Hint Safranı dokunaklı anıları bulunmayan ediyor!..

Eskimemiş Asır’üstelik düz düz habere göre bili adamları fareleri makul tıpkısı sese maruz bırakıp korkmasını sağladı. Korktuğunda bu hayvanların donup kaldığı deneyiminden yola çıkan malumat adamları biraz saat sonradan farelere eşya verdi ve bire bir sese maruz bıraktı. Bu farelerin korktuğu gözlendi.

Zerdeçallı yiyeceklerin verildiği farelerin ise donup kalmadığı, nedeniyle bu hayvanların hafızasındaki korkuyla angajmanlı ateş anının silindiği belirtildi.

Bilim adamları sonuçların sarsıntı sonrası stres bozukluğu gibi ruh bilimsel sorunları bulunan hastalar için yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine çırağ tuttuğunu vurguladı.

Zerdeçalın iltihap yok eden özelliğinin bulunduğunu belirten bilgelik adamları, ara sıra iltihaplanmaların zihin oluşumuyla da ilişkili olduğunu, zımnında zerdeçalın buhran, keder durum bozukluğu kadar psikolojik hastalıkların tedavisinde üstelik kullanılabileceğine dikkati çekti.

Henüz geçmiş araştırmalar, zerdeçalda kâin ayrımsız bileşimin Alzheimer üzere hastalıklara yakalananların düşünce faaliyetlerinde salah sağladığını göstermişti.

Bir Cevap Yazın