Hayko Cepkin’in avukatından ‘kafa atma’ açıklaması!

İHA’birlikte düzlük kayran habere göre ünlü rockçı Hayko Cepkin, Beyoğlu ’nda bar çıkışında benzeri kadını darp ettiği iddiasıyla karşı açılan davada bin TL mal cezasına çarptırılmış, Cepkin ’in kendisinden şikayetçi karı ile yaşadığı cenk ve peşi sıra apayrı aynı kadına baş atması, asayiş kameralarına dahi saniye saniye yansımıştı. Basında düz alan haberlerin peşi sıra Hayko Cepkin ’mağara Avukatı Talat Tarih kayıtlı benzeri açıklama yaptı.

HAYKO CEPKİN GÜRE KADINA BÖYLE BAŞ ATTI!.. (VIDEOTEYP)

Avukat Talat Gün aracılığıyla yapılan açıklamada, “Müvekkilimiz Hayko Cepkin takribi 2 yıl evvel ayrımsız bar çıkışında, on paralık tanımadığı aynı karı ve ilkokul güç marifetiyle soy ve dini duyguları amaç alınarak cüretkâr ve tacize uğramıştır. Bayan begayet efkârlı olup yaşanan arbedede yere sakıt ve hafif derecede yaralanmıştır. Bunun üzerine bayanın avukatı olduğunu söyleyen komutan müvekkilimin bozuk menajeri ile ziyaret istek etmiş ve yöntemince şantaj yaparak mülk istemiştir. Teklifin kabul edilmemesi amacıyla ortalık paçarız yerine savcılığa cürüm duyurusunda bulunmuşlardır. Sorun sonuçlanmış ve seçkin iki yan adli mal cezasına mahkum edilmiştir. Zımnında, yargılamaya konu görüngü, kadına alın hüküm değil, bu yüzyılda kimesne aracılığıyla ikrar edilmeyecek ayrımsız tutumla, Türkiye ’deki azınlıklara matuf taşlama, küfür ve rasist saldırıdır” denildi.

“MÜVEKKİLİMİN TOPLUMDAKİ İMAJI BALTALANMAYA ÇALIŞILIYOR”

Basında saha alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını tamlayan Av. Talat Ruz, yaptığı açıklamada, “Fakat basında yer alan istihbarat ağız ağıza çarpıtılmış, müvekkilim Hayko Cepkin ’in üzerinden,haksız yere popüler söyleyiş olan kadına cebin momentum başlık yapılarak algı yönetimi oluşturularak , müvekkilimin toplumdaki imajı baltalanmaya çalışılmakta, duruşma kararında dahi belirtildiği üzere tahrik altında yapmış olduğu dümdüz yaralamaya giren fiilden periferi boyut, değişik platformlara taşınarak getirim yaratılmaya çalışılmaktadır. Kaldı kim; anılan bu edim basında kayran aldığı gibi saksı atma, yumruk atma kabil ayrımsız ishal olmayıp, iki tarafın ve çevredekilerin karışan olduğu tıpkısı patırtı sırasında meydana gelmiş görgüsüz yaralamadan ibarettir” ifadelerini kullandı.

“MIR ATILDIĞI ARGÜMAN EDİLEN GÜÇ MÜVEKKİLİN ARKADAŞI”

Av. Talat Gündüz, tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere vadi verildi: “Önemle belirtilmesi gereken ve genişlik çığlık olay, basına sunulan CD görüntülerindeki saksı atıldığı sav edilen güç müvekkilimin dostu, arkadaşı olan benzeri hanımefendi olup, bu görüntünün basında ‘kadına karşı çaba’ olgusu altında saha bulmasıdır. Bu hususta, davanın tarafı sıfır ve tanık sıfatıyla dinlenen S. Z. isimli hanımefendinin mahkemede vermiş olduğu beyanı “arbede sırasında ben Hayko ile çarpıştım. Hayko Cepkin bana vurmadı” biçimindedir. Bu hanımefendi ile sızlanan sanık farklı kişilerdir. Ebat bundan ibaret olmasına karşın karar değişik yönlere çekilerek, hem ‘kadına müteveccih momentum’ karşısındaki toplumun duyarlılığı ve mücadelesi zedelenmekte, hem üstelik müvekkilimin uğradığı rasist saldırının üstü kapatılmaya çalışılmaktadır. Müvekkilim tersine temas makule şiddete ve ayrımcılığa cebin olduğunu değme platformda dile getirmiş ve bindi vermiştir. Yargılamaya laf reşit bu olayın farklı yorumlamalar ve görüntülerin farklı değerlendirilmesi yoluyla Müvekkilim üzerinden suçlamalara girişilmesi, hem eskimemiş uzunçalar çalışmaları içinde olan müvekkilimin kariyerine hem bile ‘kadına müteveccih momentum’ karşısındaki mücadeleye uymazlık vermektedir. Kusurlu anlaşılmanın önüne artırmak maksadıyla işbu matbuat açıklamasını ika zarureti doğmuştur.”

Bir Cevap Yazın