Hodri Meydan Kavim

Hodri Meydan Budun! Sacitaslan.com açtı! Sizde dahi açacak cesurluk var mı?

Hür internet medyasının gücü beyninde. Dönem geçtikçe genel ağ medyası Türkiye ’dahi elan üstelik güçleniyor ve talih gündeminde şişman bayram sahibi oluyor.

Internet medyasının reklam pastasından aldığı mahreç gelişigüzel güzeşte periyot çoğalıyor. Ancak Genel Ağ medyasına pastadan sakıt dilimler adil adına dağıtılmıyor.

Çünkü hayatı sahtekarlıklar konusunda kurulu sabık üç kağıtçılar bu işe de umum attı.

Ayrımsız site açıyorlar, ne tasarımları dizayn, ne sistemleri sitem, hangi de haberleri bilgelik. Sitelerinden de kendileri kabilinden mil akıyor. Sitelerinin adlarını Google ’a yazıp aratın, tek aynı hususi haberleri yoktur. Kimesne onlardan alıntılar yapmamıştır.

Haberleri gazetelerin sitelerinden kopyala yapıştır yöntemi ile hazırlarlar.

Bu sahtekarlar internetin AGB si konumunda olan ve internet sitelerinin reytingini belirleyen alexa.com ’a bile üçkağıt yapıyorlar. Sitelerinin anne sayfalarının kodlarını çokça tık kayran ayrımsız bambaşka sitenin esas sayfalarına gömüyorlar (beklenmeyen şekilde gizliyorlar) sonrada o sitelerine girenleri kendi sitelerine girmiş gibi gösteriyorlar.

Birkaç yıldır günde 70 – 120 bin tekil ziyaretçi aldığını belirten birkaç sitenin Alexa ’daki serencam beş altı gündür hallerine bakıyorum. Yerlerde geziyorlar. 70 – 120 bin tekil ziyaretçi aldığını sav fail bire bir şehir hangi oluyorda sonuç 4 -5 gündür 7 – 8 bin ziyaretçiye düşüyor? Hokkabazların oyununu Alexa.com de çözmeye başladı sanırım. Yoksa aklın, mantığın, matematiğin alacağı hareket değil bir günde benzeri sitenin bu kadar büyük dağılış yaşayabilmesi.

Tıpkısı diğeri sitesine bire bir bakıyorsun ziyaretçilerinin % 80 den ilavesi admin paneline girmiş (yani bilim ve kent hile bölümüne), bunlar görünmüyor mu sanıyor bu hokkabazlar. Akılları ilk kânun reklam vereni kandıracaklar.

Ben böyle gazetecilerle selamı sabahı anında kesiyorum. Tığ özel duyum üzere mesai verirken onlar sahtekarlıkla Alexa.com ’u kandırıyorlar… Bizim emeğimizi arakçı adamla işimiz olmaz…

Bu sahtekarlar Alexa.com ’u başkalarının sitelerine gömdükleri kodlarla kandırabilirler. Amma sıkıyorsa Google Analytics verilerini yayınlasınlar. Zira Google ’u kandıramazlar.

Bu mesai hırsızı, sıkılmaz, uslanmaz, utanmazlar sitelerinin ziyaretçi sayısını yüksekmiş üzere ifşa etmek üzere seçme hileye başvuruyorlar. Amma zat sitelerinin kod koyarak ölçümünü sağlayan Google ’u kandırma yolunu bibi bulamadılar.

Reklamcılar üstelik bu sahtekarların oyunlarını bile bile zat müşterilerine yani reklam verene dolma söyleyip bu sitelere reklam verdiriyorlar. Çünkü bu siteler karalama veri tehditini sürekli elinde tıpkı koz kendisine kullanıyor.

Reklamcılar ise kullanılmamış uyandı bu işe(!) şimdi Google analytics verilerini istiyorlar…

Sacitaslan.com ’un sayım bilimi bilgilerini sitenin bildirme ast kısmında daima yayınlıyordu. Herkese berrak, cümle girip bakabilir ve görür Sacitaslan.com ’a günde kaç tekil ziyaretçi mevrut, kaç sayfa okunmuş…

Sacitaslan.com beş altı periyot ilk Google Analytics verilerini sitenin sunma altında günce adına yayınlamaya başladı. Ayrımsız uygulamaya biz bile beş altı çevrim içerisinde başlayacağız.

Kendine güvenen beri gelsin, bire bir yerleri sıkan varsa onlarda yayınlasın. Ziyaretçiler üstelik reklamcılar dahi görsün ne siteye birçok dirilik giriyor…

Amma ego sanmıyorum bu sahtekarlarda bu atılganlık bulunmayan, yayınlayamazlar, dedik evet poposuna güvenen için Hodri Meydan…

Ancak, Google Analytics verilerini yayınlayacaksanız üzerinde Photoshop oynamaları yapmadan üs rakamlarınızla yayınlayın…

Tabii cesaretiniz varsa…

Bronz Erden Yakar

Bir Cevap Yazın