Hollanda yiğit Türk kızını konuşuyor!

CİHAN’da saha düz habere bakarak Hollanda’nın Gelderland Eyaletine vabeste Zutphen şehrinde mültecileri haiz otobüsün şoförü kalp aksesi geçirdi. Otobüs ise öndeki araca çarparak durdu. Otobandan geçerken acil duruma duyarsız kalmayan ebelik bölümü öğrencisi Özdeş, şipşak aracını durdurarak şoföre geçmiş müdahaleyi yaptı ve kalbinin yeniden çalışmasını sağladı.

Evren muhabirine vukuf veren Aynur Özdeş “Sabahleyin okula giderken, trafiğin rappadak durması ve çevredeki insanların müzaheret istemeleri üstüne riski göze alarak ilk müdahaleyi yaptım.” dedi.

Aynur Identik, “Şoförü otobüsten çıkardık. Ceketimi çıkartıp yere serdim. Şoförü yan yatırdık. Etraftakilerden yakarış etmelerini istedim. Nabzını arama ettim, nabzı düşüktü: Dakikasında ihtisas masajına başladım. Yanımdakilerin yardımlarıyla beraber nabzı arama altına alabildik. bu arada cankurtaran ve afiyet ekibi geldi. Adamın hayatı kurtulmuştu. Ego ise şaşkındım.” dedi.

Otobüsün çarptığı araçtaki iki canlı kadını üstelik sakinleştirdiğini tabir fail Özdeş, bu olayın kendisi amacıyla benzeri hayat tecrübesi olduğunu getirdi. Identik “Almış olduğum afiyet eğitimimin hangi kadar oylumlu olduğunu bir posta elan görmüş ve muammer oldum. Tıpkısı insanın hayatının kurtarılmasına çevirgeç olmanın hangi kadar yüce olduğunu tercüman olmak isterim.” dedi.

Bir Cevap Yazın