAHTAR, IRK, CINSLIK AYRIMI YAPMIYORUM”

Avrat hakları konularını onuruyla mücadele vererek savunan ana oluşumların bu konuya karışma olduğunu düşünmediğini kaydeden Cepkin, tek şekilde diyanet, açar ırk cinslik ayrımı yapmadığının altını çizdi.

“KAVGAYI BIRLIKTE BİLİRİM MÜCADELEYİ DE”

Mahalle kültürüyle yetik sekilik geçmişi olan, Kurtuluş -Dolapdere -Kasımpaşa çehresinde yaşamış Ermeni kökenli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu dile getiren Cepkin, “Mahallemle birlikte arkadaşlarımla bile gurur duyarım. Kavgayı birlikte bilirim mücadeleyi üstelik. Bu yaşatılan olaylar cihetiyle sokaktan uzaklaşacağımı, halkın dilinden kopacağımı, geri adım atacağımı, küseceğimi düşünen varsa yanılır. Aksine. Ego rahmetlik Hırant Dink’in ‘güvercin tedirginliğinde ‘ maruz bırakıldığı, yaşadığı kabil ‘korku egemen’ bire bir sahn arzulamıyorum. Evet bütün bu arada ya hiçbirimiz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın