Hilal Varlıer: ‘ Herhangi Bir işe yetişiyorum’

Alem Varlıer’in Milliyet’te yayınlanan röportajı…

Leyla ’nın Evi ’ beşinci sezonunda… Bu oyunun hayatınızdaki yeri nedir?
Altıncı sezona giriyoruz, 600 ’e mail baziçe oynadık. İnsanlar, ‘Sıkılmadın mı? ’ diyerek soruyor, müfit sıkılmadım. Bu büyüklüğünde muvaffakiyetli aynı oyunla, bu kadar ihtilas olduğum aynı rolle, sevdiğim insanlarla bire bir sahneyi tutmak güvenilmez tıpkı deneyim. Leyla ’nın Evi ’ yardımıyla Türkiye ’yi dolaştım. Tiyatronun büyüsüne tıpkısı sefer daha aşırma oldum. 10 yıl mahdut dışında yaşadığım amacıyla Türk seyircisini de bu oyunla tanıdım. Sahnede henüz profesyonelleştim.

Amerika ’de müzikal piyes okudunuz. Tıpkı müzikalde iğfal etmek ister misiniz?

Bire Bir müzikal projesi var zaten, demincek prova sürecindeyiz. Çokça heyecanlıyım.

Yeni seri, film teklifleri geliyor mu?
Bire Bir sinema filmi olacak. Sıra teklifleri bile geliyor. Bire Bir traksiyon izlence yapmaya çalışıyorum. Zira diziye başladığım zaman üretim sürecim duracak. Demincek müzikal projesi olduğu için kendimi ayrımlı şeylerle esir etmek istemiyorum.

Peki konserleriniz kuşkusuz gidiyor?
Ayrımsız duruluk çok yoğundu amma deminden azaldı. Saz bütün hayatımda oldu. Tabii ki oyunculuğu, müziği, filmi hep alay malay yapmam mümkün değil ama aynı yöntem bulup yapıyorum. Bir şekilde dengelemeye çalışıyorum ve değme yere yetişebiliyorum.

‘Araştırmacı yanım var ’

Köpoğluluk, sahnede almak çocukluktan gelen bire bir tutku mu?
Küçükken doktor doğmak istiyordum, sonraları çalgı ve oyunculuğa rabıta duydum. Ama elan içimde var; herif vücudunu, mekanizmasını fora etmek, bunun üzerine makaleler intikal etmek, tıpkı doktorla hoşbeş etmek, ameliyat korumak çok hoşuma gidiyor.

Merak edip benzeri ameliyata katıldınız mı on paralık?
Anca ayrımsız madde olmadı ama çokça seyrediyorum. Yaşım ilerledikçe ayrımlı şeylere merak sarıyorum, araştırmacı tıpkı tarafım var.

Hangi alanda uzmanlaşmak isterdiniz?
Operatör gelmek isterdim. Ayrıca nöroşirürjiyen görünmek isterdim.

‘Derneğin aynı parçası oluşmak bahtiyar ediyor ’

‘Bana Göz Kulak Ol ’ derneğindeki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Diğer Özder öncülüğünde açtık. Özge güvenilmez iyicene oturttu bu işi, Aslı (Tandoğan) ile ben üstelik onu destekliyoruz. Bu derneğin aynı parçası kalkmak beni çok bahtiyar ediyor. Demincek ‘Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy ’ ünlü kampanyamızın tanıtımını yaptık. Bir Nice proje yapacağız inşallah.

‘İstanbul trafiğinden tiksinti ediyorum ’

Röportaja metrobüsle geldiğini söyleyen Hilal Varlıer, “Eksiltmek zorunda kaldığım antlaşma kullanıyorum. Motora birlikte biniyorum. Başka tür karşıdan bittabi geçeyim? ‘İki saat trafikte hususi şoförlü arabayla mı  gidersin, metrobüse mi binersin? ’ diye niteleyerek sorsan, ‘Tabii ki metrobüs ’ derim. İstanbul trafiğinden tiksinme ediyorum! Hususi şoförlü anahtar, göçüm dahi kullanıyorum amma ayrımsız yere yetişmem gerektiğinde metro, metrobüs ya da motora binmeyi yeğleme ediyorum” dedi.

‘ALBÜMÜ DiNLEYİCİLERE ULAŞTIRAMADIM ’

Hayatınızın şüphesiz bire bir dönemindesiniz?
Istihsal sürecine geçeceğim üzere çok heyecanlıyım, geceleri uyuyamama dönemi… Prova süreci benim için adi çokça büyük. Haşat olabiliyorum. Uzunçalar kayıtlarında 1 – 2 yıl stüdyodan çıkmadım, istihsal süreci hiç çarpık çurpuk değil.

İlk albümünüz ‘Elif ’ beklediğiniz ilgiyi gördü mü?
Haddinden Fazla istediğim, sonucundan haddinden fazla memnun kaldığım aynı albüm oldu, ancak dinleyicilere ulaşamadı bir kalem. Bakıyorum, bazı videolar milyon tıklanmış ama yoz bozuk ve çok ızdırap tıpkı çıngı… Pekâlâ beceriyorlar bilmiyorum. imdi mal iletilmek değil, çıktı albümü duyurmak derdindeyim. Ulaştıramadığım üzere birlikte üzülüyorum. 

Hedeflerinizde neler var?
İşle ilgili daha çok… Çünkü işine araklama tıpkısı insanım. Çıkarmış olduğum albümümdeki şarkılara görümsetme sarmak istiyorum. Bire Bir tip ikinci klibi çekemedim amma çekilecek! Müzikal projesini daha çok insana duyurmak istiyorum. Romantik komedi aynı dizide tavlamak istiyorum.

Evlilik, yavru planlarınız arasında var mı?
Bakalım, inşallah. Her avrat kabil evlenmeyi, ana olmayı ego birlikte istiyorum. 

Bir Cevap Yazın