HINCAL ULUÇ ADLI MÜPTEZELİN!..

SEVDİĞİM YEKPARE YAZARLARA TEŞEKKÜR

ATV Veri Umumi Im Yönetmenliği görevinden müstesna bulunuyorum. Güncel görevim, bu sezonun ikinci yarısında başladığım ve Nazlı Ilıcak ile hazırlayıp sunduğumuz Politika Kazanı programını devam ettirmek olacak.

1.Ergenekon davasının açıldığı günlerde başlayan görevim, böylecene 2.Ergenekon davasının açıldığı bölüm sona erdi. Ilginç tıpkısı rastlantı ama, Atv ’nin haberlerini en çokça “Ergenekon haberlerini haddinden fazla yaptı, masum insanları karaladı, nötr değildi” diyerek çalmak isteyenler açısından bakıldığında bu firkat bahtiyarlık donör benzeri boyut olsa lazım.

Zaten Ergenekon medyasının Sabahleyin ’taki uzantısı Hıncal Uluç ’un daha önce günden yıpranmamış göreve başlayan arkadaşımıza “Hoşgeldin” yazısı yazarken Atv Haberden nefretle sözetmesi dahi bu görüşümü doğrulama eden ayrımsız dideban.

Bu ekip anne akım kanallar arasında evvel dörde giren atv bilim bülteninin ezberi bozan yayınlar yapmasına tahammül edemedi.Bunu bir STV ’nin, Çizgi 7 ’nin yapması onlar için çor verici olmuyordu. Zira Ergenekon darbecilerine alın çıkanların muhafazakar ve İslami kesimden olmasını,bu alanda vabeste kalmasını katıksız buluyorlardı.

Kendileri açısından bunu açıklama edebilmek kolaydı. Ama ATV Bili yüzünden “canım elhak bu davanın alın tarafı İslamcılar” diyebilme lüksü ellerinden alınmış oluyordu. Atv ’nin haberlerinde “demokrasi, kayırıcı hakları ve hukuk” vurgusunun geceli gündüzlü ve altı çizilerek yapılması çok can sıkıcıydı. Birlikte rating silahıyla meftun olmak istenmesine, çokça tartışmalı ve işkil uyandıran bu sisteme rağmen, Hıncal Uluç adlı müptezelin (Havai: Saygınlığını yitirmiş, basit TDK Kamus) yazdığı kabil “yerlerde sürünen” aynı ratingi yoktu atv haberin. Kısaca örneklersek; 1.kanalı yüzde 18, 2.kanalı yüzdelik 15, 3.kanalı yüzde 13-14 izliyorsa, 4.olan atv haberi üstelik yüzde 11-12 ara sıra 13 izliyordu.

Bu sıralamada “yerlerde sürünme” tabiri arz haddinden fazla yüzdelik 4-5 kabil izlenme oranlarında söylenebilir.

beraber rating şirketi AGB ’nin sahtekarlıkları evire çevire ayyuka çıktığı içindir ki, demincek bu iştirak kullanılmamış açılacak ihaleden çekiliyor, öte yandan da TRT kendi rating analizlerini yaptırmak için ayrı tenkis açıyor.

Gerçekte 2 hafta önceki tahammülsüzlük anca bir boyuta vardı ki atv haberin yayınları, üstüne deniz hırsızı iz çıkılarak engellenmeye çalışıldı.

Tıpkı “deniz hırsızı” yekpare atv haber yayına başladığında diri benzeri şekilde yayına çıkıyor ve bizim yayınımızı donduruyordu.Bunu zir yazılarla seyirciye duyurduk,müddeiumumilik başvuruları yaptık ama korsanlar belirleme edilemedi.

Sonuçta sistem biliyordu kim atv haberin etkisi ratinglerde gösterildiğinden henüz çoktu ve 4-5 milyon kişiye ulaşıyordu.

Bu süreçte sizlerden hem mikrofon uzun uzadıya hem dahi yazdıklarınızdan alıntılar yaparak atv habere bol bereketli ulama aldım.

Kâh dostlarımızla üstelik zamanları elverdiğince Siyasa Kazanı programında birlikte olduk, olmaya da bitmeme edeceğiz. Çok teşekkürname ediyorum.

Kendilerini tutamayıp yazanların yanısıra o dörtköşe sessizliğin sesini ego duyuyorum.Amma dostlarımın sayısının bu vukuf bültenlerine inananların sayısının daha çok olduğunu biliyorum.Onun üzere kimseye kırgın değilmi.Sonuçta biliyorum kim dostlarımız düşmanlarımızdan henüz aşkın.

Sevdiğim mecmu yazarlara;size,sunma içten bağlılaşım ve ülfet dileklerimi iletiyorum.

Fuat Uğur

Fuat Gaye bu e-maili kimlere gönderdi?

Fuat Maksat bu e-maili Sabahleyin Gazetesi ’nden Emre Aköz, Baylan Ilıcak, Engin Ardıç, Mahmut Övür, Itibar Oğuz, Star Gazetesi ’nden Mehmet Altan, Eser Karakaş, Ahmet Kekeme, Kaplayan Tayyar, Ermiş Üstel, Antlaşma Gazetesi ’nden Umumi Nişane Yönetmeni Ekrem Sisli ’ya, Bugün Gazetesi ’nden Aykut Işıklar ve Gülay Göktürk ’e, Taraf ’tan Markar Eseyan, Alay Düzel ’e gönderdi.

Medyaradar

Bir Cevap Yazın