Hazar Alpaykut:

Barış Alpaykut’un Akşam’birlikte yayınlanan röportajı…

Melankoli dizisine kuşkusuz karışma oldunuz? Rolü kabul etmenizde en balaban faal hangi oldu?

Dizinin cast ’ı üzere açılan auditionlara girdim. Kabul etmemdeki çalışkan, hem bana çok uzak bire bir karakter olması, hem bile ilk kez böyle bire bir karakteri canlandıracak olmamdı.

SETİMİZDE SEÇKIN MOLEKÜL ÖNÜNDE

Ozan, zahir tıpkı karakter?

Örtülü ’ın ikizi. Tutarak hastası. Sağlığıyla ilgili olan zayıflığı kişisel gelişimini de etkilemiş. Pinhan ’a bakarak mukavim çok koşulda tutuk mütezayit aynı yapıda.

Role hazırlık sürecinizden bahseder misiniz?

Auditionlara hazırlanırken yaklaşık tıpkısı kamer süresince karakterle ve senaryoyla ilgili çalışmalarım oldu. Antrparantez Bati Sarıkartal ile gelişigüzel çalıştık.

Nasıl bire bir saf ortamınız var?

Bu, Kamer Imal setindeki 3. yılım. Grup, herhangi bir zamanki gibi hem çok profesyonel hem da sıcak tıpkı ocak ortamına sahip.

Çekimler pekâlâ geçiyor?

Geçmiş bölümleri çektiğimiz için az buçuk elan üzerine düşerek çekiyoruz. Haliyle tabiatıyla teferruatlı ve bayıltıcı bile geçebiliyor. Amma çok şükür ki temas öz önünde ve harika.

SAVAŞ SANATLARI YAPIYORUM

Gelgit dizisi hayatınızda neleri değiştirdi?

Sektörde tanınmamı sağladı. Oysa öncesinde metin haddinden fazla dizide bile oynamıştım. Antrparantez canlandırmış olduğum Gök karakteri de bana güçlü çok molekül kattı. Öz yaşantımla ilişkin kavi benzeri değişikliğim olmadı. Benzeri yaşantıyı yaşamaya devam ediyorum.

Oyunculuk dışında hayatınızda neler var? Hazar Alpaykut boş zamanlarını elbette geçirir?

Genelde kitap okurum, film izlerim. Uğraş sanatları yapıyorum. Bu yüzden bolca antrenmanım var. Herhangi Bir dönem antrenman yapıyorum katiyetle. Planlı programlı yaşamayı tercih ediyorum. Abece yazdığım saatlerim var. Ceride okurum. kimi vakit kemirmek yaparım.

İzleyiciler bu diziyi sizce neden izlemeli?

Bittabi ki aynı coşku mevcudiyeti söz konusu. Teferruatlı zamandır hazırlandığımız projemizi çıktı insanların de görmesini bilcümle kalbimizle diliyoruz. Ürün vakti yaklaştıkça kamu kol arkadaşlarımızı daha iri bir cümbüş kaplıyor. Birinci Sınıf aynı sandalye-melodram arayan izleyiciler bu diziyi kaçırmamalı.

Bir Cevap Yazın