Horlamayı bastırmak elinizde!

Takvim’üstelik yer düzlük habere bakarak hem toplumsal yaşamı, hem sağlığı inatçı etkileyen horlamaya karşı tabii tedavi yöntemleri fayda sağlıyor. Uyku apnesi, solunum durması kabilinden birçok ağır sıklet duruma illet olan horlama, kaliteli tıpkısı uykunun önüne geçerek yorgun ve takatsiz hissetmeye bozukluk oluyor.

Bunun üstesinden evde yapacağınız karışımlar gelebilirsiniz diyen uzmanlar tavsiyelerde bulunuyor.

İşte horlamaya ongun mevrut 10 karışım…

1- Nane hasım
1 çamçak akarsu ile 1-2 felç nane yağını karıştırın. Geceleyin yatmadan geçmiş gargara yapın. Eğer horlamanız ark çekicilik ve tıkanıklık sonucu oluyorsa, albeni nemlendiren makinelerden alıp içerisindeki suya birkaç katre nane düşman ekleyin. Geceleyin süresince çalıştırın. Başka bir formül ise gaflet uykusu öncesi burnunuzun ast bölümüne az buçuk nane hasım sürün.

2- İltihaba Zeytinyağı
Zeytinyağı iltihaplara alın ongun dirimlik.
Teneffüs yolları dokularını yatıştırır ve hava üzere tıpkısı atak sağlayarak şişmeyi azaltır. Yatmadan evvel, 2-3 yudum zeytinyağı karşı. Diğer benzeri yöntem ise zeytinyağında ve eksik öz kaşığı balı eritin ve yatmadan ilk rastgele aktarılma tüketin.

3- Buhar soluyun
Horlamanın arkasındaki esas nedenlerden biri burun tıkanıklığıdır.
Tıkanıklığı düşürmek amacıyla en mebzul yolu buhar teneffüs etmektir. Açık ayrımsız kase referans suyu doldurun. İçine okaliptüs esansiyel hasım beş altı katre damlatın. Burnunuzdan 10 dakika buharı soluyun. Başınızın konusunda tıpkısı havlu tutun. Tıkanıklık temizlenene büyüklüğünde, uykudan önceki bu işlemi değme aktarılma uygulayın.

4- Tereyağı damlatın
Kapanmış burun kanallarını açmanın sunu pir yollarından biri da tereyağıdır.
Mikrodalgaya tıpkı hacim tereyağı koyup, hafifçe ısıtın.
Birer felç kullanarak yatmadan önceki koku alma organı deliğine ılık şekilde iki, üç damla damlatın. Bunu uyku öncesi seçme gece ve uyandıktan sonradan seçkin sabahleyin yapın.

5- Kakule hareketli
Tıkalı kanalları açmada kakule etkilidir. Ilık aynı bardak suyun içine yarım öz kaşığı kakule tozu koyun. Uyumadan nakıs saat gaflet önceki tüketin.
Temas devir yaptığınızda horlamanızın adım adım azaldığını göreceksiniz.

6- Zerdeçallı benzen birebir
Antiseptik ve antibiyotik özelliğiyle zerdeçal horlamayı azaltmaya havari tamam. Horlamayı saf yollarla mührelemek üzere benzen ile zerdeçal tüketin. Ilık aynı çamçak süt ile iki çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın. Uyumadan nakıs saat ilk için.
Bu içecek uyurken henüz yalınç nefes almanızı sağlayacak ve bağışıklık sisteminizi ise güçlendirecektir.

7- Isırgan otu
Horlama yılın makul berenarı diliminde beliriyorsa, kibir kanalları mevsimlik alerji ile alay malay iltihaplanmış mümkün. Bu kök horlamaya dolgunca ısırgan otu gelecektir. Aynı bardak fon suyun içine aynı çorba kaşığı ısırgan atıp 5 zaman dinlendirin.
Uyumadan üzere.

8- Benzeri diş sarımsak
Eğer sinüs tıkanıklığı varsa, sarımsak size havari olacaktır. Benzeri diş sarımsağı çiğneyin. Üstüne benzeri çamçak akarsu için. Bunu uyumadan geçmiş herhangi bir tün yapın.

9- Bal şişliği alır
Bal boğazdaki oluşan iltihabı ve şişliği azaltacaktır. Bal boğazını yağlama ile horlamayı önler. Ilık tıpkı boduç akarsu ortamında benzeri çorba kaşığı balı katın. Uyumadan için.

10- Yoğurt Çiçeği çayı
Anti-inflamatuar özelliği ile papatya horlamayı durdurmaya havari olacaktır. Aynı fincan suyun içine bire bir çorba kaşığı yoğurt çiçeği çiçeğini koyun. 15 dakika kaynatın. Ilıdıktan bilahare bir çay kaşığı bal ekleyip, uyumadan üzere.

Bir Cevap Yazın