Hıncal Uluç’a 100 bin TL’lik ‘testi’ davası!

Gazeteci Soyluluk Altan ’ın evinde hayatını kaybeden ünlü anonsör ve DJ Defne Joy Foster ’ın eşi İlker Yasin Solmaz ile annesi Hatice Foster, Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç ’a “Akarsu testisi, su önünde kırıldı” ifadelerinin düz aldığı yazısı dolayısıyla 100 bin lira manevi tazminat davası açtı

İSTANBUL Kadıköy ’üstelik, gazeteci Asalet Altan ’ın evinde hayatını kaybeden ünlü sunucu ve DJ Develik Joy Foster ’ın eşi İlker Yasin Solmaz ile annesi Hatice Foster, Sabahleyin Gazetesi yazarı Hıncal Uluç için, 4 Gücük Ay ’ta kaleme aldığı yazısı zımnında İstanbul Esas Ünsiyet Mahkemesi ’hangi tazminat davası açtı.

Ailenin avukatı Ayşegül Mermer, “Bu yazı, tıpkı ölünün ardından yapılan hükümsüzlük ve iftiradır. Rahmetlinin maneviyatına beis verdiği gibi geride kalan eşi, annesi ve çocuğunun hususi hayatını dahi ihlal niteliğindedir. Müvekkillerimin manevi dünyasında yoğun izler bırakacak üzüntüye sefer açmıştır” dedi.

HAKSIZ SALDIRI
‘Avukat Mermer, Hıncal Uluç aleyhine açılan 100 bin lira talepli tazminat davası davasının dilekçesinde, “Hıncal Uluç ’un kaleme aldığı yazı basın özgürlüğü ve kamu bilgilendirmesiyle alakası olmayan tamamen rahmetlinin annesi, eşi ve oğlunun yabanlık hakları ve özel hayatına hamle dokuma etmektedir. Yazıdaki ifadelerin hakaret ve iftira niteliği taşıdığı ve ahbaplık düzeninin siper edemeyeceği derecede ciddi ve haksız saldırı olduğu açıktır” denildi.

                                              Işte Hıncal Uluç ’un o yazısı…

Bir Cevap Yazın