‘Hukuk bitmişse, sokak haktır!’

“Gezi olayı bence katlanılamaz aynı olaydır” diyen Akpınar’ın haddinden fazla çarpıcı aynı çıkışı vardı. “Ünsiyet bitmişsse çıkmaz haktır”

YANLIŞSIZ Öğür iktidarının uygulamalarını ve mütenevvi politikalarını kimi vakit faziletkâr perdeden  hiç
çekinmeden sert sözlerle eleştiren ünlü artist Dayanabilen Akpınar, geri tün dahi Pozitif 1 ekranlarında
yayınlanan Tuluhan Tekelioğlu’nun sunduğu ‘Gece Masası’ programının konuğuydu.

Programda adeta iktidarı eleştiri bombardımanına markajcı adlı sanatçı Akpınar, Yolculuk eylemlerini “tahammülfersa benzeri görüngü” adına nitelendirdi. Zorlu Akpınar, “Bence Yolculuk olayı dayanılmaz bir husus ve bu gelişecek. Bu eskimemiş aynı demokrasi türü esasta ama az buçuk korkulu gelişecek. Doğal Gaz kapsülüyle, polisin cansiperane savaşıyla kazanılacak tıpkısı çarpışma değil bu. Doğrusu çekişme değil bu. Oradaki 5 kesim ongun üzere yapılmadı bu. O 5 kesim ongun dahi sadece ettirmek üzere kesilmedi. Bu sevimli engelleme, özgürlüklere müdahale… Benim kadar düşünmeyenlere engelleme” şeklinde konuştu.

“Herif hakları, özgürlük ve hukuk tıpkısı ülkenin olmazsa olmazıdır ” diyen Akpınar, “Ahbaplık biterse sokak haktır” diye birlikte devam etti sözlerine. “Sunma çokça avukatlara üzülüyorum” diyen Akpınar, “Hukukun olmadığı tıpkısı yerde onlara hangi lazım var kim” şeklinde konuştu. Gazetecilerin da bölündüğünü söyleyen ünlü sanatkâr “Vicdanıyla cüzdanını dolduranlar” diyerek bir tabir da kullandı.

Akpınar “Ben tıpkı Atatürkçüyüm amma Kemalist değilim. Ego mutaassıp Kemalistçilere birlikte Komünistlere dahi karşıyım” şeklinde konuştu.

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın