Hazar Kılıç:

Hazar Kılıç’ın Hürriyet’te yayınlanan röportajı…

* Önceki sezonda iyilik peşinde koşan Ömer ’mağara eskimemiş sezonda haris ve intikamcı yüzüyle tanıştık. Daha kaç yüzü çıkma bu adamın?

– İnanın ego birlikte bunu iptila ediyorum. Herhalde senaristlere tetebbu etmek daha makul peki. Ömer ’i önceki zaman o büyüklüğünde ferah biri yerine bilinen kim, bu zaman aşkından ve hırsından yapmış olduğu şeylere izleyici haliyle tepki gösteriyor. Amma tıpkısı karakterin sonsuza kadar bir tane soy olmasından ise hayatın akışına bakarak reaksiyon vermesi bire bir aktör açısından haddinden fazla elan ahenkli. Ömer ’in dahi incitici yanları kabil. Amma böylecene umarım akla yatkın yolu bulur.

* Ömer ’deki bu balaban değiş izleyiciyi de kızdırıyor. Öyle kim içtimai medyada ayaklanma fail yazılara tanık oldum. Siz kalın kafalı dönüşlerden kıvançlı musunuz?

– Tıpkı aktör, seyircinin yorumlarına göre mutlu ya dahi memnuniyetsiz imkânsız. Sonuçta arasında tıpkısı hikaye, buna form veren senaryocu ve yapımcı vardır. Seyirci kıvançlı olduğunda kendinize mâl yazar memnun olmadığında hep başkalarına kovmak kolaycılıktır. Seyircinin beni haddinden fazla sevdiği, yere göğe sığdıramadığı zamanlar çok olmuştur. Ömer ’in bu manasız tıpkı intikal zamanıdır. Doğrusu gücük devir sonra Ömer ’deki bu olumlu anlamdaki değişimi kül izleyici görecektir.

ÖMER HATALARININ SONUCUNA KATLANACAK

* Gülru iki canlı. Olur Ömer bu bebeğin babası olmayı kabul edecek mi?

– Çocuğun kendisinden olduğundan yüzde yüz emin olduğu zaman tabiatıyla kim de kabul edecektir. Ömer hatalarının sonucuna kabullenen aynı karakter.

BARIŞ KILIÇ

* Alıcı arkasında elbette ayrımsız ekipsiniz?

– Kamera arkasında artağan coşku var. Bu kadar tafsilatlı mücahede saatlerini ayrıksı makule sürdürmeniz türlü değil. Ayrıca liyakatli tıpkı işte bildirme balaban hisse sahibi almaç arkasındaki emekçilerindir. Nedeniyle biz benzeri ekibiz, hepimiz biriz.

* Paradigma iki sezondur bereketli gidiyor. Sizin kariyeriniz bundan elbet etkileniyor? Şüphesiz tekâlif geliyor?

– Elbette ki dahi dizinin mufassal soluklu devam etmesi benim dahi kariyerimi olumlu bire bir şekilde etkiliyor. Zımnında bambaşka hisse senedi teklifleri de tabii olarak alıyorum. Benim gelişim, aile ve hayata tenazur bulunan şartlarda elimden gelenin bildirme iyisini yapmak. Bu proje üzere de bunu yapıyorum. Umarım doğruluk ettiğimiz yerde bitiririz.

HEYECANIN OLMADIĞI YERDE EGO YOKUM

* “Güllerin Savaşı” dizisiyle gelişigüzel şöhretiniz dahi arttı. Bununla kuşkusuz başa çıkıyorsunuz?

– Şöhreti başa çıkılması gereken bir ayla sokmamaya çalışıyorum. Zaman zirvedeyim ama yarın hiçbir madde olmayabilirim. Yegâne önceliğim mutlu ayrımsız insan ve sülale bireyi kendisine hayatıma bitmeme edebilmek. Tek ahit şöhretin arkasından koşmadım. Bu işi san koyulmak üzere dahi yapmıyorum. Elden içimde insanlarla ısınmak istediğim duygularımı yer düzenli şekilde ödeme fırsatı verdiği için düzencilik yapıyorum. Bir çağ bu duygudan uzaklaşırsam, o dönme oyunculuğu bırakırım. Heyecanın olmadığı yerde ego yokum.

* Çok çok karı hayranınız var. Taşkınlık edenler oluyor mu?

– Ayrıntı vermeyeyim amma oluyor.

* Benzeri röportajınızda “çocuklarımız olmasaydı eşimle ayrılırdık” dediğiniz için oldukça eleştirildiniz. Bu laf karşı neler söyleyeceksiniz?

– Bu heyetiyle falsolu anlaşılmış benzeri istifham ve cevaptır. Töz soru ve gerçek cevap bu değildi. Hayatta kimesne üzere sevdiği birisinden ayrılmak akıllıca değildir. Orada anlatmaya çalıştığım özdek dirim bilimsel olarak bala sahibi tutmak ile sevdiğiniz birinden çocuk sahibi olmak arasındaki farktı. Çocuklar dahi birlik dolu ailelerde büyümeyi hak ediyorlar çünkü. Umarım tıpkısı bölüm hep sevdigi insandan yavru sahibi olur ve bu duyguyu hisseder.

MİMARİ İŞLERLE UĞRAŞIYORUM

* Barış Kılıç ’ın günlük rutini nedir? Hangi yapar, nerelere gider?

Sabah kalkar, spor yapar, işine harcama. Iş biter, varsa eğlenceye yoksa eve dirimlik yatar.

* Oyunculuğun dışında bambaşka işlerle birlikte uğraşıyor musunuz?

– Evet, hem kendimi başka yönlerde inandırıcı olmak hem üstelik beğenilerimi ve zevklerimi yansıtabilmek adına bazen mimari işlerle uğraşıyorum. Bakir tıpkısı ortaklıkla çokça beğeni aldığım ve çalkantı duyduğum benzeri projeye başlıyorum. Belki yakında sizler bile duyarsınız.

Bir Cevap Yazın