HDP’li vekillerin dokunulmazlıkları mı kaldırılacak?

‘Vekil görüntülü terör destekçileri ’

Milliyet’te kayran alan habere bakarak Başvekil Ahmet Davutoğlu, Doğru Parti ’nin “Canlı Laf Dünyayı değiştir” sloganıyla yapılan 4. Gençlik Kolları Kongresi ’nde Bakan görünümlü terör destekçilerine vacip dersi vereceğiz” dedi. Davutoğlu kısaca şu mesajları verdi:

GENÇLERİ UYGULAMA EDİYORLAR: Terör örgütü ve onun güdümündeki gâh siyasal çevreler gençleri abluka etmek istiyor. Okula gitmesi müstelzim, yaşları 8-17 arasındaki çocukların, gençlerin ellerine molotofkokteyli tutuşturuyor. Öz okullarını yaktırıyorlar, düzenlilik güçlerine saldırtıyorlar. Dağa kaldırdıkları gençleri ölüme gönderiyorlar. 13-14 yaşındaki çocukların eline cebe veriyorlar. Kanına giremedikleri gençleri infaz ediyorlar. Gençleri okula, camiye, kitaba, kaleme düşman ağıl ifade etmek istiyorlar. Kazdıkları hendeklerle, kurdukları barikatlarla hukuka, barışa, adalete derbent vermeyeceklerini söylüyorlar. Tekmil ayrımsız şımarıklık içindeler.

İSLAMSIZLAŞTIRMA, İNSANSIZLAŞTIRMA: Hep tehlikesiz olsun kim bu cüretkar küstahlığa asla argıt vermeyeceğiz. Vatandaşlar ile teröristler arasına aşamayacakları sıklet aynı duvar öreceğiz. Bölgeyi istikrarsızlaştırma, İslamsızlaştırma ve insansızlaştırma heveslerine vesile vermeyeceğiz.

HUZURLA EVLERİNE DÖNECEKLER: Yıldırı örgütü aylardır millete zulmediyor takı yıldırma şantaj yapıyor. Umum kaçarken de zulme maruz kalıyor. Cizre ’birlikte terörist baskısından kaçan tıpkı aileye acı açıyor. Sabah üstelik Şırnak avrat kolları başkanımızın arabasına incitici açtılar. Biz bu mücadeleyi yaparken HDP yıldırı örgütünün açtığı hendekleri meşrulaştırma derdinde. Bire Bir HDP vekili edepsizcesine evlerinden fırlamak zorunda kalanları gözdağı ediyor. Ben üstelik buradan söylüyorum, bu evleri tecezzi fail bilcümle vatandaşlarımız huzurla evlerine dönecekler.

GEREKLİ DERSİ VERECEĞİZ: Yıldırı örgütü adalet ettiği münasebet ile Türkiye ’nin geleceğini karartma iddiasını ayrılma edene kadar, silahları toprağa gömene kadar onlarla savaşım edecek, ahbapça tıpkı Türkiye ’yi bütün beraber düz yazı edeceğiz. Yıldırı örgütü insanları yıldırma edecek evinden yurdundan sürecek bu HDP Eşbaşkanı bunlara selam duracak. Terörün kıygın ettiği vatandaşlarımıza gereken maddesel ve manevi desteği vereceğiz. Yıldırı destekçisi HDP milletvekillerine da lazım dersi TBMM çatısı altında vereceğiz. Hendek ve barikatlarla bizi istedikleri noktaya getireceklerini zannedenler iri yanlışlık zarfında.

EREN YIĞITLIK ’E REAKSIYON: Eşsiz kardeşlerimiz sınırlarımızın ardından ayrımsız ateş çemberi var. Asırlık sürer durum yerle tıpkısı oldu. Kartlar baştan karılıyor. Aktörler, sistemler değişiyor. Buna fiyat birileri ülkeye uymazlık veriyor. Kendi ülkesine cebin apayrı talih yerine savaşmaktan bahseden, sarin gazı iddialarını ortaya atan milletvekili temel muhalefette siyasa yapabiliyor. Akse yaşadığımız benzeri ülkeye sosyal iletişim araçları üzerinden Türkiye ’ye bombardıman koordinatları veren basık zihniyetler dolaşıyor. Hem MITOS tırları kumpasını kurup hem de bibi kendisine hizmet ehli diyen ihanet odakları bibi çabalama gösteriyor. Bunlar var ama Türkiye ’nin genel hissiyatı ortamında ters unsurlardır. Bunlar Türkiye ’ye katiyen kötülük vermezler. Çevremizdeki yangının Türkiye ’ye bulaşma etmemesi amacıyla değme türlü tedbiri alıyoruz.

‘Doğu ’ya envestisman yapın ’

Davutoğlu, Küçük Asya Aslanları Derneği ’nin 9. Sedir toplantısında ise özetle şöyle konuştu: “Benim babam bile tüccardı. Dizi Film dibinde ben helal ve haram kavramlarını öğrendim. Dostluğunuzu pekiştirin. Şarki ve Güneydoğuya yaptığınız ticarette özen gösterin oralara envestisman yapın.”

Kulislerde iki iddia

Davutoğlu ’nun “lazım dersi vereceğiz” sözleri dokunulmazlıkların kaldırılması olarak yorumlanırken Başbakan ’a mümasil kaynaklar, “Cevabı parlamentoda veririz ’ diye “dokunulmazlıkların kaldırılmasını değil, çözüm yeri adına Meclis ’i bel ettiğine” ilgi çekti.

Yeni başbuğ Ecetaş

– Davutoğlu, kongreye eşi Sare Davutoğlu ile birlikte geldi. Davutoğlu salonda gençleri selamladığı tam deneyimsizlik kolları üyeleri ile sık sık selfie çektirdi. Tribünde olan ve namına ulaşamayan ara sıra gençleri üstelik kırmayan Davutoğlu, telefonları korumalarına getirterek, selfie çekti.

– Boynukalın ’ın hesabına İstanbul Deneyimsizlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, tek aday olduğu kongrede kullanılmamış bilgisizlik kolları başkanı oldu.

– Kongreye, Afganistan, Pakistan, Myanmar karışma 37 büyüklük temsilcisi katıldı.

Boynukalın ’a teşekkür etti

Davutoğlu, salon dışında bile “Burada süfli bir Türkiye görüyorum. Türkiye ’nin 81 vilayetinin ruhu dahi gönlü birlikte yüreği birlikte burada” dedi. ceride baskınıyla gündeme mevrut ve sonuç olarak Cahillik ve spor Icra Vekili Yardımcılığı ’na atanan Abdurrahim Boynukalın ’a teşekkürname eden Davutoğlu, “Abdurrahim kardeşime ve ekibine teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

‘Hakkını arayan bilgisizlik ’

Boynukalın dahi konuşmasında, “Durmayacağız susmayacağız, yılmayacağız. Islakkarga, sönük yapan değil hakkını arayan tıpkısı toyluk kurma ediyoruz. Bu partiye gönül yöneltmek dışında ayrıksı unvanım olmadı. Deneyimsizlik ve Spor bakanımızdan denge kabul etmek için koşturacağız. İstemeden gönlünü kırdığımız, adaletsizlik ettiğimiz kardeşlerimiz olmuştur. Ben sizlerden razıyım bana hakkınızı helal ediniz” dedi.

Meşal ile görüştü

Başvekil Davutoğlu, Hamas Politik Sektör Başkanı Halid Meşal ’i akseptans etti. Çankaya Köşkü ’nde gerçekleşen görüşmede, Meşal ’mağara, Davutoğlu ’na bölgedeki sonuç gelişmeler karşı bilgelik verdiği belirtildi. Reisicumhur Erdoğan üstelik esbak dönüş Halid Meşal ’i Mabeyn Köşkü ’nde akseptans etmişti.

Bir Cevap Yazın