Hıncal Uluç Sabah’ın Bonjur ekine fena giydirdi!..

Gazeteciliğin neresindeyiz?

Duruluk sayfanın dibine sıkıştırmış, magazin gazetemiz Bonjur, Nebil ’mağara nikâhını.. Kaç paralık fen ve iptila değeri olduğu tartışılır yüksek sosyete düğünlerini umum konu verirken.

Bırakın, Nebil ’in, bu gazetenin kurucularından, atv ’nin en prestijli yapımcılarından olduğunu.. Güveyi İbrahim Paşa ’nın, Kanuncu ’ye söylediklerini hatırlayın..

Gelişmemiş tıpkısı meydanlık ile yapılmıştı, Sultan ’ın ve Veziriazam ’ın oğullarının sünnet düğünleri..
“Hangisi daha iyiydi” diye sorunca, Kanuni, “Elbette ki benimki” diye niteleyerek karşılık vermişti veziriazam.. Kanuncu öfkeden çılgına dönerken birlikte açıklamıştı..

“Tıpkı düğünün büyüklüğü gelen konuklarla ölçülür. Benim düğünümde Melik-ı Iklim-i Küçük Asya, Odalık Süleyman Hazretleri vardı. Sizin düğünde ise, İbrahim kulunuz. Mukayese mi edilir?.”

Laf, literatür, beyaz perde dünyasının sunma ünlüleri o tün ordaydı. Böyle tıpkısı dernek birkaç yapılır, beş altı görülür.. Sıfır, mini etekli, verimli frikik veren ikoncanlardı. O yüzden üstelik, Günaydın önemsemedi herhalde..

Oysa, cümle de magazin gazeteciliğinin yapılacağı, içtenlikle bakılacak resimlerin çekileceği, afiyetle okunacak anekdotların yazılacağı bir dernek vardı, muamele akşamı.. Nebil ’e ayıbı geçtim. Gazeteciliğe yazık oldu!..

Hıncal Uluç/ Sabah

SACİT ARSLAN YORUMLUYOR

OOOO… Hıncal beyciğim!.. Bonjur sabahleyin şerifleriniz hayrolsun!..

Yıllardır, \”kimin atına binerse onun düdüğünü araklayıcı\” davet edildiği otel açılışlarını, saksı köşelerde oturduğu zengin düğünlerini, yükümlü akşam yemeklerine nida edildiği pahalı restonları, eli sıkı fıkı görüştüğü şarkıcıları köşesinde ballandıra ballandıra anlatan bu nazik magazin gazetecisinden(!) elan önceki haberiniz yokmuydu bile?… Demin giydiriyorsun!…

Ama bahis konusu Nebil Özgentürk ’nam düğünü olunca ve magazin sayfasında gerektiği üzere düz almayınca, bakıyorum bile fena halde tepen atmış!..

Bu güne kadar gâh dokunaklı kişilerin isteği üzerine, dalavere, kusurlu yaptığı haberlerde, insanlara mühtehzi bire bir büyüklenme sergileyip tahkir fail bu \”kerameti bizatihi söylenegelmiş\” şahsa iki laf etmek aklına gelmedi ama Nebil Özgentürk ’ün düğününe gereken ihtimamı göstermediği amacıyla sana çizmeleri giydirmiş muhtemelen!.. 

Daha önceli nerelerdeydiniz Hıncal beyciğim!.. Bu hassasiyeti bari bütün üzere gösterebilseydin saygıdeğer!..

Bu saatten sonra \”geçti Bor ’un pazarı sür eşeği Niğde ’ye\” Hıncal Beyciğim!..

Sacit Arslan

 

Bir Cevap Yazın