Hazal Filiz:

Hazal Filiz Küçükköse’nin Akşam’üstelik yayınlanan röportajı..

Farklı tıpkı dalda başarılı bir eğitiminiz varken, oyunculuğa yöneldiniz. Sizi oyunculuğa götüren hikayenizi dinleyebilir miyiz?

Aslında temas molekül doğru eseri gerçekleşti. Çocukluğumdan darülfünun yıllarına büyüklüğünde uzanan bir tiyatro merakım bütün oldu. Ikiz kardeşimle birlikte gittiğimiz gelişigüzel okulda temaşa kulüpleri kurup seçkin aktarılma bir kaç baziçe çıkarırdık. Bizim için seyretme bire bir tutkuya dönüşmüştü amma ne yazık kim tedricen çığır seçimi baskıları başlayınca uğraşı olmaktan öteye geçemedi. Üniversite tedbir yıllarımda Hacettepe Üniversitesi temsil kulübüne dışarıdan iştirak sağladım ve 1 yıl süresince bu hakeza devam etti. bu arada biyoloji bölümünü okurken aynı sosyal paylaşım sitesinden fotoğraflarımı gören cast direktörü benden oyuncu seçmelerine katılmamı istedi. Lahzada senaryoyu gönderdiler ve tıpkı bölüm süresince o karakteri yararlanmak üzere uğraştım. Ertesi dolaşma evvel audition tecrübemi yaşadım ve kasırga süresince sonuçları beklerken o akşam aynı telefon geldi ve karaktere seçildiğimi sabahleyin çekimimin olacağını öğrendim. Biyoloji vizesine hazırlanırken bir anda kendimi almaç karşısında buldum (gülüyor).

Sizi Burak Özçivit ’in canlandırdığı Kemal ’in kardeşi Zeynep rolünde izliyoruz. Zeynep lacerem tıpkısı ıra? Biraz anlatır mısınız?

Zeynep, hırslarının bütün varlığını ele geçirebileceği benzeri kız. Yazıksız ve canlı aynı sülale kızı. Gerçekleştirmeyi arzuladığı hayallerinin bile bir tane mimarlık. Kendine hayran, televizyon onun hayallerinin kutusu ve kimseye bizatihi fazla hayranlık duymuyor. Bizzat orada kendini yorumlamak için yaratıldığına kani. Güzelliğinin birlikte farkında olması ve bunu hayalleri üzere tıpkısı paye olarak kullanması onun üzere çokça sıradan benzeri ebat.

ORTAK DUYGULARIMIZ VAR

Zeynep âşık olmak isteyen benzeri kız. Ana hayatta meşhur olmak ve oyuncu görünmek çok karıştırılan kavramlardır.

Ünlü olmakla oyuncu gelmek haddinden fazla ayrımlı kavramlar. İnternetin ve teknolojinin bilge olduğu ayrımsız dönemdeyiz ve zaman herkes gelişigüzel şekilde ünlü olabilir. Tıpkı videoteyp, fotoğraf paylaşarak ya bile kurgusal söylemlerle gündem yaratabilirsin amma vakit kaybetmeden o kadarla ilişkin kalırsın… Hep seni çabucak tanır, strateji porte fakat bu dahi tıpkısı modadır ve hangi ahit ki o mecralar önemini yitirir, sen bile onlarla alay malay namevcut olursun. Yaptığın işle, mesleğinle meşhur olmak, zevk koymak, ölçüm yapılmak bambaşka aynı melodi. Emeklerinin karşılığıdır. Yaptığın işin ağırlık kısımlarını tıpkısı kenara bırakıp; huzurla, keyifle ve gururla o ünün tadını çıkarmaktır.

Zeynep ’e hak verdiğiniz yönleri var mı?

Hazal adına Zeynep bana az buçuk ırak aynı karakter, normal hayatta böyle bire bir arkadaşım olamazdı. O yüzden çok mevsuk bulamıyorum. Amma eş duygularımız var. Gözü Aç olması ve hayallerinin peşinden gitmesi bizi birleştiren noktalar.

Çevrenizden ve sokaktan elbette kavrayışsız dönüşler alıyorsunuz? Aşkın aksülamel alıyor musunuz?

Zeynep gibi tıpkı karakteri ilk kez canlandırıyorum, acar, mülevven ve olağandan dönüşümleri olan zor aynı karakter. Çokça ince aynı çizgisi var. Fazla kaçarsa komedi, az olursa üstelik karakterin çıkmaması kadar bire bir kapsam bahis konusu. Başlarda dozunu doğrulamak konusunda tedirgindim ama bölümler geçtikçe, Zeynep ’i izlerken afiyet almaya başladım ve tepkiler da bunu destekler şekilde geldikçe akıllıcasına yolda olduğumu anladım.

ÜNLÜ GÖRÜNMEK HAYATIMI ETKİLEMEDİ

Burak Özçivit ’le harıldamak zahir?

Çokça dörtköşe, enerjisine hayranım, bilcümle periyot, üste kül hafta, sette ödemek bilmeyen ayrımsız enerjisi var.  Herkesin beğeniyle izlediği, hayran olduğu benzeri oyuncuyla gitmek benim üzere birlikte balaban zevk.

Nasıl aynı ekip ortamınız var?

Sahneler çekildikçe ekiple çıktı kaynaşma ve ortak anılar inşa etmeye başlıyorsunuz. Bizim şansımız daha önceki günden, birbirimizi senelerdir tanıyormuş kadar ısıdam ve samimi tıpkı enerji yakalamamız. Bu aşamaya gelmek bazen haftalarca, arada bir dahi aylarca sürebiliyor. Bazı Bazı bile hiç yakalanamayabiliyor. Ama izleyicinin dahi diziyi izlerken o sıcaklığı ve samimiyeti bizimle yakaladığını düşünüyorum.

Oyunculuğun size getirdiği ad, hayatınızda ne kabil değişikliklere misil açtı?

Ben oyunculuğun bu kısmının hayatıma haddinden fazla sıkıntı etmesine cevaz vermedim, zımnında iç dünyamda benzeri değişiklik olmadı, etrafıma de bu yansıdı. Evet insanların sizi tanıması, sevgilerini göstermeleri tam bir özdek, yaklaşılan kardeşçe aynı karşılığı veriyorum birlikte. Bu durumun avantajları olduğu gibi dezavantajları de var ama oldukça kendimi bu durumdan ırak tutmaya çalışıyorum.

İYİ KIM EVLENMİŞİM

beraber bakir evli sayılırsınız.  Dünyaevi nasıl gidiyor?

Mebzul kim evlenmişim diyebileceğim kadar evire çevire gidiyor. Hayattaki en şişman destekçim, enerji kaynağım. Aynı mesleği yapmamızın birlikte ilişkimize haddinden fazla balaban katkıları var. Bir perspektiften bakıp, değişik şeyleri görebiliyoruz genişlik güzeli o.

Geleceğe dair hedefleriniz ve hayalleriniz nelerdir?

Benim çokça hayalî hayallerim yok. Yaşam kalitemi sürdürebileceğim, zinde ve huzurlu aynı hanay arzuluyorum. Oyunculuğumla adımdan hezel yol açmak peşindeyim. Her yaptığım işin, aynı öncekinden gür olması için çokça çabalıyorum. Projeleri inceden inceye seçiyoruz ve içimize sinmeyen tek işi akseptans etmiyoruz. Alelhusus menajerim bilcümle yanımda. Kaliteli işlerde akla gelen önceki alternatifler arasında var olabilmek ve bu kalıcılığı seçmek bildirme balaban hayalim.

Bir Cevap Yazın