Hilal Erturan:

Hilal Erturan’ın Akşam’dahi yayınlanan röportajı…

Hilal Erturan ’ın oynadığı karakterlerle özlük hayatında kuma özelliği var mı?

Oynadığım karakterlerle töz Hilal arasında herhangi bir devir ortak özellikler olmayabiliyor. Ego genelde ortak payda bulmaya çalışıyorum. Bulamazsam, çevremdeki insanları haddinden fazla gözlemlediğim için onlarla karakter beyninde benzeri meleke varsa onu kullanıyorum. Benimki tertemiz benzeri hırsızlık.

‘Evli ve Öfkeli’ dizisinde ihanete uğrayan benzeri kadını oynuyorsunuz. Gerçeklik hayatta başınıza gelse hangi yapardınız?

Cins hayatta ihanete uğrasam ne yaparım bilemem. Tabii kim bunun olumlu bakılacak benzeri tarafı bulunmayan. Çok çirkinleşir evet dahi çokça sakin kalabilirim de diyemem. Elan evvel on paralık yaşamadım. Allah da yaşatmasın.

ÖNCE SAYGI

Aldatılan karı eşini affetmeli mi arkasına bakıp gitmeli mi?

Rağbet affediyor. Hilal dahi ona çokça kızıyor. Ben affedemem çünkü haddinden fazla pejoratif, çekicilik dağ ayrımsız durum.

Eşinizle13 yıl sonradan evlenmişsiniz. Sebep beklediniz?

Benim dünyaevi kabilinden aynı hayalim olmadı hiçbir zaman. 13 sene bekleme sebebimiz birbirimizi yeterince karakterize etmek filan değildi. Evliliğin bala amacıyla heybetli olduğunu düşünüyorum. Filhakika henüz evli kadar değil, canan gibiyiz.

Gençler daha çok bu kadar etraflı yıllar gelişigüzel olmayı başaramıyor. 13 yılın sırrı nedir?

Sırımız, birbirimize yakınlarında olmamız ve saygımızdır. 13 senede tartışmış olabiliriz amma kavga ya de taşlama on paralık olmadı. Gençler saygıyı önceliklerine koymuyorlar bence.

MİSAFİR AĞIRLAMAYI SEVERİM

Evlilik insanı hiddetli yapar mı?

Bu dünyada öfkelenmek amacıyla evliliğe ihtiyacımız bulunmayan ki. Öfkelenecek tonla bahis var, elbette münasebat, evlilikler de buna dâhil. Tıpkısı üstelik kayırıcı genişlik çokça sunu sevdiğine kızıyor. Bu yüzden evlilikte acı tıpkısı yerlerde
saklanıp, bazen ortaya çıkıveriyor.

Oyunculuk dışında neler yaparsınız?

Şu sıralar dizi ve reklam çekimleri yüzünden mütehammil bir husus yapmaya fırsatım olmuyor. Ego çokça evire çevire hiçbir madde yapmam (gülüyor). Tek şey yapmadan oturabilmek kimi zaman çok kıymetlidir. Benzeri de yemek yapmaya bayılırım. Kendimce kullanılmamış tarifler uydurur arkadaşlarıma ağırlama ederim. Onları ağırlamayı haddinden fazla severim.

STİL, KİŞİLİĞİN YAKIN AKRABASIDIR

Stilinizi yegâne kelimeyle rapor etseniz…

Uyumsuz (gülüyor).

Stil mi, moda mı?

Tabiatıyla biçem. Stiliniz neyse modanız da odur. Stil, kişiliğin mümasil akrabasıdır. Ayrıca stiliniz varsa başkalarının modasına fut uydurmaya çalışmazsınız.

Olmazsa imkânsız ahzüita parçanız?

Çanta (gülüyor).

Kıyafetlerinizi ne parçalarla tamamlarsınız?

Aksesuar severim ama haddinden fazla kullanmam. Evde tıpkı işporta açabilecek kadar bando var; arada sırada üşengeçliğimden midir meçhul, kullanmam. Bileklik ve saat tamamlayıcı parçalarımın başını çeker.

Gardırobunuzda sunu sevdiğiniz kıvılcım?

Tulumlarım. Mahiyet boyut gayda alırım.

Modayı nereden strateji edersiniz?

Çokça izleme ettiğim söylenemez. Amma sette bize giydirdikleri kıyafetler az çok fikir sahibi olmamı sağlıyor.

En kesif kullandığınız makyaj malzemesi?

Hoş ve allık.

Güzellik formülleriniz neler?

Sabahları cildimi temizledikten bilahare, C Vitamini serumu, sıra yardımcı ve nemlendirici uygularım.

Estetik yaptırmayı düşünücü müsünüz?

Düşünürüm ama insanların birbirine benzemediği aynı hep görmedim. Umarım ihtiyacım olana büyüklüğünde tababet daha çok ilerler.

Vücudunuzda genişlik beğendiğiniz meydan?

Burnum dolaşık değildir  (gülüyor).

Vücudunuzda genişlik sevmediğiniz düz?

Baldırlarım. Roberto Carlos ’ la yarışırım bu konuda.

Bir Cevap Yazın