Hollywood yıldızları peşine düştü!..

Acıma ve yüz naklinin mimarı olan Prof. Dr. Ömer Özkan, tıpta başarılı ayrımsız tekellüf oynadı. Bedii ameliyat etmek isteyen Hollywood yıldızları, Ömer Özkan’dan termin ahzetmek amacıyla sıraya girdi. Akdeniz Üniversitesi Tababet Fakültesi Plastik, Bedii Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, riskli ve imkansız ameliyatların doktoru oldu. Ağustos 2011’bile Türkiye’nin geçmiş acıma naklini gerçekleştirdi. Aile 2012’dahi ise Türkiye’nin önceki beniz naklini yaptı. Elden Türkiye değil, dünya Özkan’ın başarısına kilitlendi. Tababet otoriteleri, beniz naklinin mimarıyla iletişime geçip, işin püf noktaları üzerine bilgelik istedi. Başarının ise ardı arkası kesilmedi.
 
ADLI ADLAR TERMIN DEFTERİNDE

Prof. Dr. Özkan, Türkiye’nin 4. ve 5. yüz naklini da başarıyla gerçekleştirdi. Son ameliyatla gelişigüzel Özkan’ın adını duymayan kalmadı. Türk doktor, Hollywood oyuncularının gözdesi oldu. Bir Nice aktrist koku alma organı, meme büyütme ve beniz gerdirme kabilinden beğenilen operasyonlar amacıyla Özkan’dan termin kabul etmek istedi. Bazılarının ise rahim nakli ile ilişkin hikmet aldığı öğrenildi. Türk hastalar birlikte bedii üzere Özkan’a kendilerini ısmarlamak istedi. Aralarında şarkıcı, sporcu ve asortik isimlerin birlikte bulunduğu ünlü esame, Özkan’dan termin alabilmek üzere kuyruğa girdi. Ancak muvaffakiyetli cerrahın 3 aylık araştırma randevuları doldu. Operasyonu öne kullanmak isteyenler ise dayı arayışına girdi. Adli isimlerin, Prof. Dr. Özkan’a ulaşabilecek siyasileri ve bürokratları arayıp piston talep ettiği öğrenildi.

‘TECRÜBE’ KONUŞTU

Literatüre sabık Prof. Dr. Özkan, “Kamu Zaman Yasası” zımnında akademisyen olduğu Akdeniz Üniversitesi’nde nakil dışı rahatsız bakamıyor. 5. yüz nakilli marazlı Recep Sert’i takip ettiği üzere muayenehaneye aşkın sıra ayıramıyor. Beniz naklinde gelinen noktayı ise “Emekleme dönemi bitti. Yüz naklinde görmüş geçirmiş döneme girildi” sözleriyle özetliyor.
 
HASTAYLA ILETIŞIM

Dünyanın ardı sıra koştuğu Prof. Dr. Ömer Özkan, beniz ve çene nakli yapılan Recep Sert’in esenlik durumuyla ilişik bilgiler verdi. Özkan, “Biraz güne kadar pahal bakımdan çıkmasını düş ediyoruz. Hastayla iletişim oluyor ama heyecanlanmasın diyerek uyutuluyor” dedi.

TAKVİM INTERNET SİTESİ

 

Bir Cevap Yazın