Hilal Tekin cinayetine ‘indirimsiz’ müebbet!

Hürriyet’te düzlük düz habere göre Abdullah Koyuncu, geçen 21 Nisan ’de henüz önceki birlikte çalıştığı bire bir parfümeri mağazasında hoşgörülü olarak müteharrik Hilal Tekin ’i telefonla aradı. Tekin ’mağara cevap vermemesi üzerine Koyuncu, çökertme telefonundan nabız atarak mülaki olmak istediğini söyledi.

Bunun konusunda Koyuncu ’yu arayan Uğurlu, yalnız yaşadığı eve gelmesini istedi. Eve giden Koyuncu, iddiaya bakarak tüvana kıza tensel alışveriş teklif etti. Uğurlu ’in bu isteği reddetmesi üstüne düet beyninde ağız dalaşı çıktı. Tekin ’i itekleyerek yere düşüren Koyuncu, tendürüst kızı boğazına ayağıyla basarak öldürdü. Koyuncu, kızın çökertme telefonunu ve tablet bilgisayarını alarak arkadaşları 23 yaşındaki A.Y. ve 21 yaşındaki S.H. ile gelişigüzel apartmanın çıkışında buluşup fenomen yerinden ayrıldı.

POLİS TUZAK KURDU

Ayça Uğurlu ’e ulaşamayan ailesi ve eş arkadaşı E.B. açkıcı sebebiyle açtırdığı evin banyosunda, zinde kızın cesedini buldu. Üzerinde akşam kıyafeti kâin, yüzünde üstelik yere darp nedeniyle kanama olduğu belirlenen tendürüst kızın cesedi, ölü açımı için Adana Adli Tababet Kurumu ’na gönderildi. Zinde kızın evinden tablet bilgisayarı, el telefonu ve methal kapısının anahtarının bile alındığını belirleyen polis güçleri, eşeysel taciz üzerinde durdu. Otopside canlı kızın kanı kanaması sonucu öldüğü, kızoğlan olması ve rastgele seksüel atılım izine rastlanmaması üstüne arakçılık amacıyla cinayetin mamul olabileceğini düşünen polis güçleri, katilin abat akım etmesini bulmak üzere ’kalp aksesi ’ sonucu öldüğünü duyurdu. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyici polis güçleri, eve yoğun geldiği belli kişinin Abdullah Koyuncu olduğunu belirleyerek gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden Koyuncu, tutuklandı.

‘ABLA – CÖMERT GİBİYDİK’

Abdullah Koyuncu hakkında bile bile cani suçundan zenginlik boyu mapushane, S.H. ve A.Y. için ise cinayete katılmak suçundan 15 ’er yıla büyüklüğünde mahpushane ceza istemiyle Adana 9 ’uncu Çetin Ceza Mahkemesi ’hangi sorun açıldı. Hilal Uğurlu ile bacı cömert gibi olduklarını belirten Abdullah Koyuncu, savunmasında şunları söyledi:

“Eşeysel saldırı suçlamasını akseptans etmiyorum. Hilal, sonsuz düşünce danıştığım aynı insandı. Olay günü ailemle tartıştım. Moralim bozuk olduğu için bahsetmek için Alem ’yı aradım. Evine gittiğim sırada Hilal, tıpkısı arkadaşıyla karşılaşmak üzere hazırlanıyordu. Hazırlanınca bana ’haydi gidiyoruz ’ diye kolumdan tuttu. Ben da ’beni dinlemeyecek misin? ’ deyince kolumdan çekti. Sert aynı şekilde kolumu rezerv yere düştü ve kaşı açıldı. Alem, yerde oturur vaziyette paçamdan çekerek bağırmaya başlayınca korktum. Panikleyince ayağımla boğazına bastırdım. 1 dakika büyüklüğünde titreyip akışmaz kaldı. 15 dakika kadar ayılması için başında bekledim. Yüzünü yıkamak için banyoya sürükledim. Öldüğünü anlayınca evden kaçtım.”

Özge sanıklar ise cinayetten haberleri olmadığını doğacak sürdü.

CHP MİLLETVEKİLLERİ DURUŞMAYI İZLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş ve Zülfikar İnönü Tümer ’mağara üstelik izlediği 9 ’uncu Okkalı Ceza Mahkemesi ’ndeki karar duruşmasında Abdullah Koyuncu ’ya son sözü soruldu. Duruşma heyeti, “Hakkımda hayırlısı olsun” diyen kıyacı zanlısı Koyuncu ’yu değme ukubet indirimi uygulamayarak hayat boyu hapishane cezasına çarptırdı. Tutuklanmadan sanıklar S.H. ’nin yekpare suçlardan beraatine karar verirken A.Y. ’ye suçluyu kollamak suçundan 3 yıl cezaevi cezası verdi.

Bir Cevap Yazın