Hedef Dündar bunu ne sevgili etmedi?

İkinci Ergenekon davasının iddianamesinde “Servet karşılığı Arena’ya çıktım ve Çiller aleyhinde atıp tuttum” sözleri saha düz gazeteci İlhami Coşkunluk Meram Dündar ’ın aradan güzeşte tıpkı yıla rağmen kendisini mahkemeye vermemesini gündeme getirdi.

Ergenekon iddianamesinde eşinin Brezilya`ya gittiğine dayalı iddialara köpüren ve monitör ekranlarından bağırıp çağıran, Başvekil Erdoğan ile dönemin Hak Bakanı Mehmet Şanlı Mecnunca ’e eşleri üzerinden sitem fail, intihar edeceğini söyleyip, savcıları yıldırma fail Maksat Dündar ’ın bir iddianamede İlhami Yangın ’ın kendisi amacıyla kullandığı “Mal karşılığı Arena`evet çıkıp Çiller aleyhinde atıp tuttum” sözlerine umursamayan kalmış ve konuyla ait adına seçkin ne tıpkısı izah yapmamıştı.

“PARAMI ALDIM ARENA’YA ÇIKTIM”

8 April 1997’üstelik Öncü gazetesi ve BTV Televizyonu’nda “Selen Müdürü” yerine göreve başlayan İlhami Cuşiş; “Ergenekon dosyası”nda yer düzlük ayrımsız “haberleşme”evet bakarak; Tansu Çiller’in Başvekil olduğu dönemde “mülk karşılığı Arena’ya çıktığını” istikbal sürmüş ve “Ankara’üstelik paramı aldım ve Arena’evet çıktım… canlı yayın değildi… Çiller’le ilişkin attım tuttum!” demişti. Ateş ’ın bu iddialarının da vadi aldığı Ergenekon iddianamesinde eşinin sıkça Brezilya ’evet gitmesinin geçmesine, sunuculuğunu yaptığı Star TV ’deki anne haberde değinen Tasavvur Dündar adeta kontrolden çıkmıştı.

Gaye Dündar eşiyle ilgili iddialar üzere şunları söylemişti:

İNTİHAR EDERİM “Bu bizim yargımızın Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılar benim onuruma, şerefime familya namusuma kurşun sıktı. Benim eşim evlendikten sonra tek bir zaman yegâne başına güçlükle dışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya’ya gitmedi. Evliliğimiz döneminde Brezilya’evet gittiğini biri çıksın kanıtlama etsin. Ego şu dakikada görevimi bırakacağım. Antrparantez intihar da ederim. Bu namus meselesi.

ERDOĞAN VE ŞAHİN’E… Birisi iftira atacak ve siz müddeiumumi yerine onun peşine müptela olmak varken onu aynıyla alacak ve onu taraftar basının kullanması için materyal hazırlayacaksınız. Bunun Ergenekon davası ile ne ilgisi var.
Aile namusumuz şerefimiz beş paralık edilmek isteniyor. Ben Sayın Başbakana sesleniyorum, Sayın Başbakanın bozulmamış olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başvekil Emine Hanım’ın sıkça Brezilya’evet gittiğine dayalı size bir iftira atılsa, aile namusunuz karalanmak isterse ne yaparsınız. Ben Türe Bakanı’na sesleniyorum seçme zaman saf olduğunu söylediğim Mehmet Ulvi Atmaca’e eşiniz üzerine böyle tıpkı iftiraya uğrasanız hangi yaparsınız?

ELKIZI ÖLDÜRÜN… Sayın Müddeiumumi size sesleniyorum. Bunun altına zahir imza atarsınız… Vicdanı nasırlaşmamış cesareti prangalanmamış bütün ülfet adamlarına sesleniyorum; biri bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Amma şiddet bunu yaparsa ne yapacağız… Bari gelin öldürün…”
 
antigazete.com ’daki yazısında, Erek Dündar ’ın ayrımsız programda, “Bize birisi bühtan atarsa biz bunun hesabını yargıda sorarız” sözlerini hatırlatan İlhami Coşkunluk, Dündar ’ın Hakimler Savcılar Faziletkâr Kurulu ’evet başvurarak iddianameyi hazırlayan savcılar hakkında şikayetçi olduğunu ama namına ülkü açmadığını belirtti. Coşkunluk, “Uğur Dündar beni niye mahkemeye vermedi?” antetli yazısında, Erek Dündar ’ın 28 Küçük Ay döneminde kendisini tıpkı çokça nöbet mahkemeye verdiğini dahi hatırlatarak şunları kaydetti:

“BANA AYNI MADDE SORMADI”

Hatırlarsınız, geçtiğimiz sene Amaç Dündar Star tv. asıl olgun bülteninde coşmuştu. Ergenekon iddianamesinde ismi geçtiği üzere veryansın etmiş, yeri göğü inletmişti.  “İntihar ederim” demişti. “Namusuma kurşun sıkılıyor”, demişti. “Bize birisi bühtan atarsa tığ bunun hesabını yargıda sorarız”, demişti. Erek Dündar ’ın orada bahsettiği yaşama, yani o mailin sahibi bendim. Gaye Dündar TV ’deki bu şovdan sonradan Başbakan’ı, Hak Bakanı’nı, Hâkimler Savcılar Faziletli Yerleşmiş’nu hepsini, herkesi göreve çağırdı. Bir sene bekledim kim, beni mahkemeye versin. Birlik aynı yıl bekledim, hatta tıpkı seneyi bile geçti. Nedense (!) yargıda bana aynı husus sormadı.  Oysaki 28 Küçük Ay döneminde bana zahir mahkemeler açtığını çok gani hatırlıyorum. Maksat Dündar, Okumuş Doğan bu konuda berenarı mahirdirler.  Şimdi ise, bu büyüklüğünde şamata sonrasında Murat Dündar bana murafaa açmadı.”

AYDIN DOĞAN VE TUNCAY ÖZKAN HASTALIK SUSKUN?

Dündar ’ın bu konuda bili yapan gazetecileri, internet sitelerini ve genel ağ sitelerine kıymetlendirme yapanları mahkemeye verip ceza davaları açtığını tabir eden Cuşiş benzeri mailde Münevver Doğan ve Tuncay Özkan ’ın de adının geçtiğine ilgi çekerek şunları söyledi: Bu konuda çok detaya girmek istemiyorum. Boydak şurası eklemeden geçemeyeceğim. Bire Bir mailde Görgülü Doğan ve Tuncay Özkan ’ın birlikte adı geçiyordu. Güçlük, şantaj, gözdağı konularından bahsediliyordu. Ne Aydın Doğan hangi dahi Tuncay Özkan bu konuda yegâne lafız etmediler.”

gazeteciler.com

Bir Cevap Yazın