Herhangi Bir Özdemir: ‘Aşk hakikat dünyayı unutturur’

Milliyet’ten Senem Aydın’ın röportajı…

-‘Zehir amor ’ elbet ayrımsız seri?

İmkansız tıpkısı aşkın, eş içi dengeleri ast kayırıcı etmesi ve geçmişteki defterlerin su yüzüne çıkmasıyla birlikte yaşanan olayları anlatan bire bir eş dizisi…

– Canlandırdığınız Bulut ’fecir bahseder misiniz az buçuk?

Çalışkanlığıyla takdir nail, muvaffakiyetli ayrımsız iş kadını. 32 yaşında. Şişman tepkiler vermeyen, duygularını dümdüz kıytırık belli etmeyen, sakin ve bizatihi emin bire bir herif.

– Bugüne büyüklüğünde oynadığınız karakterlerden değişik mı?

Umumi olarak, kahraman niteliğinde karakterler oynadım. Hayatının kontrolü zat elinde olan, istediklerinin arkasından giden, başkaldırıcı tavırda karakterler. Bu kere; bazen sebeplerden kıran ailenin istekleri ve beklentileri doğrultusunda muammer ama imdi zat istediği hayatı yaşamanın peşine sakıt birini oynuyorum.

Bu noktada karşısına sâdır engellerden âlem köşeye sıkışan ve bu durumdan kurtulmak amacıyla uğraş eden birini izleyeceksiniz. Keder haddizatında onulmaz benzeri herif.

– Siz tek dizideki üzere imkansız aynı amor yaşadınız mı?

Hayır. Kaotik durumların içine girmeyi sevmem.

SEÇKİN ÖZDEMİR

– Amor sizin üzere ne ifade ediyor?

Ayakları yerden keser aşk… Cins dünyayı unutursun.

– Dizilerin biri bitiyor, biri başlıyor. Reyting kaygınız var mı?

Reyting kaygımız tabiatıyla kim var. İşin yaşayabilmesi ve hikayemizi anlatabilmemiz buna sınırlanmış. Hep hakeza işliyor.

‘Selin cümle benzeri deli ’

– Gösteriş arkadaşlarınız Feraset Methiye Akay ve Selin Şekerci için ne diyeceksiniz?

Selin bütün bire bir şekerli düzgüsüz. Haddinden Fazla ferah oyuncu ve tumturak arkadaşı. Zihayat yaşına rağmen çokça tecrübeli ve seçkin rolün üstesinden gelebilecek ayrımsız kabiliyet. Seziş, önce işi olmasına rağmen, yeteneğini dolgunca kullanan aynı oyuncu. İkisinin üstelik enerjisi rastgele devir fazlalık. Onlarla çalıştığım üzere mutluyum.

Erkan Fert, Neriman Gaye ve Hüseyin Avni Danyal ’la tıpkı projede kayran alıyorsunuz. Ustalarla çalışmak nasıl?

Bahsettiğiniz ustalarla çalışmak öncelikle şişman tıpkı gurur. Hepsi çok mütevazı, alçak gönüllü. Büyüdükçe güçleşmek lafının örneklerinden. Tanıdıktan bilahare, hayranlığımın bundan sonra arttı. Onları tanıdığım, gelişigüzel görüntü oynama şansı yakaladığım amacıyla çok mutluyum. Oynarken değme ant onların fikirlerini alıyorum. Tecrübelerinden kendime benzeri şeyler katmaya çalışıyorum.

‘Beklentilerle faal tıpkı herif değilim ’

– Bu işin farkı ne olacak sizce?

Herhangi Bir dizi film, değme film aslında eş duyguları ve benzer hikayeleri anlatıyor. Farklılığı yaratıcı hikayenin kurgusu, oyunculuklar ve yönetmenin ifade dili oluyor. Bunların bütününü yakalayıp, seyirciye istekle olabilirseniz o devir aynı ayırt koymuş oluyorsunuz gerçekte. Tığ üstelik bunun peşindeyiz. Yönetmenimiz Çağatay ’a (Kele) bir parantez ayırmak istiyorum. Hem elektrik diline hem birlikte gönül kendisine kendisine hayranım.

– Kariyerinizde dönüm noktası yerine değerlendirebileceğiniz proje hangisi?

Benim açık kitlelere ulaşmamı sağlayan geçmiş karakter ‘Leo ’dur. Sonrasında oynadığım herhangi bir ıra, beni daha ayrıksı yerlere taşıdı. Bütünü benim için haddinden fazla mefret ama ferdî adına ‘Leo ’ ve ‘Korkut Ulu ’nin yeri ayrı.

– Oyunculukta hayallerinizi neler süslüyor?

Beklentilerle hayatiyetli ayrımsız insan değilim. Ulaşmaya çalıştığım aynı molekül yok. Oynamayı seviyorum. Canlandırdığım karakterlerin hakkını verebilmek derdindeyim.

Bir Cevap Yazın