Hırslı Kader ticarete atılacak!..

Milliyet’ten Lale Danışman’ın röportajı…

Yıpranmamış yarışma programınız alımlı çalımlı olsun? Kimler var kadroda? Konseptten bahseder misiniz?

İçimize sinen benzeri izlence oldu. Kadroda, Tuluğ Çizgen, Çetin Seçkin, Bülent Serttaş, Ümit Karan, Larissa, Zeynep Mansur ve ben varım. 8 ünlü, gelişigüzel hafta karşılıklı olarak bir çiftle seçme etapta değişik yarış yapıyor. Finalde kazanan sonuç misil ayrımsız arabanın sahibi oluyor.

Özlem Talih, bazı bazı çekingen aynı kız çocuğu kabil bazı bazı da kıpırdak bir kadın? Bu ikilem üzere neler söylersiniz?

Düpedüz duygularımı içime atarım. Dediğiniz üzere çok dışa çevrik değilim. Şu dakika çalıştığım ortamda de, acıkırım, susarım amma söyleyemem, masraf özlük işimi hallederim.

Demir elbet ayrımsız bala? Sizden aldığı huylar var mı?

O birlikte haddinden fazla can benim kabilinden. Hakkını da savunur. Bu huyunu babasından almış. Oğlumda arz çokça hoşuma revan çizi sevgisini göstermesi. Ben on paralık beceremem.

Kendiniz çekmek istediğiniz yer neresi?

Ticarete başlangıç yormaya başladım. Televizyon çok sihirkâr ama garantisi olan bire bir iş değil.
Yıvışık tıpkısı medar. Ilerleyen yıllarda bir lokanta ya dahi butik düzenlemek istiyorum. Bildirme gelişmemiş zamanda hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.

‘Aile büyü haddinden fazla makro! ’

Güzeşte haftalarda Instagram ’birlikte babanızın kucağında benzeri fotoğraf paylaştınız. Zahir bire bir ailede büyüdünüz?

Babama düşkünlüğüm ayrı, çok bağlıyız. Tevellüt günleri çokça önemlidir söz misali. O güruh dahi yatmak zorundasın. Hezel Sabahları kesinlikle babaannemin evinde umum takım bulunuruz. Aile değerlerime cemaat namına büyütüldüm. Babam tekstille uğraşırdı, annem familya hanımıydı. Orta abur cubur bir ailenin bahtiyar çocuğuydum. 

Evlendikten sonradan dershane atlatıdığınıza dair dedikodular bundan sonra. Bu süreçte neler hissettiniz?

Inanılmaz yıprandım tabii. Tercihimi televizyondan yana kullandım. 17 yaşımda ünlüydüm. Ne zamanki özlük paramı kazanmaya başladım, babamdan bir tane kuruş dünyalık istemedim. O yüzden, cebin teriyle dünyalık kazanmanın ne geçmek olduğunu haddinden fazla gür biliyorum. Benim tek devir haddinden fazla aşırı hayatım olmadı. Hangi büyüklüğünde kazandıysam o büyüklüğünde yedim. Paramı de kendime göre, istediğim kabilinden harcadım.

Aşk evliliği yaptığınızı söylediniz seçkin ahit…

Bu da haddinden fazla konuşuldu. Sistem ‘Mantık evliliği ’ diyerek yorumladı ama öyle değildi. Her ahit evleneceğim insanın, iyi bir herif, iyi bire bir cet ve dolgunca tıpkısı yâren olmasını istedim. Evliliğimizin bitmesine karşın Sinan ’ın ongun tıpkısı baba ve herif olduğunu seçme zaman seçkin yerde konuşurum. Esasen boşanmış çiftlerin dışında bire bir örneğiz.

Sinan ’la evimiz yürüme mesafesinde ’

Hoşur eski eşle dost kalınıyor mu?

Biz bunu becerdik. Sanırım kişiliklerimizle müteallik. Özveri yapmadan olmuyor. Hayatımızın arz kıymetli varlığı Demir. 

Çiftlerin aralarında yaşadığı problemin faturasını çocuğa idrak etmek ne aşama makul tür? Keşke bütün bu bilinçte olsa…

Tabii. Bizim tercihimiz, beraber verdik bu kararı. Ayrıldıktan bilahare eşimin evine volta mesafesinde bir familya seçtim. Normalde çiftler birbirinden uzağa kaçar ama birlik tersi tığ mail evler yeğleme ettik. Çipo, hafta içi bende olmasına karşın Sinan, istediği antlaşma gelip görüyor.

Çipo bala olduğu amacıyla soruyorum. ara sıra size “Hepimiz bir evde yaşayalım evet bile haydi el ele tutuşun kabil” mesajlar veriyor mu?

Ülfet süreci zorlasa dahi düzene oturttuk. Benzeri araya geldiğimiz ahit “Haydi yan yana oturun, ya birlikte sarılın” kabilinden çocukça sözler söylüyor evet.

Çipo ’le ait aklınıza kazınan anınız hangisi?

Tevellüt yaptığınızda çocuğunuzun o dakika göğsünüze gelmesi en fert ve mutlu an. Amma ego yaşayamadım. İki ahit süresince kucağıma alamadım bebeğimi. Sonrasında merbut olduğu kabloların arasından oğlumla tanıştım.

Siz bu konuda şanslıydınız. Fakat bunaltıcı hizmet ünitelerinin gebe tıpkısı maaliyeti var. Bu külfetin altından dizge kalkamıyor…

Orada canınızdan ayrımsız birey yatıyor. Bununla müteallik ülkemizde kurulan dernekler var. Benim üstelik destek verdiğim ERDO – DER bunlardan biri. Hastaneler yapıyor, tedavi masraflarına bindi oluyorlar.  

Içtimai medyayı etkili namına kullanıyorsunuz. arada sırada tatsız yorumlar olabiliyor. Pes yazar kapatayım mı diyorsunuz, yoksa hayranlarınızın sevgisi dokunaklı mı basıyor?

Önceden kendimi anlatmaya çalışıyordum amma kimesne kimseyi zorla izlem etmiyor. Hoşuna gitmiyorsa ırak durursun.

Okurlarımızla paylaşacağınız benzeri gösteriş sırrınız var mı?

Herhangi Bir sabahleyin nasıl ılık suyun içine limon sıkar içerim. Çokça faydasını gördüm.

Kuşkusuz bir ana Heyecan Şans?

Başak burcunun üstelik özelliğinden kaynaklı olsa lüzumlu, güvenilmez kuralcıyım. Babası haddinden fazla bayındır olduğu üzere dengeyi kurmam gerekiyor. Gereğinden fazla sıkı düzen sağla-dığım oluyor. Evdeki dağ polis güçleri benim.

Bir Cevap Yazın