Hemşirelerden ekip duası

CİHAN’ın haberine göre hastane bahçesinde toplanan hemşireler, hastane yönetimi ve Sağlık Bakanlığı’nı uyardı. Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şubesi, CURCUNALI ve Türk Hemşireler Derneği’nin ortak açıklamasında, döner sermaye sermayede yapılan kesintilere ve hemşirelerin sıkıntılarına değinildi.

Türk Keyif-Sen Üniversiteler Ofis Başkanı Mısır Yasemini Varlıklı, hastenedeki mesai şartlarının ağırlığından doğan sıkıntıları dile getirerek, hemşirelerin ayrıksı kurumlara kaçtığını söyledi. Hastanede 103 yatağın kapatıldığını, bu durumun kurum amacıyla maddesel kayba etmen olduğunu ve ayrımsız zamanda vatandaşın esenlik hizmeti almasının engellendiğini belirten Zengin, “Ameliyathane ve birçok birimde cümle çalışanlar, imdi insanlıkdışı bire bir himmet ortamına maruz bırakılmaktan, tükenmişliğin akıbet noktasına gelmiştir. Bacı sayısı gözardı edilerek ameliyatlar yapılmakta, rahatsız yatırılmakta ve hizmet beklenmektedir. Cevaz kullanamayan, pozitif mesaide çalıştırılan, hemşire eksikliği nedeniyle sürekli farklı birimlere çekilen, iş yükü azaltılmasına ehliyetli düzeyde gitmeyen hava yardımıyla bütün hemşirelerimiz afiyet sorunları ile uğraşmak zorunda noksan ve seslerine kulak veren muhatap üstelik bulamamışlardır.” diye niteleyerek konuştu.

HASTANE BAHÇESİNDE ABLA DUASI

Keyif Bakanı, Maliye Bakanı, Başvekil ve Cumhurbaşkanı’ndan grup kâm ettiklerini fakat karşılık alamadıklarını dile getiren Mısır Yasemini Varlıklı, “Taleplerimize karşılık gelmedi. Kimden ekip isteyeceğiz? Bize dahi bir tane tıpkısı kere kaldı” diyerek, hemşireleri, abla duasına çağırdı. Yüzlerine taktıkları zaman ağlayan hemşire maskeleriyle yakarış ettiler.

Bir Cevap Yazın