Hıncal Uluç’a aksülamel yağmuru!..

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster ’in ölümü karşı yazdıklarıyla esbak mevhum âlemdeki yorumların hedefindeydi. Ancak Hıncal Uluç, aksülamel çeken yorumlarında yalnız değildi. İsmailağa Cemaati ’nin sitesinde de Foster ’in ölümü amacıyla Uluç ’un “Su testisi” benzetmesi yapıldı.

AHA ULUÇ ’UN O YAZISI

“Defne Joy ’la tanışmayız. Televizyon izleyen biri olmadığımdan sokakta yanımdan geçse tanımam” diye niteleyerek başladığı yazısında Uluç, evdeki yardımcısının veri vermesiyle televizyonu açıp haberleri izlediğini anlattıktan bilahare şöyle diyor:

‘BENZERI BEKÂRIN EVİNDE ’

“Ekranın başında donup kalıyorum. art arda şoklar. Defne Joy ’un geberik bulunduğu meydan öz evi değil. Ayrimsiz serbest erkeğin evi. Beni donduran habercinin sözleri oldu:
Develik Joy ’un kocası, birkaç geçmiş buraya geldi. Çok kalbi kırık görünüyordu.

‘EŞİNİN DEĞERINDE OLMAK İSTEMEM ’

O zaman, dünyada hükmünde olmak istemeyeceğim yegâne kişiydi eşi.
Geçkin sabahleyin gazeteme baktım, tonla abece. Ölen Defne ’nin dramı konusunda. Anne trajediyi cıvıl cıvıl adamın adı geçmiyor az daha.
Âdemiyet yordamsız güya.
18 mahiye bebeğinin annesi ölmüş ona mı ağlayacak yoksa bire bir serbest evinde sabaha alın kanında tonla alkolle geberik bulunmuş, ona mı çıldıracak?

‘TANIŞTIĞIN ŞEB YATAĞA… ’

Henüz tanıştığın akşam, eve, yatağa koşmanın adı dahi love…
Benim aşka düşmeye saygım var amma amor yapmaya bulunmayan.
Develik boşanma kararı almış mı? Mahkemeye başvurmuş mu, evini ayırmış mı?
Ortada çokça degaje, çokça seçik ayrimsiz ‘hainlik ’ var. Hem de amor aldatması bile değil. Bir gecelik avantür/One night stand üzere aldatılan bir eş, unutulan tipki bebek.
Durgun Tanrı rahmet eylesin ama böyle tipki insana öldü diyerek tevakki etmek duymamı beklemesin kimse benden.
Defne ’nin ölümü karakteristik bir ‘Akarsu testisi, su önünde kırıldı ’ olayıdır!”

CEMAATTEN SAHN DERSİ

Hıncal Uluç ’la analog kıymetlendirme ise İsmailağa Cemaati ’nin genel ağ sitesinde yayınladı, “Münasebet ruhsuz sorusu değil hangi halde gevşek sorusu sorulmalı, garip alınmalı” vurgusuyla:
“Niye evinde salat kılarken veya yatağında abdestli ayrimsiz şekilde uyurken, elinde tesbih ile Cenabıhak ’ı zikrederken, Kuran okuyup Görgülü ile irtibata girmişken veya ailesi ile kânunuevvel geçiriyorken ahiret yolculuğu onu bulmasın? İnsanın ölüm şekli, yaşantısının bir yansımasıdır.”

Defne Joy Foster ’ın ölümü, Twitter ’ın acun listesinde sunma çokça okunan beşinci marifet oldu. Hıncal Uluç ’a yönelik ‘tivit ’ler ise saatte 10 bin tivit ’i geçerek rekor kırdı.

Twitter ’birlikte yorumlar saatte 10 bin ‘tivit ’i aştı

umitalan: Kitabının çıktığı çağ; ilgi dercetmek için, ölen ayrimsiz insandan birlikte faydalanacak kadar alçalan Hıncal Uluç ’un kitabını düz bizden değildir.

by dila_algan: Hıncal Uluç ’un beyin ölümü gerçekleşmiş.

meryemkruezi: Hıncal, Defne karşı yazılar yazacağına git 18 ’lik mankenlerin basamağı ol.

karaaslan: Züğürt ruha erbap benzeri yaşama.

EzgiDilaver: Umuyorum kim yazdığı abece, hayatındaki sonuç yazısı olacak.

EzgiEcemm: Dediklerinde haklılık payı cins. Amma vicdanı çürümüş Uluç ’un.

slcnmt: Hıncal Uluç aşkın yaşlılıktan ve uç gevşekliğinden (iğrenç kahkahaları sonucu) yaslı saçmalamış!!!

ilkbaharkorkmaz: Ki ne derse desin; Develik J. ’u ece car eden medyayı değil, zalimane anlatan Uluç ’u destekliyorum.

Rapunzelll: Defne Joy ’u hassas testi, Asalet Altan ’ı kerata ilan fail, torunu yaşında kızlarla baş başa gezinen aktöre zabıtası Hıncal Uluç.

cnkrblt: Herkesin bilakis, Hıncal ’ın yazısındaki geride artan kayırıcı için ben üstelik aşağılık üzüldüm. Bu konuda muhik.

GurkanAynaci: Kendinizi Hıncal ’ın yerine koyun. Kaldırımdasınız ve giderek biri üstünüze basıp ayakkabısını mahvedebilir.

ayse_sagiroglu: Defne Joy ’un kocası peşi sıra ağlayıp oyuntu başında titriyorsa Hıncal Uluç ’a … yemek düşer.

chataghai: Tamam Hıncal Uluç ’a kim çekinmek duyacak o öldüğünde? Hım.

chicqo: Hıncal ’ın Defne hakkındaki yazısını, kanım donarak okudum.

cetings: Hıncal Uluç ’a soruyorum; Sana hangi? Sen ahlak polisi misin? Gazeteci mi?

oezlem71: Kime hatırlı var ki Hıncal Uluç ölüye saygın olsun.

KthnUlsy: Hıncal Uluç ’un ve bugünkü yazısının temas çeşit arkasındayım.

@aybenarzu: Yazıyı ben üstelik okudum ve “hayatımda ilk defa” katılıyorum.

EnTaroAdun: Hıncal Uluç ’un yazısına tek adalet veren avrat olmaması, erkeklerde ise heterojen bir dağılım olmasının tipkisi anlamı olmalı…

Qsalih: Hıncal Uluç ’un Develik yazısına katılıyorum ama ne yazık kim kendisi da falsolu bire bir yaşam biçimini tercih etmiş.

_bertan_: Hıncal ’ın Defne yazısı tiran amma daha zalimini bile okudu bu gözler.

TGC ’ye sızıltı yağmuru

Hıncal Uluç ’un geçmiş Sabah Gazetesi ’nde yayınlanan yazısı konusunda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ’ne de şekva telefonları ve e-postalar yağdı. Twitter ’dan birlikte Aylin Aslım, Sağlam Arolat gibi sanatçılar ve it canlı çok Twitter kullanıcısı yoluyla cemiyetin telefonları ve e-andıran adresleri paylaşıldı. TGC Basın Senatosu Raportörü Süleyman Boyoğlu, “Korkulu benzeri telefon trafiği var. Arayan kişiler, cemiyetin bu konuda benzeri husus yapmasını istiyorlar” dedi.

Hıncal Uluç’un yazısının arkası sıra, aynı gazetenin başyazarı Mehmet Barlas bile, köşesinde şunları yazdı:

Geride kalanlar için yara olay

“Onun ölümüyle ilişik allahsız çeşitlemeler yapanlara karşı Cengiz Semercioğlu amatör Hürriyet’te yayımlanan yazısında benim düşüncelerimi yansıtıyordu:
‘Deniyor kim; Evli tipkisi kadının gecenin o saati eksantrik benzeri arkadaşının evinde hangi işi var? Diyorum kim; Sana hangi! Deniyor ki; ‘1.5 yaşında bebeği varken sokaklarda işi hangi? Diyorum kim; Kime hangi! Deniyor ki; Aha patolojik hayat tarzı budur, gençliğe şiddetli eş oluyorlar. Diyorum ki; Sen üstelik bol dirim tarzınla eş ol! (…)’
Ölüm özellikle geride kalan muhit üzere dokunaklı ayrimsiz olaydır. Ölümü akbabaya dönüşmüş yaratıklarla birlikte diremek insanlara üzüntü verir.”

HABERTÜRK GAZETESİ Umumi Ürün Yönetmeni Fatih Altaylı da, bugün köşesine bu konuyu taşıdı:

Kızın olsa edip mıydın Hıncal Abi?

Hıncal Uluç detaylı zamandan beri varlığını hissettiren tipki abece yazmıyordu. Cemaziyelevvel bunu başardı. Amma keşki başarmasaydı. Defne Joy Foster ’ın peşi sıra “abuk” benzeri alfabe yazarak… “Akarsu testisi akarsu amacında kırıldı” diye niteleyerek… “18 mahiye bebeği olan ayrimsiz avrat, henüz o tün tanıştığı adamın evine koşmaz” diye “ders” vererek gündeme geldi.
Yapma Hıncal Abi.
Bize hangi bundan, sana ne bundan.
Sen Develik Joy Foster ’ın yaptığını savunan tipkisi abece gördün, yapılanı doğrulayan benzeri satır okudun mu? Savunmadık ama karışmadık bile.
O ayrı mesele. Aile meselesi. Onun acısını yaşayana bırak. Sen acıya elem katma.
Bak ne diyorsun: “Erte o bebek aklını başına toplayacak yaşa geldiğinde ‘Ata bana annemi anlat ’ dediğinde ne anlatacak İlker Yasin.”
Mademki bu büyüklüğünde duyarlısın, o zaman bu yazı ne?
 İlker Yasin bire bir öz anlatır. Hangi anlattığı, ne anlatacağı seni ilgilendirmez. Ama evet İlker Yasin ’in çocuğu okuyacak hoşnutluk gelip, senin yazdığın bu yazıyı okuyup üstelik “Annem su yolunda kırılmış testi” desin mi istiyorsun!
Eksiklik Hıncal Abi!
Seni yakından tanıyan biri olarak soruyorum, daha doğrusu sormuyorum. Kesinlikle söylüyorum.
Defne Joy Foster, senin “kanatlarının altında” dolananlardan biri olsaydı ve eksantrik birisi, evvel yazdığını senin “koruman altındakine” yazsaydı sunu nazik tepkiyi sen gösterir, ortalığı ayağa kaldırır, savunmalar yapardın.
Yapmaz mıydın, akıllıcasına söyle. Bana söylemiyorsan, kendine söyle yeryüzü azından. Aleyhte yazanları “muhtel aktöre bekçiliğiyle” suçlamaz mıydın?
Sakın hatalı anlama.
Develik Joy Foster ’ın yaptığını savunuyor, “Aman hangi dolgunca yapmış” falan demiyorum.
Dediğim şu: “Bize hangi? Tığ herkesin bekçisi miyiz, sorumlusu muyuz?”
Ki veriyor bize bu “hususi” yetkiyi? Var mı böyle benzeri oflaz?
Benim namevcut şahsen.
Kocasının ruh halini soruyorsun. Gerek ölümüne üzülür, lazım ölüm biçimine çıldırır. Onun üzüntüsüdür bu. Senin derdin, sorunun değil. Benim da değil. Hiçbirimizin değil. Onun, hemen onun.
Onun acısına kötü tavlandırmak de bizim işimiz değil.
Bak fotoğraflara… Sarılmış tabutuna uğurluyor onu. Görmedin mi?
O halde sana hangi Hıncal Abi! Bize hangi!
Ve bazı yazarlara sormuşsun yazında, “Defne senin kanı olsaydı yeniden bu yazıyı edip mıydın?” diyerek. Bak ben bile sana bir soru soruyorum Hıncal Abi.
“Develik senin kızın olsaydı bu yazıyı edip mıydın?” diye.
Yazmazdın değil mi?
Olur kendi kızlarımıza yazmayacağımız yazıları, başkalarının kızlarına yemeni hakkını bize ki veriyor Hıncal Abi?
Dobralık mı Hıncal Abi?
Haydi canım bırak sen de!

Habertürk yazarı Bedia Ahu Adamakıllı üstelik konuyla ilişkin tipkisi abece yazdı:

Hatırlar mısınız, geçtiğimiz sene, Ankara ’da yılbaşı gecesi yedi üniversiteli genç evde yaptıkları kutlamadan sonraları uyumuş ve doğalgaz zehirlenmesi zımnında hayatlarını kaybetmişlerdi. Dönemin Başşehir Doğalgaz A.Ş. Müdürü Veysel Karani Çıpa, evde camit bedenleri mevcut gençlerin nısıf berrak ayrimsiz halde olduklarını söylemiş, “Beni çok konuşturmayın” demişti. Beynimizden vurulmuştuk.

Ahali reaksiyon gösterdi, konuşun Veysel Karani, elan çok konuşun diye niteleyerek…

Veysel Karani Demir, fenomen yerinde inceleme yarmak amacıyla o eve gitmiş, yedi donmuş bedene şöyle benzeri bakmış ve göre bakarak onların güya çıplaklığını görmüştü. Son, halkın tepkisi ve baskısı sonucu Veysel Karani Çipo katlanmak zorunda kaldı. Dolgunca bile oldu, o büyüklüğünde ayrıntılarıyla değil!

Geçkin birlikte beni dayanabilen bahtiyar fail bire bir yazı vardı Sabahleyin gazetesinde. “Duayen” köşeyazarı ruzname maddelerinden birini sütununda işlemişti. Yazıyı kari okumaz Veysel Karani Demir geldi aklıma. Aha Kızdırma Desise Uluç dahi, 4 Küçük Ay 2011 tarihli, “Bu zahir ayrimsiz mahalle baskısıdır” başlıklı yazısında, Perşembe sabahı hayatını kaybeden Defne Joy Foster ’ın geberik bedenine bakıp, bir tane keratası, kuzenciği Asillik Altan ’la neler muammer olabileceğini düşünmüş, bunun nedenlerini ve işin aktöresel boyutuna eğilmişti. Yani göre göre işin bu tarafını görmüştü. (Ahh canım Freud, bugünleri kuşkusuz dahi bilmişsin, büyük insansın. Hatalı anlamayın Od Al Mir size Freudyen ayni göz açınız var demiyorum, yarayışlı bu iltifatı etmiyorum)) Bu yazının beni sevindiren tarafı, yıllarca insanlara faziletli kültürden, medeniyetten, açık algıdan bahseden tipkisi “aksakal” köşeyazarının işine geldiğinde ne kadar seksist ve cepheli olduğunu göstermesiydi.

HANGI AZİZESİ, HANGI İLANI, HAYIRDIR BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BIRE BIR MOLEKÜL Mİ VAR?

Hem ahiret yolculuğu haberini Fatoş Karı ’dan (evdeki yardımcısı imiş) aldığı üzere, hem de kendisi hiç monitör izlemeyen biri olduğu amacıyla, ben az buçuk bilgilendireyim, kimse hayatını kaybeden bu güre insanı “Azize” falan car etmedi. Muziplik ve Azizelik sizin algınız çerçevesinde varlığını sürdüren kavramlar cins amma çoluk çocuk birbirlerini bu türden mertebelerle ölçeklendirmiyor. Dolayısıyla burada eksiksiniz, hatalısınız. Berceste bu yazınız bayram konusuyken nerede cemi, nerede hatasızsınız ki…

vaktiyle Türk halkının metin sevdiği, sağlam önemsediği benzeri yazardınız. O eyyam geride kaldı. Yaşınız ilerledi, kaç kitabınız temelli oldu, birçok “işaret” bıraktınız siz henüz bereketli bilirsiniz. Siz bu yazıyı yazana büyüklüğünde aklımda “gür” saz yazılarınızla kalacaktınız. Onlarla ilgili birlikte köle bilcümle şu hissi uyandırıyordunuz, bilfarz bire bir konsere gitmişiz amma ego esasen ne menem bire bir husus izlemişim da haberim yokmuş sizin kaleminizden okuyordum. Bazen bire bir şeyler öğrenip arada bir da meseleyi şüphesiz işinize geldiği şekilde biçimlendirdiğinizi hayretle izleyerek. Bürümek istediğiniz insanları öve öve bitiremezken, size bakarak “geberik” yatırımları bittabi yerdiğinizi izledik senelerce. (Bu yazıda üstelik gözden çıkardığınız kederli ailenin yanı sıra araya hele kim alakasız üç ilkokul övme sıkıştırdığınız Acun Ilıcalı ’da gözlemliyoruz bunu) Amma ne dalavere söyleyeyim, bu kadarını beklemiyordum. Ben ve benimle alay malay binlerce başkaca belki daha çok insanın aklında bu seksist ve kaskatı göz açınızla kalacaksınız. Benzeri magazin figüründen öteye gitmeyeceksiniz zihinlerde. Ama bunu siz seçtiniz. Tam benzeri fon kırıklığısınız, sizi bir zamanlar sevmiş insanlar amacıyla de.

“KERATA” ÖYLE Mİ?

Madem kim bire bir orgazm önderisiniz ve halkı ışıklandırmak sizin göreviniz, cidden bu yazıyı bozukluk yazdınız? Yegâne gönül avcısı kuzeniniz, “kerata”nızı aklınız kânunuevvel düze çıkarmak, onu işin içinden çekip ahzetmek için mi? Rahmetlinin eşinin fert damarlarını o acımasız ellerinizle birer birer söküp ahzetmek amacıyla mi? Eşiyle duygudaşlık kurma taklidini ne büyük kandırarak gerçekleştirmişsiniz. Adeta ininde yarası taze bire bir aslanı çomakla dokunmak gerek gibisiniz, meselenin eksenini kaydırmak lüzumlu gibisiniz. Amma yemezler! Uzun zamandır kimsenin sizden bahsetmiyor olmasına, daha çok modanızın geçmesine, sözlerinizin ciddiye alınmamasına katlanamadığınız ve yeniden ilgi çekmeyi istediğiniz amacıyla mi yazdınız yoksa? Hadi itiraf edin, bulunmayan addedilmek ne ağırlık şey değil mi? Yazıyı hastalık yazmış olabileceğinizle ilgilendiren yegâne gani hastalık bulamıyorum, bulmam da cins değil. Benzeri bile ne dört dörtlük mecaz buluvermişsiniz eşi amacıyla dakikasında: Zihayat Ölü diye. Şiddetli çekici âdem ölü imkânsız ama tiran insanlar tek ant yaşıyor sayılmaz Acı Aldatma As! Siz bunu elan bol bilirsiniz.

Defne Joy Foster ’ın ölümünün gerçekleştiği düz, sizin biricik “kerata”nın evi, öncesi sonrası beni on paralık ilgilendirmiyor. Bunu tipkisi hatırlatalım size. Yani rahmetlik sizin evde. Dedim ya Ateş Hıyanet Uluç başlamak yalın kat değil. Canlı insanların hususi hayatlarıyla çok ilgilenmeli, ilerleyen yaşınıza karşın hala magazin sayfalarından kendinize değişik neş ’eler, yazı konuları çıkarmanız lazım, bu özel hayat için tahminler, yorumlar ika hakkını kendinizde bulmanız lazım. Coşkunluk Hıyanet Bey, “kerata” diye şefkatle, kardeş kardeş, ata oğul sıcaklığı ile bahsettiğiniz Altan ’a “münasebet evli barklı çocuklu kadını eve götürüyorsun” diyene büyüklüğünde, “kerata”cığı arayıp, yaşınızın getirisi ve tecrübenizle ona bir iki öğüt verseydiniz ya! Amma zamanında. Benzeri dahi bazı eke sayıları öğretseydiniz, temsil 112. Biliyorsanız tabi. Kızı yerip, “kerata”yı az daha yaramazlık fail oğlunun sırtını sıvazlayan baba edasıyla övmek de neyin nesi? Temas ne yaşandıysa iki yüce eş beyninde, farkında mısınız?

Sonuçta takiben şen rahat konuştuğunuz dirilik daha çok ruhsuz ve geride üzüntülü tipkisi ocak bırakmış biri. Tabii üzücü içinde ayni âdem. Genişlik el boyut onunki amma söyleyin lütfen, bundan size ne? Basın o eşe mikrofon tutmuyor, istifham sormuyorsa bunu övün, bundan utanmayın, saygıyı yüceltin, bu eşe mahsus saygıyı yüceltin. Basının usuldan aldığı bu hatırlı kararı övün sütunlarca, yapabilir misiniz bunu hakikaten? Deşmesenize taze tipkisi adamın yarasını, deşmesenize! Kaldı ki sizin ima ettiğiniz kadar tipki desise bahis konusu ise, bu da gine iki kişinin arasındadır. Unutmayın, insan tipkisi kişiyi aldattığında çabucak birini aldatmış olur. Ama âdem kendini aldattığında aslında hep dünyayı aldatmış evet. Nitekim siz, bunu dahi daha gani bilirsiniz.

Türkiye halkı, defolara müsamaha ile yaklaşır. Defoları sever, ayıp sever, affeder. Kalbi yüceltir ve kalpsizliği bin kilometre öteden tanır. Sizi birlikte tanıdı bu yazınızla, tipkisi henüz ve benzeri elan. Size yararsız Tehlike Şike Satma demiyorum, isminize yakıştınız, isminizle yaşayın!

Sizin tabirinizle sayısal boş çekirdeğinden yani twitter ’dan insanların dahi kâh mesajlarını ileteyim. Umumi izlenimimi yeniden aktarayım, tek sevilmiyorsunuz Hırs Desise Eş, hem üstelik on paralık:

b_turuncu : meraba ego berra 1.61 boyunda 54kiloym kuyruklu burcuyum yasami sever hinç desise uluctan nefret ederim bu büyüklüğünde net tesekkr ederm

oz_ga: ’emekli olsana, filhakika vakti geçmis.’

Selcen_Y: Hıncal’ın karın ölümü gerçekleşmiş. Ardı Sıra bile ağlayanı namevcut ondan bu kadar pervasızca davranıyor..

kalem_kutusu: Felaket ŞIKE keratasını de yanına alsın gitsin bu diyardan!

Kocyildirim: “Nobetci baykus” sanirim bildirme gani tanimlama olacak.

LoveYouOzil: Hinç Şike, ne dusunurse dusunsun seviyeyi korumali. Fenomen genç. Insanlarin ahlaklari hakkinda kıymetlendirme ayırmak onun isini asiyor.

selinesenergul: zül ediyorum.. Develik tipkisi ayvaz olsaydi Hincal Uluc ayni yaziyi kaleme harfiyen alir miydi?

meczube: Madem benzeri aktöre değeri varmış bunu sebep kadını yerden yere vurup, erkeği ‘kerata’ diye masumlaştırmakta kullanmış?

Bir Cevap Yazın